ptasiu4

Members
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About ptasiu4

 1. ptasiu4

  Jaki amplituner lub wzmacniacz??

  Co do wyjścia na subwoofer aktywny to musisz szukać gniazda typu RCA z podpisem (najczęściej) SUBWOOFER OUT lub coś w tym stylu. Jeśli natomiast podpis będzie znajdował się na terminalu to oznacza, że podpiąć można tylko sub pasywny. Natomiast jeśli chodzi o napędzanie kolumn to jak najbardziej polecałbym wzmaka. Radia samochodowe mają z reguły impedację 4ohm, a pewnie Twoje kolumny mają 8ohm. To je spowalnia.
 2. ptasiu4

  jakie kino domowe wybrać?

  Wg mnie lepszy będzie zestaw Jamo. H/K przypomina troszkę zestaw 5.1 do komputera.
 3. ptasiu4

  Zestaw stereo

  http://www.allegro.pl/item1032518448_nowosc_jamo_s426_426_stereo_para_kolumn_gratis.html - tutaj całkiem ciekawa propozycja kolumn. Co do wzmacniacza to http://www.allegro.pl/item1020524605_harman_kardon_hk6100_swietny_wzmacniacz_stereo.html
 4. ptasiu4

  wzmacniacz do 220 zł

  Jak najbardziej proponowałbym Harmana. Kto ma lub miał do czynienia z HK to wie, że mocy jest więcej, niż piszą, a poza tym ""300 watts" u Japończyków znaczy 30.
 5. ptasiu4

  kamera analogowa --komputer [zgrywanie filmów]

  Skoro nie chodzi aż tak bardzo o jakość to wystarczą przewody: 2xRCA-RCA -- tym przewodem połączysz obraz z kamery z wejściem obrazu do kompa (taki motyw umożliwia karta graficzna zaopatrzona w VIVO Video In Video Out lub tuner tv/satelitarny); dźwięk wprowadzisz do kompa poprzez gniazdo Line-in, ale żeby to zrobić będziesz potrzebował jeszcze 2xRCA-Jack3,5mm - końcówki RCA musisz zmostkować z końcówką RCA na przewodzie audio idącym od kamery, no a Jack'a 3,5mm (wiadomo) do kompa
 6. Planuję zakupić ten zestaw, ale chciałbym poznać Wasze opinie na ich temat. Może ktoś miał okazję być na ich odsłuchu.
 7. ptasiu4

  PLIK MPLAYERC.MP4

  Rozszerzenie *.mp4 odnosi się do plików filmowych całkiem niezłej jakości. Nie dorówna to jakości Blu-Ray ale jak na kompresję filmu do 2GB to jakość jest wyśmienita. Musiałbyś poszukać convertera, który przerobi to do postaci dvd lub divx (tu pewnie stracisz trochę na jakości choć nie koniecznie). Spróbuj "Free DVD Creator". Jak to nie da rady to będziemy szukać dalej.
 8. ptasiu4

  Opinia na temat nowego Marantza nr1501

  Ja słucham na H\K 247 i jestem zadowolony. Wprawdzie nie mam zestawu zgodnego z dolby thx ale jak na własnoręcznie robione kolumny w 7.1 to sukces. Co do Harmana to jest kilka wad, które przeoczyłem przy kupnie: - obraz puszczony przez ampa w jakości 1080p jest zmniejszony do wartości 720p (bo amp obsługuje tylko 720p) - brak regulacji impedacji na wyjściu wzmacniacza (jest stała 8ohm) - (może nie wada, ale) mógłby być troszkę mocniejszy Zalet jest masa i w tej kategorii cenowej nie spotkałem się z dobrym konkurentem.
 9. ptasiu4

  Zestaw kina domowego czy kolumny stereo?

  Wiadomo, że lepiej jest, jak dźwięk leci z każdego kierunku słuchania, niż tylko z przodu. Ja generalnie jestem za zestawem 5.1 lub 7.1, ale i dobrymi frontami bym nie pogardził. Dobry amp potrafi z sygnału stereo wycisnąć niezły surround. Zostaje jeszcze kwestia kosztów, bo za cenę średniego zestawu 5.1 można mieć całkiem niezłe fronty. Co komu potrzeba.
 10. Ja poleciłbym KLIPSCH SYNERGY F3. Byłem na odsłuch jestem pod wrażeniem. Najtańsza cena na necie to ok. 3800 zł, ale jak obserwuję te kolumny to cena rośnie.