janspdif

Members
  • Content count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About janspdif

  1. Dzięki za odzew. Odpowiadam po kolei: Nie ma żadnych ustawień w trybie zapisu. Wybiera się tylko wejście SPDIF. Karta czyta inne źródła optyczne. Ze specyfikacji 2 parametry odnoszą się do tematu: Format wyjścia: LPCM Próbkowanie: 48 kHz. Nie zmienia sytuacji: - przesiadka na inny komputer - wyłączanie karty dźwiękowej z płyty głównej - zmiana programu zapisującego (Nero Wave Editor, Cool Edit Pro). Z propozycji podesłania modelu skorzystam po wyczerpaniu wszystkich testów możliwych do wykonania w domu. Mam parę pomysłów, ale wymagają one lutowania. O wynikach będę informował na bieżąco. Uważam, że sprawa jest ciekawa (niejednoznaczna) i warto ją do końca wyjaśnić. P.S. Nie udało mi się umieścić obrazków. Opis umieszczania jest dla mnie niejasny.
  2. Dzięki za odzew. Odpowiadam po kolei: Nie ma żadnych ustawień w trybie zapisu. Wybiera się tylko wejście SPDIF. Karta czyta inne źródła optyczne. Ze specyfikacji 2 parametry odnoszą się do tematu: Format wyjścia: LPCM Próbkowanie: 48 kHz. Nie zmienia sytuacji: - przesiadka na inny komputer - wyłączanie karty dźwiękowej z płyty głównej - zmiana programu zapisującego (Nero Wave Editor, Cool Edit Pro). Z propozycji podesłania modelu skorzystam po wyczerpaniu wszystkich testów możliwych do wykonania w domu. Mam parę pomysłów, ale wymagają one lutowania. O wynikach będę informował na bieżąco. Uważam, że sprawa jest ciekawa (niejednoznaczna) i warto ją do końca wyjaśnić. P.S. Nie udało mi się umieścić obrazków. Opis umieszczania jest dla mnie niejasny.
  3. Karta 4WORLD USB 7.1 CH (chip CM6206, wychwalana pod niebiosa przez sprzedawców) nie wykrywa sygnału optycznego z urządzenia Analog to Digital Audio Converter. Jej reakcja to jeden kanał przesterowany a na drugim nic. Jest to bardzo dziwne bo amplituner (Denon AVR1912) nie ma z tym samym sygnałem żadnych problemów (gra bez zarzutu). Sygnały z innych źródeł karta interpretuje prawidłowo. Nie pojmuję co może być złego w tym sygnale, że nie podoba się karcie.
  4. Karta 4WORLD USB 7.1 CH (chip CM6206, wychwalana pod niebiosa przez sprzedawców) nie wykrywa sygnału optycznego z urządzenia Analog to Digital Audio Converter. Jej reakcja to jeden kanał przesterowany a na drugim nic. Jest to bardzo dziwne bo amplituner (Denon AVR1912) nie ma z tym samym sygnałem żadnych problemów (gra bez zarzutu). Sygnały z innych źródeł karta interpretuje prawidłowo. Nie pojmuję co może być złego w tym sygnale, że nie podoba się karcie.