soulfly777kris

Members
 • Content count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About soulfly777kris

 1. Na wszelki wypadek podam namiary dokładnego opisu mojej karty dźwiękowej PCi https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:YDzDRaCfQbEJ:www.cable.co.il/itemfiles/1213_%25D7%2594%25D7%2595%25D7%25A8%25D7%2590%25D7%25AA%2520%25D7%2594%25D7%25A4%25D7%25A2%25D7%259C%25D7%2594%2520440145.pdf+&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEEShVBc6i1eLLOMtlLgQtNvz4Z1AIERnNylvDoF164qn1ZS0MCOLGQWV3UUwt88_RgK3DjAhu6v3upo_IeR_nuR-V9FnnlTLAe3ia_KYGAJ8Wjdb8nMAm8bEHhzeoybYS3ZGEvwW7&sig=AHIEtbQV3u4SXHE7XGSpsJgpb31vPJIPpw
 2. Na wszelki wypadek podam namiary dokładnego opisu mojej karty dźwiękowej PCi https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:YDzDRaCfQbEJ:www.cable.co.il/itemfiles/1213_%25D7%2594%25D7%2595%25D7%25A8%25D7%2590%25D7%25AA%2520%25D7%2594%25D7%25A4%25D7%25A2%25D7%259C%25D7%2594%2520440145.pdf+&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEEShVBc6i1eLLOMtlLgQtNvz4Z1AIERnNylvDoF164qn1ZS0MCOLGQWV3UUwt88_RgK3DjAhu6v3upo_IeR_nuR-V9FnnlTLAe3ia_KYGAJ8Wjdb8nMAm8bEHhzeoybYS3ZGEvwW7&sig=AHIEtbQV3u4SXHE7XGSpsJgpb31vPJIPpw
 3. Bardzo ucieszyła mnie ostatnia wiadomość bo zobaczyłem w końcu światełko w tunelu. Od razu ruszyło perę przeglądarek w ruch od Chrome, FF poprzez Operę. Wszystkie oczywiście zaktualizowane do najnowszych wersji a co do flash'a to np. Chrome aktualizuje się sama więc o to raczej jestem spokojny. Ale i tak ściągnąłem osobno nowego flasha. Ale niestety nadzieja prysnęła bo to nic nie dało. Nie jestem pewien ale czy do odbioru takich plików z neta np. DTS nie potrzebuje przypadkiem funkcji Dolby Prologic ? Testy przeprowadzałem na tej stronie : http://www.demolandia.net/vob-trailers/dolby-digital/page-3.html na filmiku pt. Dolby Digital 5.1 6.1 7.1 -Channel Check- na nim najlepiej mi się sprawdzało bo wyszczególnia każdą kolumnę z osobna i gdy odtwarzam materiał bezpośrednio z neta to oczywiście jest klapa ,centralka miesza się z lewą a tylne w ogóle nie chodzą. Jak pisałem koło każdego materiału jest opcja pobrania go i wtedy wszystko gra jak trzeba jak go odtwarzam po pobraniu, każda kolumna chodzi idealnie. Ale np. jak pobiorę filmik z neta podczas jego odtwarzania przez "Internet Download Manager" i później go włączę to jest też kicha. Wiecie o co chodzi "Internet Download Manager" ma funkcję pobierania filmów bezpośrednio z ekranu. Jak wcześniej pisałem niestety nie mieszkam w Polsce i TV jak i Radio odbieram z neta. Więc dlatego tak mnie interesuje odbiór przez kino domowe. Inni mogą w kraju podłączyć kino domowe do dekodera(np.kablem optycznym) cyfrowego np. canal+ i jak dany film np. na TVP1 jest nadawany w 5.1 to odbiera normalnie sygnał na wszystkich kolumnach osobno. Ja się porostu tylko chcę dowiedzieć czego potrzebuję żeby odbierać materiały na kinie domowym z neta (z przeglądarki oczywiście) Może jest taka przeglądarka która gwarantuje dobry sygnał audio. Może zna ktoś też jakiś program który by mnie informował w jakim formacie audio jest dany materiał z neta. Jak zwykle bardzo dziękuję za pomoc. Jakąkolwiek pomoc.
 4. Bardzo ucieszyła mnie ostatnia wiadomość bo zobaczyłem w końcu światełko w tunelu. Od razu ruszyło perę przeglądarek w ruch od Chrome, FF poprzez Operę. Wszystkie oczywiście zaktualizowane do najnowszych wersji a co do flash'a to np. Chrome aktualizuje się sama więc o to raczej jestem spokojny. Ale i tak ściągnąłem osobno nowego flasha. Ale niestety nadzieja prysnęła bo to nic nie dało. Nie jestem pewien ale czy do odbioru takich plików z neta np. DTS nie potrzebuje przypadkiem funkcji Dolby Prologic ? Testy przeprowadzałem na tej stronie : http://www.demolandia.net/vob-trailers/dolby-digital/page-3.html na filmiku pt. Dolby Digital 5.1 6.1 7.1 -Channel Check- na nim najlepiej mi się sprawdzało bo wyszczególnia każdą kolumnę z osobna i gdy odtwarzam materiał bezpośrednio z neta to oczywiście jest klapa ,centralka miesza się z lewą a tylne w ogóle nie chodzą. Jak pisałem koło każdego materiału jest opcja pobrania go i wtedy wszystko gra jak trzeba jak go odtwarzam po pobraniu, każda kolumna chodzi idealnie. Ale np. jak pobiorę filmik z neta podczas jego odtwarzania przez "Internet Download Manager" i później go włączę to jest też kicha. Wiecie o co chodzi "Internet Download Manager" ma funkcję pobierania filmów bezpośrednio z ekranu. Jak wcześniej pisałem niestety nie mieszkam w Polsce i TV jak i Radio odbieram z neta. Więc dlatego tak mnie interesuje odbiór przez kino domowe. Inni mogą w kraju podłączyć kino domowe do dekodera(np.kablem optycznym) cyfrowego np. canal+ i jak dany film np. na TVP1 jest nadawany w 5.1 to odbiera normalnie sygnał na wszystkich kolumnach osobno. Ja się porostu tylko chcę dowiedzieć czego potrzebuję żeby odbierać materiały na kinie domowym z neta (z przeglądarki oczywiście) Może jest taka przeglądarka która gwarantuje dobry sygnał audio. Może zna ktoś też jakiś program który by mnie informował w jakim formacie audio jest dany materiał z neta. Jak zwykle bardzo dziękuję za pomoc. Jakąkolwiek pomoc.
 5. W ostatniej wiadomości pisałem że mam już kartę i opisałem jakie normy spełnia (dts itd..) nazwa karty : via vt1723 7.1 Chanel PCi Sound Card Ale w sumie od początku chodziło mi o materiały z neta. Teraz zrobiłem już parę kroków od pierwszego pytania (bo mam kartę) ale nadal chodzi mi o materiały z neta. W ostatnich pytaniach podałem dość wyraźny przykład odsłuchania materiału z neta a później ściągnięcia go i odsłuchania go jeszcze raz z twardziela. Z neta kolumny nie chodziły jak trzeba a po ściągnięciu materiału już tak. Podawałem dwa linki z YouTube i demolandia.net. Na szczególna uwagę zasługuje ta druga strona http://www.demolandia.net/vob-trailers/dts/page-3.html gdzie są pliki np. w DTS i z boku każdego pliku jest opcja porania go. I jak go słucham na necie to kolumny nie chodzą w 5.1 a jak go pobiorę to wszystko śmiga O.K. Czy to znaczy że na neta mam konfigurować inaczej kartę do tego samego pliku ? P.S. A tak na marginesie to karta działa na pewno bez zarzutów bo sprawdzałem ją m.in. na płycie Metallicy The Black Album ( 5.1 DTS ).wav i wrażenie jest niesamowite --polecam. Filmy się chowają chociaż wcześniej nawet nie myślałem o słuchaniu muzy na 5.1 To było oczywiście tak na boku żeby nikt nie mówił że zmieniam temat.
 6. W ostatniej wiadomości pisałem że mam już kartę i opisałem jakie normy spełnia (dts itd..) nazwa karty : via vt1723 7.1 Chanel PCi Sound Card Ale w sumie od początku chodziło mi o materiały z neta. Teraz zrobiłem już parę kroków od pierwszego pytania (bo mam kartę) ale nadal chodzi mi o materiały z neta. W ostatnich pytaniach podałem dość wyraźny przykład odsłuchania materiału z neta a później ściągnięcia go i odsłuchania go jeszcze raz z twardziela. Z neta kolumny nie chodziły jak trzeba a po ściągnięciu materiału już tak. Podawałem dwa linki z YouTube i demolandia.net. Na szczególna uwagę zasługuje ta druga strona http://www.demolandia.net/vob-trailers/dts/page-3.html gdzie są pliki np. w DTS i z boku każdego pliku jest opcja porania go. I jak go słucham na necie to kolumny nie chodzą w 5.1 a jak go pobiorę to wszystko śmiga O.K. Czy to znaczy że na neta mam konfigurować inaczej kartę do tego samego pliku ? P.S. A tak na marginesie to karta działa na pewno bez zarzutów bo sprawdzałem ją m.in. na płycie Metallicy The Black Album ( 5.1 DTS ).wav i wrażenie jest niesamowite --polecam. Filmy się chowają chociaż wcześniej nawet nie myślałem o słuchaniu muzy na 5.1 To było oczywiście tak na boku żeby nikt nie mówił że zmieniam temat.
 7. Dodam że na strychu ostatnio znalazłem starą kartę PCi która spełnia standardy Dolby Digital EX - DTS ES - DirectSound 3 HW - itp. wiec gotowe materiały na DVD czy z twardego dysku chodzą poprawnie na kinie domowym. Problem jest tylko z netem ale czemu ?
 8. Dodam że na strychu ostatnio znalazłem starą kartę PCi która spełnia standardy Dolby Digital EX - DTS ES - DirectSound 3 HW - itp. wiec gotowe materiały na DVD czy z twardego dysku chodzą poprawnie na kinie domowym. Problem jest tylko z netem ale czemu ?
 9. O.K. to znaczy że z neta tylko odbiorę stereo. Mnie zastanawia jedna rzecz ponieważ np. na YouTube są są materiały do testowania kina domowego np. i mi na tym filmiku nie chodzą tylne kolumny a centralka chodzi z lewą. To samo jest na bardziej pewnej i profesjonalnej stronie do sprawdzania kina domowego http://www.demolandia.net/vob-trailers/dts/page-3.html Tutaj na dodatek można pobrać odsłuchany materiał i po pobraniu u mnie śmiga jak należy ale jak go słucham bezpośrednio z neta to totalna klapa. Dlaczego tak jest że z neta nie da rady bo to że net proponuje tylko stereo to chyba coś nie tak bo np. TVP1 nieraz nadaje materiały dla posiadaczy kina domowego ,więc o co tu chodzi ? Żeby odbierać TVP1 to trzeba mieć dekoder cyfrowy bo przez neta nie da rady na kinie domowym np. z weeb.tv . Mieszkam we Francji i Polską TV mam tylko z neta. A po co te filmiki na YouTube do testowania 5.1 skoro net przesyła tylko stereo ?
 10. O.K. to znaczy że z neta tylko odbiorę stereo. Mnie zastanawia jedna rzecz ponieważ np. na YouTube są są materiały do testowania kina domowego np. i mi na tym filmiku nie chodzą tylne kolumny a centralka chodzi z lewą. To samo jest na bardziej pewnej i profesjonalnej stronie do sprawdzania kina domowego http://www.demolandia.net/vob-trailers/dts/page-3.html Tutaj na dodatek można pobrać odsłuchany materiał i po pobraniu u mnie śmiga jak należy ale jak go słucham bezpośrednio z neta to totalna klapa. Dlaczego tak jest że z neta nie da rady bo to że net proponuje tylko stereo to chyba coś nie tak bo np. TVP1 nieraz nadaje materiały dla posiadaczy kina domowego ,więc o co tu chodzi ? Żeby odbierać TVP1 to trzeba mieć dekoder cyfrowy bo przez neta nie da rady na kinie domowym np. z weeb.tv . Mieszkam we Francji i Polską TV mam tylko z neta. A po co te filmiki na YouTube do testowania 5.1 skoro net przesyła tylko stereo ?
 11. Może sprostuję moje pytanie. A więc jaki dekoder ,jaki system (DTS ,Dolby Pro Logic II ,THX itd.) trzeba posiadać w karcie audio PCi aby centralka pełniła swoją rolę ? Na tym chyba polega kino domowe że po środku słychać głos a po bokach resztę. Przede wszystkim zadaję to pytanie dlatego że mając byle jaki amplituner kina domowego ma on już w sobie wszystkie podstawowe technologie typu DTS czy THX a w takiej karcie PCi ciężko znaleźć taki zestaw naraz i dlatego nie za bardzo wiem z jakim systemem kartę wybrać żeby potem była najbardziej kompatybilna z filmami itd. z internetu.
 12. Może sprostuję moje pytanie. A więc jaki dekoder ,jaki system (DTS ,Dolby Pro Logic II ,THX itd.) trzeba posiadać w karcie audio PCi aby centralka pełniła swoją rolę ? Na tym chyba polega kino domowe że po środku słychać głos a po bokach resztę. Przede wszystkim zadaję to pytanie dlatego że mając byle jaki amplituner kina domowego ma on już w sobie wszystkie podstawowe technologie typu DTS czy THX a w takiej karcie PCi ciężko znaleźć taki zestaw naraz i dlatego nie za bardzo wiem z jakim systemem kartę wybrać żeby potem była najbardziej kompatybilna z filmami itd. z internetu.
 13. Przepraszam ale poprzednia wiadomość nie była kompletna. Pod spodem przesyłam całość. Bardzo dziękuję za odpowiedz na której bardzo mi zależy. Z tej odpowiedzi wnioskuję że wystarczy podłączyć tylko kartę z procesorem DTS albo Dolby Pro Logic II i zwykły zestaw 5.1 stanie się normalnym kinem domowym. Przyznam że kupując zwykły zestaw 5.1 nie wiedziałem że bez odpowiedniego procesora np. DTS jest on niczego warty bo to dalej stereo na dodatek zniekształcone centralnym głośnikiem z którego nie słychać głosu narratora jak w kinie domowym tylko chyba sklejone dwa kanały stereo (lewy i prawy). Próbuję zrozumieć ale nadal nie mam pojęcia do czego służą takie proste zestawy 5.1 które bez żadnego procesora dźwięku typu DTS jest wręcz czymś dziwnym niż przydatnym. Zaprezentowana przez Pana karta nie zauważyłem żeby posiadała procesor DTS ,posiada tylko " Technologia EAX ADVANCED HD 3.0 podnosi jakość dźwięku w grach" oraz "Technologia CMSS przetwarza sygnał stereo na dźwięk przestrzenny 7.1" Tak jak pisałem wcześniej chciał bym znaleźć sposób na wykorzystanie centralki która powinna edytować swój osobny kanał. Więc pierwszy system EAX ADVANCED HD 3.0 to tylko raczej poprawa jakości dźwięku a nie jego zmiana na rozszeżenie kanałów a drugi system CMSS też chyba nic nie wskóra dla centralki. Przed chwilą znalazłem coś takiego na USB - Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro http://fr.store.creative.com/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro/1-20055.aspx Z tym systemem "THX TruStudio Pro" chyba bym rozwiązał problem centralki. Co do moich zaprezentowanych kart to pierwsza - "Asus Xonar PCI Express 7,1 DSX" posiada pięć wyjść na "Jacka 3,5 mm" więc chyba znajdą się chyba tam trzy które dadzą - dwa przednie - dwa tylne kanały - oraz centralkę / subwoofer. Za to druga karta "ASUS Xonar Essence ST" faktycznie do podłączenie kina domowego wykorzystuje wyjście cyfrowe i optyczne S/PDIF. Chciał bym też zapytać z jakim systemem najlepiej wybrać kartę z DTS ,Dolby Pro Logic II a może THX TruStudio Pro. Zaznaczę że oglądam filmy prosto z neta np.z "zaluka.tv" nie ściągając ich uprzednio na dysk. I nie mam pojęcia jaki system dźwięku jest najczęściej stosowany w internecie żeby go potem odebrać odpowiednio na kinie domowym. Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę że nie każdy film na necie przesyła dźwięk do sygnału 5.1.
 14. Przepraszam ale poprzednia wiadomość nie była kompletna. Pod spodem przesyłam całość. Bardzo dziękuję za odpowiedz na której bardzo mi zależy. Z tej odpowiedzi wnioskuję że wystarczy podłączyć tylko kartę z procesorem DTS albo Dolby Pro Logic II i zwykły zestaw 5.1 stanie się normalnym kinem domowym. Przyznam że kupując zwykły zestaw 5.1 nie wiedziałem że bez odpowiedniego procesora np. DTS jest on niczego warty bo to dalej stereo na dodatek zniekształcone centralnym głośnikiem z którego nie słychać głosu narratora jak w kinie domowym tylko chyba sklejone dwa kanały stereo (lewy i prawy). Próbuję zrozumieć ale nadal nie mam pojęcia do czego służą takie proste zestawy 5.1 które bez żadnego procesora dźwięku typu DTS jest wręcz czymś dziwnym niż przydatnym. Zaprezentowana przez Pana karta nie zauważyłem żeby posiadała procesor DTS ,posiada tylko " Technologia EAX ADVANCED HD 3.0 podnosi jakość dźwięku w grach" oraz "Technologia CMSS przetwarza sygnał stereo na dźwięk przestrzenny 7.1" Tak jak pisałem wcześniej chciał bym znaleźć sposób na wykorzystanie centralki która powinna edytować swój osobny kanał. Więc pierwszy system EAX ADVANCED HD 3.0 to tylko raczej poprawa jakości dźwięku a nie jego zmiana na rozszeżenie kanałów a drugi system CMSS też chyba nic nie wskóra dla centralki. Przed chwilą znalazłem coś takiego na USB - Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro http://fr.store.creative.com/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro/1-20055.aspx Z tym systemem "THX TruStudio Pro" chyba bym rozwiązał problem centralki. Co do moich zaprezentowanych kart to pierwsza - "Asus Xonar PCI Express 7,1 DSX" posiada pięć wyjść na "Jacka 3,5 mm" więc chyba znajdą się chyba tam trzy które dadzą - dwa przednie - dwa tylne kanały - oraz centralkę / subwoofer. Za to druga karta "ASUS Xonar Essence ST" faktycznie do podłączenie kina domowego wykorzystuje wyjście cyfrowe i optyczne S/PDIF. Chciał bym też zapytać z jakim systemem najlepiej wybrać kartę z DTS ,Dolby Pro Logic II a może THX TruStudio Pro. Zaznaczę że oglądam filmy prosto z neta np.z "zaluka.tv" nie ściągając ich uprzednio na dysk. I nie mam pojęcia jaki system dźwięku jest najczęściej stosowany w internecie żeby go potem odebrać odpowiednio na kinie domowym. Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę że nie każdy film na necie przesyła dźwięk do sygnału 5.1.
 15. Bardzo dziękuję za odpowiedz na której bardzo mi zależy. Z tej odpowiedzi wnioskuję że wystarczy podłączyć kartę z procesorem DTS albo Dolby Pro Logic II i zwykły zestaw 5.1 stanie się normalnym kinem domowym. Przyznam że kupując zwykły zestaw 5.1 nie wiedziałem że bez odpowiedniego procesora np. DTS jest niczego warty bo to dalej stereo na dodatek zniekształcone centralnym głośnikiem z którego nie słychać głosu narratora tylko chyba sklejone dwa kanały stereo (lewy i prawy). Próbuję zrozumieć ale nadal nie mam pojęci