sebool

Members
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About sebool

 1. sebool

  Zestaw stereo

  Dzięki wielkie za poświęcony mi czas
 2. sebool

  Zestaw stereo

  Fiio mam podłączone przez USB do PC. A przedwzmacniacz gramofonowy mam taki http://www.conrad.pl/Przedwzmacniacz-gramofonowy,-Vivanco-PA-115,-czarny.htm?websale7=conrad&pi=943642 I pytanie gdzie najlepiej miałbym go wpiąć w takim wypadku ?
 3. sebool

  Zestaw stereo

  Witam Pozwolę sobie odświeżyć temat i rozwiać pewne wątpliwości które u mnie się pojawiają. Po wakacjach w czasie których nie miałem zbytnio czasu i funduszy na budowanie zestawu audio postanowiłem zdecydować się na sprzęt. W kwestii telewizora zdecydowany jestem na Philips 42" LED 42PFL5008H. Do tego będzie podłączony będzie dekoder TechniSat DiGYBOXX HD C+ oraz PC (dźwięk z DAC Fiio E10). Obok będzie stał gramofon Technics SL-Q2 (dodatkowo posiadam przedwzmacniacz Vivanco) Pytania pojawiają się w kwestii złączenia tego wszystkiego. Załóżmy że amplituner na który zdecydowałbym się to Onkyo TX-SR313. Połączenie TV - Amplituner oczywiście kabel HDMI. Do Amplitunera podłączam poprzez HDMI dekoder oraz pc (dodatkowo od Fiio ciągnę Coaxial i łączę obydwa jako GAME). Czy wszystko dobrze by działało ? Jak podłączyć gramofon ? Dodatkowo załączam link to tylnego panelu wyżej wymienionego Onkyo ( http://i.i.cbsi.com/cnwk.1d/i/tim/2012/02/13/txsr313_re_300.jpg )
 4. sebool

  Zestaw stereo

  Telewizor w sumie jest jeszcze kwestią otwartą. Zastanawia mnie tylko jak to wszystko mądrze połączyć.
 5. sebool

  Zestaw stereo

  Jak najbardziej jestem za składaniem na raty Nie śpieszy mi się za bardzo, a wole kupić sprzęt porządny.
 6. sebool

  Zestaw stereo

  Witam serdecznie Prosiłbym o małą poradę w doborze sprzętu. Pokój ok. 20 m2. Budżet ok. 1500 zł, preferowany nowy sprzęt. Planowane sprzęty podłączone do "Zestawu stereo" to : - telewizor najprawdopodobniej SAMSUNG UE40ES5500 wraz z tunerem Ferguson Ariva 250 Combo, - PC (do TV poprzez HDMI, ale ogólnie przy kompie mam DAC Fiio E10), - gramofon Technics SL-Q2 (dodatkowo posiadam przedwzmacniacz Vivanco) - w przyszłości bardzo możliwa jakaś konsola (czyli do tv poprzez HDMI). W tym momencie mam dylemat jak najlepiej rozwiązać podłączenie tego wszystkiego. Myślałem nad wzmacniaczem Denon PMA-520 oraz jakiś 2 kolumnach ale nie wiem czy to spełni wymagania. Chciałbym także, żebym mógł puszczać muzykę z komputera na głośniki bez włączania TV (bo tutaj nie wiem jak wyjdzie te podłączenie do tv poprzez hdmi). Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.