Tom

Słuchawki do mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrych słuchawek do 100 zł do przenośnego odtwarzacza mp3, ale jakoś nie mogę się zdecydować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest dość duży wybór jeśli chodzi o słuchawki do mp3 za około 100 zł, więc należało by odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań aby potem być zadowolonym z dokonanego zakupu.

 

Podstawą informacją aby cokolwiek poradzić jest to jakiego rodzaju mają być słuchawki, kanałowe, douszne, nauszne, (jeśli nauszne to czy otwarte czy zamknięte).

 

Jaki rodzaj muzyki lubisz, jeśli zależy Ci na wyeksponowanym basie dobrze sprawdzą się słuchawki kanałowe, dzięki swojej budowie dają efekt mocnego basu. W przypadku słuchawek kanałowych koszt może być nieco wyższy chociażby ze względu na to, że materiały z jakich są wykonane powinny być dość dobrej jakości aby uszy się nie męczy przy długotrwałym słuchaniu.

 

Należało by sobie również zadać pytanie, do czego mają służyć, np. czy będziesz uprawiał w nich jakiś sport. Jeśli tak to, jest linia słuchawek dousznych specjalnie do tego przeznaczonych z tzw. systemem twist-to-fit który uniemożliwia przypadkowe wypadnięcie słuchawki z ucha.

 

http://sennheiser.rms.pl/twist-to-fit.html

 

 

Jeżeli jednak mają to być któreś ze słuchawek nausznych należało by odpowiedzieć na pytanie czy chcesz typowe słuchawki do przenośnego odtwarzacza czy będziesz ich też używał np. do komputera lub jakiegoś wzmacniacza i zależy Ci na dobrym brzmieniu, jednak cena nich może znacznie przekroczyć 100zł.

 

Jedyne co mogę teraz poradzić to to, że impedancja słuchawek których szukasz powinna być w granicach 32 Ohm.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser to było dobra firma, jakiś czas temu... teraz IMHO jednak należy bardziej do średnich. A co do modelu który poleciłeś - zdecydowanie go odradzam. Jakość dźwieku bardzo niska, i są to duże słuchawki, które raczej nie nadaja sie do noszenia poza domem. Zdecydowanie bardziej polecam np. K 412 z AKG: http://sklep.rms.pl/index.php?p939,sluchawki-przewodowe-skladane-akg-k-412-p-k412p

Pod względem jakości dźwięku bije je na głowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie bardzo znam się na sprzęcie, a chciałabym kupić chrześniakowi odtwarzacz mp4 mam pytanie. Czy słuchawki, które Sony dołącza do swoich odtwarzaczy są dobrej jakości? Czy, aby chłopak mógł cieszyć się muzyką w doskonałej jakości powinnam słuchawki dokupić oddzielnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie bardzo znam się na sprzęcie, a chciałabym kupić chrześniakowi odtwarzacz mp4 mam pytanie. Czy słuchawki, które Sony dołącza do swoich odtwarzaczy są dobrej jakości? Czy, aby chłopak mógł cieszyć się muzyką w doskonałej jakości powinnam słuchawki dokupić oddzielnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

słuchawki powinny kosztować 50-100% wartości odtwarzacza. dołączone do kompletu są zazwyczaj najtańsze z najtańszych, a to głównie słuchawki odpowiadają za jakość dźwięku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

słuchawki powinny kosztować 50-100% wartości odtwarzacza. dołączone do kompletu są zazwyczaj najtańsze z najtańszych, a to głównie słuchawki odpowiadają za jakość dźwięku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,ale do 100zł nie oczekuj cudów. Proponuję zerknąć na słuchawki Creative Serii P, jakość brzmienia bardzo dobra,z tym że zależy jakiej muzyki słuchasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,ale do 100zł nie oczekuj cudów. Proponuję zerknąć na słuchawki Creative Serii P, jakość brzmienia bardzo dobra,z tym że zależy jakiej muzyki słuchasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak:

http://allegro.pl/sluchawki-sony-ericsson-hpm70-w580i-k800i-k850i-i2076136794.html - słuchawki dokanałowe (cena to nic - 30zł), a jeśli chodzi o jakość basu oraz wysokie tony... jak w słuchawkach wysokiej klasy !!! Na dzień dzisiejszy nie słuchałem jeszcze lepszej jakości muzyki jak w tych słuchawkach. Polecam ! Choć są przystosowane do wybranych modeli telefonów sony ericsson, doskonale będą sprawdzać się ze wzmacniaczem słuchawkowym (testowałem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak:

http://allegro.pl/sluchawki-sony-ericsson-hpm70-w580i-k800i-k850i-i2076136794.html - słuchawki dokanałowe (cena to nic - 30zł), a jeśli chodzi o jakość basu oraz wysokie tony... jak w słuchawkach wysokiej klasy !!! Na dzień dzisiejszy nie słuchałem jeszcze lepszej jakości muzyki jak w tych słuchawkach. Polecam ! Choć są przystosowane do wybranych modeli telefonów sony ericsson, doskonale będą sprawdzać się ze wzmacniaczem słuchawkowym (testowałem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się