ArturP

akai am-2800 o mocy 350watt na kanał ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. czy wszystkie Akai AM-2800 mają 100 watt na kanał ?  Czy moze są jakies wyjatki. Sprawdzałem i nie znalazłem rzadnego akai am-2800 co by miał wiecej niz 100watt na kanał. Pytam się poniewaz ciekawi mnie skąd kolega na taki egzemplaż co ma okolo 350watt na kanał bo sprawdzalismy na kolumnach 300wattowych i bez problemu je rozruszył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie AM-2800 mają po 100W

 

na tabliczce informacyjnej z tyłu wzmacniacza jaka moc jest napisana ?

 

To, że wzmacniacz 'uciągnął" kolumny 300W w cale nie znaczy ,że ma 300W mocy

 

Najwyraźniej kolumny mają mniejszą moc znamionową

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega Waluch napisał.

Częstawo producenci zawyżają podawaną przez siebie moc, szczególnie w tańszych produktach. Nie zwracaj na to zbyt dużej uwagi, chyba że chcesz robić dyskotekę lub masz ogromne pomieszczenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie pisze u niego poboru mocy, widzialem inny i nie na wszystkich sa takie informacje ale nie wiem dlaczego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a właśnie jakby ktos mogl napisac w prostym rozumieniu co to za moc znamionowa bo wiele razy sie spotkalem ale nie wiem zabardzo o co chodzi..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Waluch, a jesli są głośniki 100wattowe i mam wzmacniacz 100wattowy na kanal a miara volume mam od 0-40 i moge max 20 dac to moze oznaczac ze wzmacniacz moze dac wiecej niz 100 watt do glosnikow. wiem ze nie da sie okreslic jaka moc ma glosnik ale z praktycznego punktu wynika ze mam jakkos 40wattowe a nie 100 jak pisze z tyłu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się