amanti

Dźwięk pomocy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeglądałem trochę tematów poświęconych systemom audio,rtv itd.. Jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

 

Posiadam TV - Sony Bravia KDL-32S3020 K do którego podłączony jest XBOX 360 (HDMI) oraz komputer również przez HDMI. W kompie mam głośniki Creativa 5.1 podłączone do SB X-FI 5.1 dźwięk jest naprawdę zadowalający jednak dotyczy to jedynie Pc.

 

Chciał bym rozszerzyć swój system Audio tak aby głośniki działały również w TV jak i Xbox 360 no i PC.

 

Nie znam się ogólnie na sprzęcie Audio jakieś podstawy są ale nie będę tu filozofował :) Może znajdzie się ktoś kto wie jak tą całość złożyć w system Audio.

 

Dobrym i chyba najprostszym rozwiązaniem było by podłączenie głośników bezpośrednio do TV jednak wtedy stracę system 5.1 na którym mi zależy.

 

Czy np zakup amplitunera był by dobrym rozwiązanie ?

Lub istnieje jakieś inne rozwiązanie tego problemu ?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie odradzam korzystanie z Creativa do TV i oglądania filmów - ale nawet jeśli mamy sprawdzić czy da się coś z tym zrobić musisz nam napisać jakie jest to zestaw i jakie ma wejścia ? czy są to "chinche" czy zestaw ma też wyjścia cyfrowe? Możesz też napisać model.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Więc tak z głośnikami trochę mnie poniosło.

 

  Mam model LOGITECH X-530

 

http://www.vobis.pl/oferta/multimedia/glosniki/844570_glosniki_logitech_x-530_5_1.aspx

 

  Podpięte do karty dźwiękowej zewnętrznej Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/57470/Podzespo_y_PC/Karty_muzyczne/Creative_Sound_Blaster_X_Fi_Surround_5_1_USB.html

 

 

Powiem tak nie muszę się sztywno trzymać części które mam rozważam różne pomysły takie jak zakupów nowych głośników. Fajnie by było jednak oprzeć się na tym co posiadam jednak przeglądając forum nie znalazłem takiego sposobu.

 

Niestety Xboxa mam podpiętego kablem HDMI, mam taki model że nie ma wyjścia optycznego ponieważ musiała by być podpięta przejściówka EURO co znacznie pogarsza grafikę. I nawet mogło by być tak bo chyba ciężko by było uzyskać dźwięk 5.1 na podpięciu Xboxa Hdmi to Tv ale żeby chociaż działało na tych 6 głośnikach bez efektu dźwięku przestrzennego.

 

 

Podsumowując

 

TV- Sony Bravia KDL-32S3020 K

 

Av4 - Pecet

 

Av5- Xbxo 360

 

Jakiś sposób żeby na wszystkim działały głośniki. :) Trcohe zamotałem ale myślę że jest w miarę zrozumiałem.

 

Jeszcze dodam że fajne by były pomysły nie typu zakup kina domowego ponieważ do tego służy mi PC do tego działa to wszystko w jakości HD z dźwiękiem przestrzennym więc było by to zbędne urządzenie.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc i poświęcony czas,

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jednak był bym wstanie zakupić sobie zestaw kina domowego ze względu na cenę całego zestawu.

 

Czy zadziałało by to tak

 

http://allegro.pl/sklep-kino-domowe-samsung-ht-z220-850w-hdmi-i1347878198.html    KINO DOMOWE

 

DVD -------> Tv przez HDMI

 

Pc    -------> TV przez HDMI ( "urządzenie do odtwarzania"  Cyfrowe urządzenie audio (HDMI) mam taką opcję i dźwięk leci z głośników w TV czy przełączało by się na odtwarzanie dźwięku przez głośniki kina domowego ??? )

 

XBox360 --> Tv HDMI analogiczne pytanie czy dźwięk będzie odtwarzany przez głośniki kina domowego ??? )

 

 

Czy w takiej konfiguracji by zadziałało czy potrzebne jest aż tyle urządzeń wymienionych poniżej ?

 

Ampli -> Tv przez HDMI

DVD -> Ampli przez Optical

Tuner Sat -> Ampli przez HDMI

 

Ale wtedy do czego Pc i Xboxa ??

 

Ale chociaż wzbogacił bym się o parę nowych kanałów TV :)

 

 

 

 

i  wtedy do czego

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się