audiofan

Słuchawki + wzmacniacz + kabel.. co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup wzmacniacza słuchawkowego ze słuchawkami i kablem jack stereo-2xRCA.

Słucham głównie R'n'B, amerykańskiego hip-hopu, reggae, soulu muzyki filmowej. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku. Barwa dźwięku raczej ocieplona.. z ładnym zróżnicowanym dołem, średnicą no i górą, która nie "kłuje" w uszy ;)

 

Cenowo:

wzmacniacz ok 500 zł

słuchawki ok 400 zł

kabel ok 30 zł

 

Wstępnie wybrałem

wzmacniacz: pro-ject head box mkii

słuchawki: AKG K142 HD

 

Kabel jack stereo-2xRCA SAL3401 Bandridge Premium - 1m

lub

Kabel jack stereo-2xRCA 680021 Techlink - 1m

 

Wzmacniacz będzie podłączony kablem do discmana, z czasem kupie lepszy odtwarzacz.

 

Co o tym sądzicie?? Co innego możecie polecić i który kabel lepszy??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciepły dźwięk świetny byłby np. hybrydowy Fatman:

http://sklep.rms.pl/index.php?p5938,fatman-itube-wzmacniacz-lampowy-stereo-z-wyjsciem-sluchawkowym

ale to są już większe pieniądze...

 

co do słuchawek K142 to mają one mniejsze nausznice przez co są one do końca "wokółuszne" - mam nadzieje że masz tego świadomość?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Taak patrzyłem też na Fatmana, piękna rzecz :) ale trochę za drogi :/

 

Jeżeli chodzi o słuchawki to po głębszej analizie wybiorę coś z:

- AKG K272 HD

- Sennheiser HD555, HD595, 280 PRO, 380 PRO

 

Najbardziej stawiam na AKG bo podobno ładnie współgrają z Pro-Jectem.

Żeby się upewnić przesłucham te modele jeszcze..

 

A jeżeli chodzi o kabel.. który lepszy??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ten model AKG jest niezły - ale zastanów się jeszcze nad bliźniaczym modelem AKG K271. Jest troszkę droższy a IMHO lepszy, bo skierowany na rynek PRO a nie konsumencki - czyli np. ma więcej części zamiennych i wymienny kabel - co może Ci się przydać.

 

co do kabelka to polecam Techlinka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

HD380Pro są bardzo fajne tylko musiał byś je najpierw posłuchać gdyż brzmią ciut specyficznie. Nie ma tu tupiącego midbasu w stylu CarAudio za to jest potężny niski bas (mruczy aż szczęką trzęsie ;)) i wypchnięty środek. To się może podobać lub nie i jeżeli negujesz zabawę z EQ to może być problemem. Poza tym są bardzo szczegółowe (klasyfikowane przez producenta jako monitory studyjne) i zaskakująco przestrzenne jak na konstrukcję zamkniętą.

HD555 są owszem ocieplone (przy nich HD380 są raczej jasne...) jednak moim zdaniem przez to dźwięk jest zbyt zbity i jak dla mnie nieprzyjemny. No i warto zwrócić uwagę na pękające pałąki... nie widziałem jeszcze Sennhesierów z serii HD5XX (tych nowych HD5X8 także) które nie miały by pęknięć po bokach pałąka.

HD280... nie słuchałem przyznam jednak innych głosów jak to że są zbyt liniowe i raczej tylko do zastosowań studyjnych nie słyszałem. A raczej w domowym zastosowaniu podkolorowania pasm są przyjemniejsze niż suche "odbębnienie" zadanego sygnału. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się