apple-man

słuchawki do 200 zł - nauszne

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

 

rozważałem ostatnimi czasy zakup słuchawek nausznych do 200zł.

 

Z tego co się orientuję w takiej kwocie moge już wybierać w produktach markowych producentów, którzy specjalizują się w produkcji słuchawek - np AKG, Sennheiser i Audio-Technica.  

 

Nie interesują mnie też marki takie jak Logitech czy Creative - miałem takie słuchawki i wydaje się że grają ok do momentu, kiedy posłucha się czegoś na przykład z AKG czy Audio-Technica.

 

Poza tym - rozsypują się po dłuższym użytkowaniu, widać na każdym kroku oszczędności w produkcji.

 

miałem okazję posłuchać AKG K404 za 140zł, które ma mój kolega i różnica  w porównaniu do podobnych cenowo Creative czy Logitech zabija - nie wiem czy się ze mną zgodzicie?

 

Ponadto używa ich już kilka lat i praktycznie nie widać śladów zużycia i do tego są super lekkie.

 

Czy AKG K404 będzie dobrym wyborem do 200zł czy warto zainwestować więcej?

 

w tym przedziale są jeszcze np Sennheiser PX 100-II ale nie słuchałem ich, więc nei wiem czego się spodziewać.

 

co radzicie? na co zwrócić uwagę przy zakupach za tę kwotę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam,

 

Kwota 200zł do słuchawek przenośnych, nausznych to jak najbardziej dobry przedział. Faktycznie można już się tutaj pokusić o wybór kilku modeli słuchawek, ale do rzeczy.

 

Świetnym modelem w tym przedziale cenowym będzie model z AKG K420:

http://www.sklep.rms.pl/index.php?p3143,akg-k-420-k420-sluchawki-przewodowe-skladane

 

Mają wprost niespotykaną w tym przedziale cenowym liniową charakterystykę dźwięku. Bardzo neutralne, bez zbędnych "upiększeń".

 

AKG K404 w stosunku do nich będą mniej detaliczne z nieco oddaloną sceną.

 

Tak jak Pan słusznie zauważył, w tym przedziale cenowym jest również całkiem sporo do wyboru ze słuchawek Sennheiser'a. Będą one natomiast mniej analityczne, ze średnio słyszalnym środkiem, z dużym naciskiem na basy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedź, chciałem też przy okazji podpytać o trochę większe słuchawki.

 

K404 i K420 są wygodne bo lekkie i małe, ale w domu może lepiej byłoby użyć słuchawek o większych nausznicach?

 

czy wielkość nausznic robi jakąś różnicę w odbiorze dźwięku?

 

do 200zł mam jeszcze do wyboru K512 i SJ3 - jak one się mają do K420?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedź, chciałem też przy okazji podpytać o trochę większe słuchawki.

 

K404 i K420 są wygodne bo lekkie i małe, ale w domu może lepiej byłoby użyć słuchawek o większych nausznicach?

 

czy wielkość nausznic robi jakąś różnicę w odbiorze dźwięku?

 

do 200zł mam jeszcze do wyboru K512 i SJ3 - jak one się mają do K420?

 

Generalnie kolega nie powiedział jakiej muzyki słucha i czego oczekuje po słuchawkach. Czy preferuje dobrą scenę, krystaliczną górę czy może solidny zapas "dołu"? Oraz czy szukamy słuchawek tylko i wyłącznie do kwoty 200 zł czy może pozwolimy sobie na niewielki odskok w górę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w innym temacie że pytałeś o głośniki do iphone'a więc zakładam że tego źródła przenośnie używasz. Nie słuchałem co prawda wymienionych powyżej AKGów i Senków ale jeśli mają być na dwór to przemyślałbym coś zamkniętego. K404 to zdaje się następca K26p czyli do Iphone'a będę ok bo jest to strasznie zimne źródło. Z otwartych słuchawek na pewno warto spróbować przesłuchać Koss Porta Pro, sporo bassu, scena jest moim zdaniem całkiem dobra (Denonek AH-D5000 słuchałem jakoś w październiku więc dużo nie pamiętam żeby przyrównać) zaś górę i środek wyciągnie pewnie Iphone. Akurat trójki nie słuchałem osobiście gdyż nie jestem wielkim zwolennikiem jabłuszka ;) Z zakmniętych AKGów przychodzą mi jeszcze do głowy K518 DJki ale one mogą wychodzić ponad 200zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony napisze jeszcze tyle że zastanowił bym się poważnie nad tymi dwoma modelami:

 

 

Audio-Technica ATH-T300

oraz

AKG K514

 

Oba modele są na zrównoważone dźwiękowo, nie mają za bardzo przekolorowanych skrajów pasma, jak ma to miejsce np. w niektórych modelach Sennheisera. Pierwsze bardziej się nadają do Rocka, i mocniejszego grania, drugie są bardziej łagodniejsze, do spokojniejszego grania. Jeśli słuchawki do 200 zł to polecam coś z tych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od indywidualnych wymagań co do basu. IMHO jest go tyle co trzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedź, chciałem też przy okazji podpytać o trochę większe słuchawki.

 

K404 i K420 są wygodne bo lekkie i małe, ale w domu może lepiej byłoby użyć słuchawek o większych nausznicach?

 

czy wielkość nausznic robi jakąś różnicę w odbiorze dźwięku?

 

do 200zł mam jeszcze do wyboru K512 i SJ3 - jak one się mają do K420?

 

Generalnie kolega nie powiedział jakiej muzyki słucha i czego oczekuje po słuchawkach. Czy preferuje dobrą scenę, krystaliczną górę czy może solidny zapas "dołu"? Oraz czy szukamy słuchawek tylko i wyłącznie do kwoty 200 zł czy może pozwolimy sobie na niewielki odskok w górę?

 

lubię równo grający sprzęt - bez kolorowania, ale spójnie, melodyjnie. Jeśli zaproponujecie coś super do może być i lekko ponad 200zł, ale bez naciągania proszę.

 

Widziałem w innym temacie że pytałeś o głośniki do iphone'a więc zakładam że tego źródła przenośnie używasz.

 

do iPhone'a używam słuchawek dousznych. Chodzi o słuchawki stacjonarne ogólnego zastosowania w domu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy zdecydowanie. Nie wiem czy do domu nie lepsza będzie któraś z konstrukcji wokóło usznych. K420 akurat dzisiaj słuchałem (niestety nie na swoim źródle a szkoda, na Iriverze T8) i wygodne są, z T8 dają bardzo ciepłe mięsiste brzmienie w którym bassu króluje ale nie zasłania wszystkiego. Ja teraz osobiście w domu używam Panasoniców RP-HTX7, możesz się za nimi rozejrzeć. Ewentualnie możemy się umówić na spotkanie w RMSie (za zgodą obsługi rzecz jasna) to przesłuchałbyś. Odsłuchać możesz CAL! (w Media Markcie zdaje się były ostatnio jeszcze). Może ktoś jeszcze coś podpowie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Autorze a czy zależy Ci na tym żeby słuchawki izolowały od dźwięków z zewnątrz czy nie? Bo takie CAL albo HTX7 izolują (HTX7 zdecydowanie lepiej) ale jednak słuchawki zamknięte ciut męczą ucho na dłuższą metę. Gdy ma się możliwość odsłuchu w spokojnym otoczeniu konstrukcja otwarta jest przyjemniejsza w użyciu.

Jeżeli konstrukcja otwarta wchodzi w grę to K420 są bardzo fajną opcją. Są mniej zmulone niż K404, grają równiej i lżej. I uważam że dadzą brzmienie dające sporo radości ze słuchania. Testowaliśmy je z Grabczasem na muzyce typu "lista przebojów radia" i powiem szczerze sprawdziły się fajnie. Bas sprężysty i ładnie trzymany w ryzach co jednak nie jest częste w tańszych ciepłych nausznikach. Mimo ciepłego źródła nie było efektu ciężkości w barwie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dopiszę się do tego tematu - szukam słuchawek do zastosowania w domu. Podłączone będą do wieży technics SC EH760. Słucham dość różnych typów muzyki: rock, elektronika, jazz, muzyka klasyczna. Zależy mi na możliwie czystym dźwięku i odizolowaniu od otoczenia, wiec skłaniam się do słuchawek zamkniętych/półotwartych (nie słucham więcej niż 2 płyty za jednym zamachem). Nie lubię nadmiaru basu, więc - z tego co widzę - Sennheisery z tego przedziału cenowego raczej odpadają.

Po wstępnej lekturze forum skłaniam się ku AKG K 512 lub 514. Macie jakieś inne propozycje?

Niestety mam daleko do Białegostoku, więc wcześniejszy odsłuch odpada :(. A swoją drogą będąc ostatnio w poważnym salonie HiFi w Warszawie usłyszałem, że nie można u nich sprawdzić słuchawek przed zakupem, bo są w jednorazowych opakowaniach...

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dopiszę się do tego tematu - szukam słuchawek do zastosowania w domu. Podłączone będą do wieży technics SC EH760. Słucham dość różnych typów muzyki: rock, elektronika, jazz, muzyka klasyczna. Zależy mi na możliwie czystym dźwięku i odizolowaniu od otoczenia, wiec skłaniam się do słuchawek zamkniętych/półotwartych (nie słucham więcej niż 2 płyty za jednym zamachem). Nie lubię nadmiaru basu, więc - z tego co widzę - Sennheisery z tego przedziału cenowego raczej odpadają.

Po wstępnej lekturze forum skłaniam się ku AKG K 512 lub 514. Macie jakieś inne propozycje?

Niestety mam daleko do Białegostoku, więc wcześniejszy odsłuch odpada :(. A swoją drogą będąc ostatnio w poważnym salonie HiFi w Warszawie usłyszałem, że nie można u nich sprawdzić słuchawek przed zakupem, bo są w jednorazowych opakowaniach...

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się