gregory212

Amplituner czy wzmaczniacz do kolumn Altus 110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić amplituner lub wzmacniacz stereo z wyjściem na subwoofer oraz z możliwością podłączenia korektora. Posiadam kolumny Altusa 110. Sprzęt będę używał w 90% do muzyki w 10% do oglądania filmów. Mój budżet to ok 2000zl. Jaki wzmacniacz lub amplituner byście mi poradzili? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tylko wzmacniacz. Amplitunery wielokanałowe nawet te co mają 5x120W posiadają "puste" Waty i byle wzmacniacz o mocy 2x30W zagra lepiej.

 

Mając 2000 na elektronikę żal podpinac tego pod Altusy. Napisze czego słuchacz, jakie masz pomieszczenie to coś poradzimy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd, uwaga uwaga, jestem nawet w stanie zgodzić się z przedmówcą ;)

 

gregory212, o ile szukasz sprzętu dedykowanego pod stereo, powinieneś się zacząć rozglądać za piecykiem czyt. wzmacniaczem stereo. Szkoda Twoich pieniędzy na amplituner tylko ze względu na sub, który i tak jak sam twierdzisz, będziesz wykorzystywał w 10%.

 

Jest opcja, zachwalana Yamaha RX-V767, niestety nieco droższa niż 2k, grająca przyzwoicie w stereo. Jednakże, wątpię iż taka machina dedykowana do KD byłby Tobie potrzebna.

 

Po raz kolejny, słuszna uwaga Anti-ego. Szkoda trochę piecyka za 2k do Altusów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za zainteresowanie moim wątkiem.  Moje pomieszczenie to  20m2, a jego wymiary 4x5m. Jeśli chodzi o kolumny to w przyszłości myślę o wymianie ich np. na Yamaha NS 555 ale narazie to sprawa przyszłości, a jeśli chodzi o amplituner to miałem na myśli  amplituner stereo. Jeśli chodzi o muzykę to lubię sobie posłuchać muzykę techno (trance, house).  Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchasz na altusach to weź swoje źródło o ile to nie jest PC. Umów się w RMS na odsłuch (bo domyślam się że jesteś z okolic skoro piszesz na tym forum) i poproś o odsłuch jakiegoś taniego wzmacniacza (tylko nie Denona i raczej nie Marantza) z Roth Oil 4.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To Denona ani Marantza nie poleca Pan pod te kolumny i ten rodzaj muzyki. A co Pan sądzi o Karman Kardon  HK 980??? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy słuchałem akurat tego HK. Ogólnie to zależy czym jest źródło i jakiej jest jakości oraz czy chcesz składać system który dość szybko będzie na równym poziomie czy gonić króliczka.

Wydając jak najmniej i chcąc osiągnąć dobre brzmienie po przesiadce z altusów proponuję Rotha z np. AA MAP-101 lub NAD 319/235. Z HK też pewnie by zagrało, po prostu trzeba przyjść do salonu i samemu odsłuchac co pasuje najlepiej. Co do suba to przy Rothach może nie być potrzebny ;-)

 

Potem za około 2 lata jakbyś dalej słuchał i się rozwijał poznając nowe brzmienia wyrobił byś sobie swój gust muzyczny i mógłbyś kupić droższy system, tak za 5-10tyś zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się w modelach NADa. Miało być 316/325.

 

Szkoda że ktoś ukradł opcję edycji wpisów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o wybór pomiędzy amplitunerem stereo, a wzmacniaczem to bez wahania wybralibyście wzmacniacz? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tak bo tunera nie potrzebuję  :D

A jakbym go chciał mieć to bym kupił jakiś osobny oldskulowy z podświetlanym paskiem częstotliwości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o wybór pomiędzy amplitunerem stereo, a wzmacniaczem to bez wahania wybralibyście wzmacniacz? Pozdrawiam

 

rozsądniej byłoby zakupić wzmacniacz stereo i korzystać z internetowego radia cyfrowego - lepsza jakość i mniej kłopotów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie czy testował ktoś może kolumny Yamaha NS 555. Jeśli tak to jak one wypadły w tych testach?? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem niższe modele - to była porażka. Ten model znam tylko z katalogu... i nie wiem jak gra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się