Lula2008

Harman 139 DVD 16 problem z pilotem pomocy ! :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , niedawno nabyłem HK 139 DVD 16 do tego mam kolumny Jamo s608.Podłączyłem skonfigurowałem głośniki , działa.Pojawił się jednak problem ze sterowaiem DVD z pilota.DVD zgodnie z instrukcją podłączone do HDMI.Działa play przewijanie itp ale nie działają strzałki i przycisk OK na pilocie ( obsługują menu płyty ) więc nie można wybtać języka kolejnych scen itp.Wciskając je wyświetla się AVR na pilocie co znaczy że pilot właśnie ustawiony jest n a obsługe amplitunera nie DVD.Przełączając w pilocie DVD wyłącza się wizja ( i słusznie bo DVD podłaczone do HDMI -zgodnie z instrukcją jak pisałem) przełączam znowy na HDMI żeby uzyskać wizję i wizja jest ale pilot znowu przełącza sie na obsługę AVR i nie działają strzałki i OK.Chcąc wybrać język muszę usawić pilotem na wejście HDMI zapamiętać pozycję w menu przełączyć pilota na obsługę DVD ( wtedy strzałki i OK  działają ) po omacku wybrać np język przełączyć spowrotem na HDNI i dopiero oglądać  :)))  dziękuję jeżeli ktoś zadał sobie trud i przeczytał ,a jeszcze bardziej jeżeli wie co z tym zrobić i mi pomoże :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Generalnie opis jest strasznie niejasny i kompletnie nie rozumiem problemu. Co znaczy, że DVD jest podłączone do HDMI? W sensie do telewizora? Czy do amplitunera? Sprzęt jest nowy? Czy używany? Możliwe że jest po prostu uszkodzony. Proszę o jaśniejsze przedstawienie sprawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiem cięzko to opisać.Sprzęt nowy.Jest tak  DVD zgodnie z instrukcją podłączone do wejścia HDMi w amplitunerze

(obraz) Amplituner z TV wyjściem HDMI monitor.Właczam płytę mam menu główne.Powinienem nim sterować strzałkami na pilocie oraz przyciskiem OK.Niestety pilot podświetla że ustawiony jest na obsługę amplit.Więc przełączam go na sterowniae DVD i wtedy mogę tymi strzałkami obsługiwać menu ,ale niestety tego już nie widzę ( bo obraz DVD podlaczony jest do HDMI ) żeby właczyć obraz muszę wcisnąć HDMI w pilocie ,powraca obraz ale znowu przyciski (strzałki i ok ) obsługują tylko funkcje amplitunera a nie DVD.Co dziwne w tym samy m czasie kiedy właczone jest źródło obrazu HDMI w amplit. pilot przekazuje takie polecenia jak play stop przewijanie itp. nie działają tylko te strzałki i OK.Pilot jest sprawny ponieważ na innych ustawieniach źródeł obrazu strzałki i ok działają...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

więc wczoraj próbowałem coś z tym zrobić, jest sposób ale raczej nie nadaje się do wpisania do instrukcji  HK 139 :) Mianowicie podczas gdy DVD podłączone jak pisałem wcześniej do wejśćia HDMI w ampli. nie działają wszystkie funkcje DVD pilota , przyciskając strzałki do obsługiwania menu płyty pilot podświetla przycisk AVR ( przełączony jest na obsługę ampli.) Trzeba przysłonić ręką wyjście fal z piolota tak żeby nie dotarły do ampli. i wcisnąć przycisk DVD wtedy pilot przełącza się na obsługę DVD idziałają wszystkie funkcje DVD w pilocie, jednocześnie fale nie docierają do ampli przez co ampli cały czas korzysta z wejśćia HDMI do którego podłączonye jest DVD  ;) myślę jednak że jest nieco bardziej profesjonalny sposób na ustawienie tego tak żeby działało poprawnie ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę na bazie samego opisu ciężko cokolwiek doradzić. Zapewne byłaby możliwość jakiegoś sensownego rozwiązania tego problemu, gdybyśmy mogli "na żywo" pobawić się tym sprzętem. Generalnie, sklep który sprzedał Tobie ten produkt powinien wyjaśnić o co chodzi, ponieważ na codzień mają styczność z tymi modelami - czego niestety ja nie mam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się