sgpm

Denon AVR-1612 jaki zestaw kolumn 5.0?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

proszę o poradę odnośnie doboru systemu 5.0 do amplitunera Denon avr1612, a mianowicie:

który zestaw 5.0 będzie efektywniejszy tj. optymalnie dobrany do w/w amplitunera ( mieszkanie w bloku, pokój 20 m2):

 

1. Jamo hcs3 506

2. Roth Audio Oli 30 (zestaw 5.0)

 

zestaw oli jest droższy prawie dwukrotnie w stosunku do zestawu jamo, czy zestaw oli w takim wypadku warty jest dwukrotnej ceny i przekłada się to na dwukrotnie lepszy sprzęt, czy też do moich warunków i w/w  amplitunera w pełni wystarczy w/w zestaw jamo?

a może jakieś inne propozycje kolumn (na początek mogą być tylko 2 frontowe - podobnie jak w przypadku oli ) w podobnym przedziale cenowym i klasie jak w/w

pozdrawiam sgpm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o poradę odnośnie doboru systemu 5.0 do amplitunera Denon avr1612, a mianowicie:

który zestaw 5.0 będzie efektywniejszy tj. optymalnie dobrany do w/w amplitunera ( mieszkanie w bloku, pokój 20 m2):

 

1. Jamo hcs3 506

2. Roth Audio Oli 30 (zestaw 5.0)

 

zestaw oli jest droższy prawie dwukrotnie w stosunku do zestawu jamo, czy zestaw oli w takim wypadku warty jest dwukrotnej ceny i przekłada się to na dwukrotnie lepszy sprzęt, czy też do moich warunków i w/w  amplitunera w pełni wystarczy w/w zestaw jamo?

a może jakieś inne propozycje kolumn (na początek mogą być tylko 2 frontowe - podobnie jak w przypadku oli ) w podobnym przedziale cenowym i klasie jak w/w

pozdrawiam sgpm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

80% brzmienia to kolumny, więc dużo bardziej opłaca się zainwestować w dobre kolumny niż w dobry amplituner (przynajmniej na podstawowym poziomie). Także OLi do tego Denona nie będą za dobre - po prostu dużo lepiej zagrają

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

80% brzmienia to kolumny, więc dużo bardziej opłaca się zainwestować w dobre kolumny niż w dobry amplituner (przynajmniej na podstawowym poziomie). Także OLi do tego Denona nie będą za dobre - po prostu dużo lepiej zagrają

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ma Pan na myśli że to właśnie Kolumny Oli zagrają lepiej od Jamo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ma Pan na myśli że to właśnie Kolumny Oli zagrają lepiej od Jamo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź

a jak wyglądałoby porównanie w/w amplitunera z Onkyo TX-NR 509 oraz Harman Kardon AVR 165. czy w/w kolumny sprawdziłyby się przy tych amlitunerach, który jest najlepszy muzycznie?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź

a jak wyglądałoby porównanie w/w amplitunera z Onkyo TX-NR 509 oraz Harman Kardon AVR 165. czy w/w kolumny sprawdziłyby się przy tych amlitunerach, który jest najlepszy muzycznie?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i ostatecznie zdecyduję się na zestaw stereo

po długich analizach, poradach także na tym forum wybrałem następujący zestaw:

harman kardon hd 980 i hk 980 i do tego kolumny roth oli 30.

 

czy ta konfiguracja jest ok? (przypominam iż mieszkam w bloku a sprzęt będzie graę z gł w pokoju 20m

może propozycja innych kolumn w tej samej cenie?

 

dziękuję z góry za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i ostatecznie zdecyduję się na zestaw stereo

po długich analizach, poradach także na tym forum wybrałem następujący zestaw:

harman kardon hd 980 i hk 980 i do tego kolumny roth oli 30.

 

czy ta konfiguracja jest ok? (przypominam iż mieszkam w bloku a sprzęt będzie graę z gł w pokoju 20m

może propozycja innych kolumn w tej samej cenie?

 

dziękuję z góry za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że mój budżet jest już zamknięty i niestety oli 40 nie wchodzą w grę. Czy wobec tego oli 30 będą się komponowały pod względem parametrów technicznych do wybranego przeze mnie zestawu?

dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że mój budżet jest już zamknięty i niestety oli 40 nie wchodzą w grę. Czy wobec tego oli 30 będą się komponowały pod względem parametrów technicznych do wybranego przeze mnie zestawu?

dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

trudno coś lepszego wymyślić w tej cenie, przychodzi mi do głowy ostatnia nowość

http://sklep.rms.pl/index.php?p10860,indiana-line-nota-550-c-nota550c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

 

 

grają łagodniej od OLi 30, mają lepszą wysokotonówke no i wygląd, który może bardziej się podobać. Z harmanem zgrywają się b dobrze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

trudno coś lepszego wymyślić w tej cenie, przychodzi mi do głowy ostatnia nowość

http://sklep.rms.pl/index.php?p10860,indiana-line-nota-550-c-nota550c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

 

 

grają łagodniej od OLi 30, mają lepszą wysokotonówke no i wygląd, który może bardziej się podobać. Z harmanem zgrywają się b dobrze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się