Alex

Sprawdzenie i kalibracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam pomocy kogoś kto potrafi zdiagnozować mój gramofon. Ale od początku:

gramofon to Pro-ject 6 PerspeX, wkładka sumiko blue point special evo III,

pre gramofonowe naim stageline MC, wzmacniacz naim xs. Od początku było super...

Niestety po krótkim czasie zaczęło się dziwne zjawisko....dźwięk "zjeżdżał do jednego"

kanału i tam zostawał. dopiero dotknięcie (metal) jednego z pinów przy wkładce powodowało

swego rodzaju przeskok iskry i dźwięk wracał na swoje miejsce..Niestety po chwili było

to samo. Od praktycznie dwóch lat gramofon stoi, płyty też a ja szukam kogoś kto potrafi

zdiagnozować mojego pro-ject'a. Czy winowajcą jest źle skalibrowana wkładka czy może

raczej kable do wkładki mają jakiś feler. Gramofon grał tak na prawdę ok. pół roku (!!!).

Od 2009 stoi i zbiera kurz..

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź..

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam pomocy kogoś kto potrafi zdiagnozować mój gramofon. Ale od początku:

gramofon to Pro-ject 6 PerspeX, wkładka sumiko blue point special evo III,

pre gramofonowe naim stageline MC, wzmacniacz naim xs. Od początku było super...

Niestety po krótkim czasie zaczęło się dziwne zjawisko....dźwięk "zjeżdżał do jednego"

kanału i tam zostawał. dopiero dotknięcie (metal) jednego z pinów przy wkładce powodowało

swego rodzaju przeskok iskry i dźwięk wracał na swoje miejsce..Niestety po chwili było

to samo. Od praktycznie dwóch lat gramofon stoi, płyty też a ja szukam kogoś kto potrafi

zdiagnozować mojego pro-ject'a. Czy winowajcą jest źle skalibrowana wkładka czy może

raczej kable do wkładki mają jakiś feler. Gramofon grał tak na prawdę ok. pół roku (!!!).

Od 2009 stoi i zbiera kurz..

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź..

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje i kontakt do Voice'a....tylko jak pomyśle, że gramofon ma pojechać kurierem do Cieszyna trochę mnie mrozi..

Ten sprzęt może tego nie przeżyć. Mieszkam w Toruniu...

Pozostaje jeszcze próba poszukiwań kogoś w mojej okolicy.

Wiem, że Państwo pracujecie jedynie na terenie Białegostoku (spora odległość). Mam do Was zaufanie ok. 2 lat temu na gwarancji

naprawiana była u Was listwa furutech'a. Naprawa zrobiona profesjonalnie (!) nie zawsze się spotykam z takim podejściem do klienta

jak w przypadku Państwa firmy.

 

Pozdrawiam,

PiotrK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje i kontakt do Voice'a....tylko jak pomyśle, że gramofon ma pojechać kurierem do Cieszyna trochę mnie mrozi..

Ten sprzęt może tego nie przeżyć. Mieszkam w Toruniu...

Pozostaje jeszcze próba poszukiwań kogoś w mojej okolicy.

Wiem, że Państwo pracujecie jedynie na terenie Białegostoku (spora odległość). Mam do Was zaufanie ok. 2 lat temu na gwarancji

naprawiana była u Was listwa furutech'a. Naprawa zrobiona profesjonalnie (!) nie zawsze się spotykam z takim podejściem do klienta

jak w przypadku Państwa firmy.

 

Pozdrawiam,

PiotrK

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest prawidłowo uziemiony hmmm.... a jak mogę to sprawdzić ? Jest zasilany z listy, która wpięta jest do gniazda sieciowego.

Nie wiem jak mógłbym dodatkowo uziemić taki zestaw..

 

Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest prawidłowo uziemiony hmmm.... a jak mogę to sprawdzić ? Jest zasilany z listy, która wpięta jest do gniazda sieciowego.

Nie wiem jak mógłbym dodatkowo uziemić taki zestaw..

 

Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuje za podpowiedź...Kable połączeniowe gramofonu z pre to pj. z dodatkową żyłą

pikanterii dodaje fakt, że i pre i gramofon to chyba to co stoi u mnie w domu ;)..

Sprawdzę to zaraz po powrocie...

 

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuje za podpowiedź...Kable połączeniowe gramofonu z pre to pj. z dodatkową żyłą

pikanterii dodaje fakt, że i pre i gramofon to chyba to co stoi u mnie w domu ;)..

Sprawdzę to zaraz po powrocie...

 

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się