qgp

Wymina Logitech X-230 - szukam kolumn do Ampli i komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

od niedawna posiadam wzmacniacz Onkyo A-8031 (chciałem tanio zacząć i przeznaczyć więcej na głośniki) pod który mam obecnie podłączone stare kolumny podstawkowe, również onkyo (nie wiem jaki model - drewniana skrzynia  z dwoma głośniczkami, 30cm wysokości.. potrzeba zdjęcia?). Całość jest podłączona pod komputer - karta creative x-fi + kabel chinch i do wzmacniacza.  Chciałem w ten sposób zastąpić moje głośniki komputerowe Logitech X-230 (2.1). Słucham muzyki rockowej, metal i pokrewne i do tego głównie składam zestaw.

Nie jestem audiofilem, a przygodę z czymś lepszym niż ten Logitech X-230, zacząłem kilka tygodni temu. Jednak już na moje niewytrenowane ucho, mam następujące odczucia z zamiany: Onkyo gra dużo "ładniej", słychać więcej szczegółów muzyki, wokal również dużo przyjemniejszy, gitary dużo wyraźniejsze. Niestety brakuje mi basu w porównaniu z tymi plastykowymi Logitechami 2.1. Perkusja i gitarka basowa po prostu są za mało wyczuwalne i płaskie. Brakuje mi tego też w grach PC.

Z tego co widzę, to do tego wzmacniacza nie da się podpiąć subwoofera. W tym układzie więc szukam nowych kolumn stereo, które z powodzeniem zastąpiłyby ww logitechy, oferując lepsze doznania muzyczne oraz zapewniały wystarczający bas.

 

Ten wzmacniacz niby oferuje 70W. Na głośniki nie chciałbym wydać więcej niż 1.000 PLN. Chciałbym żeby to były głośniki podstawkowe / do postawienia na półkę, biurko, podstawki ewentualnie (na stojące nie mam miejsca). Szukam jakiegoś przyzwoitego zestawu dla początkującego.

Czy możecie mi doradzić jakieś kolumny?

 

P.S.1 Pokój ma 16m, jednak jego układ jest skomplikowany. Poza tym kolumny mają grać dla mnie, siedzącego przed komputerem, więc duża moc nie jest potrzebna

P.S.2.Widziałem podobny temat, jednak tam skończyło się na podłogowych kolumnach OLI. Więc mam nadzieję, że nie śmiecę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panie Stanisławie ;)

 

Z opisu faktycznie wygląda na to, że pasują do moich potrzeb.

W przyszłym miesiącu zamawiam i zobaczymy jak to w praktyce wygląda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się