radioo11

prosze o pomoc w doborze kina

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam prosbe chcialbym zmienic kino domowe z marki jvc na harman kardon na poczatek mowie ze nie dysponuje duzym budzetem i nie jestem audiofilem,ale lubie mocny i czysty dzwiek. na poczatek to wyglada tak amplituner i dvd jvc ida na emeryture zostaja kolumny jamo studio180 i satelity magnata plus maly sub200 magnata. i teraz planuje HK AVR70 I BLUE RAY HK BPD10 jak dobrze pamietam miesci sie to w moim budzecie jak myslicie bedzie to gralo jesli chodzi o muzyke rockowa i metalowa typu led zeppelin ac/dc 

nasz kochany stary dzem ? wiem ze mam dosc leciwe fronty choc glowny glosnik basowy w obu jest wymieniony na nowy w obu tonsila przez co jamo maja dosc mocne brzmienie i w muzyce sub nie jest potrzebny a lubie sluchac stereo.jak bedzie w 5,1?jak jest z awaryjnoscia HK? Mialem do tej pory

dwa zestawy jvc i nigdy mnie nie zawiodly a znalazlem w necie opinie ze HK lubia sie zbuntowac.

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na początek niestety muszę Cie rozczarować - model BDP10 nie jest i nie będzie już dostępny. Aktualnie na rynku jest BDT30. Nawiązując do Harmana. AVR70 jest modelem, który jak najbardziej spełni Twoje oczekiwania. Co do awaryjności nowej serii na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

witam i dziekuje za odpowiedz mam pytanie czym sie rozni model blu ray hk bdt10 od 30 w danych technicznych nie widze roznicy a w cenie juz tak znalazlem jeszcze kilka sztuk 10-tki  w necie. zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz czy ten HK avr70 bedzie jeszcze w sobie cos mial z prawdziwego harmana czy tylko jest to sposob na sprzedanie duzej ilosci towaru z logo HK a jakoscia chinskiego badziewia,szczerze mowiac bylem dzis na odsluchu yamahy i pioniera za 1200zl wiec cena ta sama co HK ale gralo to gorzej niz moj obecny jvc co myslalem ze on jest kiepski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam wiec odswiezam temat nabylem amplituner HK avr141+dvd18 po bardzo okazyjnej cenie,za komplet nowy,zaplacilem 900zl po upuscie i teraz moje pytanie,bede zmienial fronty z jamo studio 190 na cos nowszego,i teraz nie rozumiem jednego na tylnej obudowie HK jest napisane ze glosniki powinny miec impedencje 8ohm a w instrukcji ze wzmacniacz ma moc 40w na kanal przy 8 ohm a 60 przy 6 ohm czyli moge pod nie go zapiac 6 ohmowe kolumny?bo rozumiem ze moje jamo 4-8ohm juz zdrowe nie beda dla niego? jakie kolumny polecacie pod ten zestaw? mam malego suba magnata,ale wolalbym go nie uzywac do muzyki.i jeszcze jedno pytanko,czy wyjscie hdmi1,3 powinno sterowac wlaczaniem tv?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu możesz podłączyć kolumny nawet 4 ohm, tylko wtedy ostrożnie z głośnością, bo możesz pozbawić je głośników

 

co do awaryjności HK - kupiłeś sprzęt używany, wszystko zależy od stanu Twojego egzemplarza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu możesz podłączyć kolumny nawet 4 ohm, tylko wtedy ostrożnie z głośnością, bo możesz pozbawić je głośników

 

co do awaryjności HK - kupiłeś sprzęt używany, wszystko zależy od stanu Twojego egzemplarza

 

Dziękuje za odpowiedz

Czyli jeśli chodzi o kolumny to poprostu starac sie ich nie przesterować?

A jeśli chodzi o awaryjność HK to zakupiłem ten zestaw nowy ze sklepu, nigdy nie był używany w razie problemów oczywiście będę raportował jakieś problemy.

I jeszcze pozostała kwestia kabla HDMI czy wersja wyjścia1,3 jaka jest w moim HK powinna właczyc TV po wybraniu HDMI1? Ampiltuner i dvd sie wlaczaja a właśnie TV nie,uzyskam tu odpowiedz?

I pytanie do Pana Stanisława jakie kolumny pan poleca pod ten wzmacniacz?

Nie jest to mocny sprzet,40w przy 8OHM ale i ja nie mam zapędów dyskotekowych,w niedalekiej przyszłości planuje zakup jakiś podlogowych kolumn,miałem ochotę na jamo s606 hcs3, ale one ożywają dopiero przy wyzszych rejestrach głośnosci a mi nie o to chodzi.

Wolałbym coś co zagra cicho i aksamitnie przy dolnej skali.

mój pokoj ma 20m2 idealny kwadrat kolumny w rogach.

budżet to okolo1500 na stereo chyba ze wyrwe cos jako komplet 5,0,czekam na propozycje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do włączania telewizora - pytasz o CEC, a CEC to jedno wielkie nieszczęście - szczególnie np w telewizorach Samsunga działać nie chce. Możesz spróbować z innym kablem HDMI, ale jeśli amplituner i tv nie chcą się dogadać to szans na powodzenie bez wymiany TV nie widzę. Możesz próbować wymienić pilot na mądry, który obsłuży wszystkie urządzenia.

 

Co do aksamitnych kolumn za 1500zł, które ładnie grają przy cichym volumenie to Indiana Line Nota 550

http://sklep.rms.pl/index.php?p10860,indiana-line-nota-550-c-nota550c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

http://sklep.rms.pl/index.php?p10861,indiana-line-nota-550-n-nota550n-kolumny-podlogowe-czarne-2szt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie Stanislawie mam problem z tymi indianami nota w poblizu mojego miejsca zamieszkania jest tylko 1 salon odsluchowy hi fi i na dodatek nie maja modelu nota tylko wyzszy diva wiec niestety nie mam mozliwosci odsluchu,a martwi mnie to ze w opisach i testach tych kolumn duzo muwi sie o dosc wypuklonym srednim pasmie co niestety nie bardzo pasuje mi do mojego gustu a  wiadomo o gustach sie nie rozmawia. ::) co pan sadzi o JAMO CLASSIC 8? mam okazje kupic za 400 zl pare nie zdartych kolumn.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn używanych, najważniejszy byś miał możliwość ich odsłuchu przed zakupem. Sam podchodzę do tego dość nieufanie. Miałem niestety nieprzyjemność dwukrotnie zakupić produkty uszkodzone i jestem przekonany, iż sprzedający o tym wiedział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się