michal_eg

Pomoc w doborze jakościowych głośników do wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo jestem tutaj nowym użytkownikiem ale chciał bym prośić o radę was specjalistów w temacie sprzętu domowego ponieważ nie za bardzo się na tym osobiście znam ale myślę że pomożecie mi w doborze dobrych głośników nie za bardzo drogich zależy mi na głośnikach o bardzo dobrej jakości ponieważ te którę posiadam mają dosyć solidne Bassy i nie maja tak dobrej jakości.

Głośniki Magnat Soundforce 1200P 2x

Charakterystyka ogólna:

Konstrukcja Kolumna 3-drożna, Bassreflex

Wyposażenie Gł. niskotonowe 1x 200 mm

Gł. średniotonowe 1x tubowe

Gł. wysokotonowe 1x tubowe

Obciążalność (RMS/max.) 130/300W

Impedancja 4 - 8 Ohm

Pasmo przenoszenia 35 - 25.000 Hz

Sprawność (1 W/1 m) 92 dB

Wzmacniacz jaki posiadam jest to Yamaha A-520

Jeszcze posiadam 2 stare Diory model WS 4421 oraz WS 502 Ale sądzę że Yamaha jest lepszym rozwiązaniem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to nie są dobre głośniki jakościowe ale mają dobre bassy ale chcę dokupić 2 nowe głośniki które mają dobrą jakość te troszkę ściszyć a jakościowe zrobić głośniej na wzmacniaczu nie wiem czy to jest dobry pomysł kolega mi tak doradzał teraz tylko trzeba kupić w miarę dobre głośniki chcę zostawić te głośniki ponieważ czasem używam ich na imprezach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ajaja.. TO nie dobrze ehh:/ Teraz mnie Pan posmucił :/ Nie da rady do tego jakiś niskotonowych i średnio tonowych dobrej jakości dokupić żeby to grało czysto i solidnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W domowych warunkach bardzo trudno jest zestawić zestaw z różnych kolumn, żeby grał poprawnie, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi oraz wiedzy z zakresu akustyki to lepiej sobie odpuść, bo zagra prawdopodobnie jeszcze gorzej niż obecnie, chociaż byś dokupił bardzo dobre kolumny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się