Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was taką o to prośbę. Tak jak widzicie w temacie, chciałbym kupić swoje pierwsze kino domowe, jednakże postanowiłem nie wydawać więcej niż 2000 zł. Nie chcę zaczynać o jakiejś wysokiej półki cenowej, tymbardziej, że w kwestii kin domowych jestem cakowicie zielony. Czy moglibyście mi doradzić rozsądny wybór, zaznaczam że chciałbym wykorzystywać k.d. głównie do filmów blu-ray, zdecydowanie rzadziej do muzyki. Znalazłem taki oto zestaw: SONY STR-DH520 + BDP-S490 + TAGA TAV-506 za 1965 zł. Czytałem opinie o amplitunerze i były bardzo pochlebne. O kolumnach taga także znalazłem wiele pozytywnych komentarzy. Albo np YAMAHA RX-V373 + BDP 140 + PRISM ONYX 100. W tym przypadku akurat opinii nie sprawdzałem, także polegam na was. Sprzedawca bardzo chwali te zestawy, no ale on musi tak mówić, bo taka jest jego praca. Natomiast ciekawi mnie co Wy o tym sądzicie. Podkreślam, że nie jestem żadnym audiofilem i nie wymagam niewiadomo jakiego dźwięku. Zastanawia mnie też jedna rzecz. Otóż w każdym z podanych przeze mnie zestawów, głośniki są w systemie 5.0. Czy oznacza to, że nie będę miał wogóle basów podczas filmów? A jeśli będą to jakiej jakości?

Z góry dzięki za pomoc 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - przyzwoite kolumny podłogowe stereo kosztują ok 1.500zł - jaka jest więc jakość całego zestawu 5.0 w tej samej cenie odpowiesz sobie sam. Osobom z mniejszym budżetem zawsze polecamy zakup amplitunera kina domowego oraz kolumn frontowych. A potem z czasem resztę się dokupi.

 

Jeśli chodzi o tanie zestawy 5.0 to mają one bas, ale jest niskiej klasy - buczący, nie nadąża za akcją na ekranie, czasami jest go za dużo, czasami za mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moogwai89, z własnego doświadczenia od razu odradzam Ci zakup kolumn Prism Onyx. W tej samej cenie jak masz do wyboru Tagę to nawet się nie zastanawiaj. Jest to produkt z tego samego segmentu cenowego, aczkolwiek znacznie ciekawszy jakościowo pod każdym względem. Ba, szczerze doradzam Ci dołożyć dosłownie 10% i zakupić poniższy zestaw:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p10937,zestaw-kina-domowego-5-0-pioneer-vsx-322-i-blu-ray-3d-bdp-150-kolumny-taga-tav-606v-3

 

Taga 606 to jest wręcz genialny produkt w swojej cenie. wszelkie zestawu znajdujesz w systemie 5.0 ponieważ te z uwzględnionym już subwooferem są po prostu droższe. Oczywiście Taga będzie w stanie wygenerować niskie rejestry, całkiem pokaźne, jednakże zwykła kolumna nie jest w stanie zastąpić subwoofera, który jest odpowiedzialny w zestawie kina domowego za generowanie najniższych rejestrów przy efektach dźwiękowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co Pan rozumie przez pojęcie "przyzwoite"? Jak rozmawiam z niektórymi moimi znajomymi, to dla nich dobre kolumny zaczynają się dopiero od poziomu 4 tysięcy. Czy na tych zestawach, przynajmniej na początku, byłbym w stanie obejrzeć komfortowo film z blu-raya? Czy to nienadążanie basu za akcją jest bardzo widoczne? Np. wybuchy się skończyły, a bas nadal leci? Czy dało by lepszy efekt dokupienie po pewnym czasie, jeśli bym uważał, że bas jest niewystarczający, do 5.0 oddzielnego głośnika basowego?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moogwai89, z własnego doświadczenia od razu odradzam Ci zakup kolumn Prism Onyx. W tej samej cenie jak masz do wyboru Tagę to nawet się nie zastanawiaj. Jest to produkt z tego samego segmentu cenowego, aczkolwiek znacznie ciekawszy jakościowo pod każdym względem.

Też tak słyszałem, że kolumny Prism Onyx 100 są niezaciekawe. A co sądzicie o serii 200. Widziałem sporo składanek z tych właśnie kolumn i także się zastanawiam, czy warte jest to jakiejś uwagi. Ciekawi mnie jeszcze jaki wpływ na jakość dzwięku i obrazu ma sam odtwarzacz blu-ray. Domyślam się, że jest to jakaś budżetówka, ale czy będzie to miało duży wpływ na jakość wizualną i dzwiękową filmów?

Jadę teraz pooglądać w sklepach zestawy kina domowego i napiszę Wam co sprzedawcy mi mówili i co zachwalali. Powiecie, czy nie wpuszczali mnie w maliny  :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Prism nie jest marką za bardzo godną uwagi - oczywiście jest to moja subiektywna ocena. Odtwarzacz, wzmacniacz, przewody. Wszystko w torze jest odpowiedzialne za finalną jakość dźwięku. Nie można żadnego z tych elementów dyskryminować. Zestaw, który Ci zaproponowałem jest względem siebie dobrany optymalnie w tej cenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zestaw, który Ci zaproponowałem jest względem siebie dobrany optymalnie w tej cenie.

No właśnie byłem w kilku sklepach dzisiaj w Łodzi, w tym jeden był tylko i wyłącznie przeznaczony kinom domowym i powiedzieli mi w ten sposób:

- odradzano mi zakup sprzętu marki Pioner, gdyż według nich ten producent, w ciągu kilku ostatnich lat, zepsuł się (nie dociekałem już co było powodem takiej opinii, w końcu pracują non stop przy takim sprzęcie)

- powiedziano mi że sprzęt marki sony kosztuje więcej aniżeli wynika to z jego prawdziwych możliwości, dlatego też mam mieć uwagę na to, że przy takim zakupie mogę przepłacić,

- głośniki marki taga są jedynym słusznym wyborem, jeśli w kwocie 2000 - 2100 chciałbym skompletować cały zestaw amplituner = głośniki = odtwarzacz,

- w kwestii amplitunera, to polecono mi SONY STR-DH520, YAMAHA RX-V373, DENON AVR-1513

- powiedzieli także, że najlepiej by było, jeśli chciałbym zadbać o perfekcyjną jakiość obrazu, gdybym zaopatrzył się w kable "high speed hdmi", które obsługują najlepszy tryb obrazu 1080p i jakiś system "większej głębi koloru" (tu go dobrze nie zrozumiałem czy to chodzi o jakiś odbębny system obrazu czy to jest wbudowane w ten rodzaj kabla)

- na końcy powiedzieli, że w tadze bass będzie "dudnił" i na moje nieaudiofilskie ucho na początej to zdecydowanie wystarczy.

 

Co o tym sądzicie, zachwalają swoje modele czy może faktycznie jest coś na rzeczy w tym co mówią? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moogwai89, zrób tak, jeżeli masz możliwość odsłuchu u nich to umów się. Podłączcie Yamahę, Denona i Pioneera i szybko sam podejmiesz decyzję. Dopilnuj by wszystkie amplitunery były ustawione w tryb stereo. Dobierz 2-3 utwory i sam najszybciej ocenisz co się Tobie podoba. Co do Sony to 100% się zgadzam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano byłem na odsłuchu w sklepie, o którym Wam mówiłem, sprawdziliśmy 3 amplitunery: SONY STR-DH520, PIONEER VSX-827 i YAMAHA RX-V373. To wszystko z głośnikami taga tav 506 v2 i PRISM ONYX 100. Muszę powiedzieć, że byłem w ciężkim szoku (każda konfiguracja typu: którykolwiek z amplitunera + głośniki taga, była o 50% lepsza od konfiguracji z głośnikami prisma). Myślałem, że w podobnej półce cenowej jakość głośników będzie taka sama, natomiast bardzo pozytywnie się rozczarowałem. Jak na moje ucho najlepszy dzwięk był z zestawem sony + Taga, aczkolwiek różnice w porównaniu z amplitunerem od pioneera nie były duże. Natomiast bass to wogóle inna bajka. Jak dla mnie głośniki Taga mają o niebo lepszy bass, i to przy braku subwoofera. Pod tym kątem Taga tav 506 v2 są zdecydowanie lepsze od konkurencji. Przyznam, że nie spodziewałem się takiego fajnego basu w zestawie 5.0. Także wybór padnie chyba na amplituner od sony i głośniki tagi. W sklepie mi powiedziano, że obsługa pomoże z doborem odtwarzacza blu-ray tak żebym zmieścił się w tym limicie 2 - 2,1 tys zł, a jednocześnie żeby nie była to lipa. Obawiam się tylko jednej rzeczy. Na stronie sony pisze, że nie produkują już tego amplitunera, także zastanawiam się czy mogą być jakieś problemy jeśli by miało dojść do naprawy w ramach gwarancji. Jak sądzicie: będzie to problem czy nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy kablach, to muszę zadać jedno pytanie. Przeglądając sklepy internetowe widzę, że są kable o róznych przekrojach żył. Rozumiem, że im grubsze tym lepsze? Czy wtyki na końcach kabli  już są czy trzeba je osobno dokupić? I ostatnie pytanie: czy faktycznie trzeba używać kabli hifh speed hdmi czy wystarczą te zwykłe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kable dobiera się indywidualnie pod każdy sprzęt, akurat w tym zakresie posiadamy ogromne doświadczenie. Jak już będziesz wiedział jaki sprzęt postawisz w salonie to odezwij się i zaradzimy. Co do HDMI również polecam przewody high speed.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

SONY STR-DH520 + Taga tav 506 v2 + PIONEER BDP150

To jest zestaw, który na 99% będzie grał u mnie w salonie. Teraz pytanie do Was: jakie kable powinny być dokupione do tego zestawu. W sklepie mi doradzą, ale chciałbym też usłyszeć Waszą opinię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się