stug

Harmann/Kardon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

uprzejmie proszę o pomoc w następujących kwestiach:

1.Jestem zdcydowany na zakup zestawu Harmann/Kardon BDS 477. Na moe potrzeby w zupełności wystarcza.

Ze wzgledu na "kompaktowość" (mniej elementów do odkurzania :D) biorę jeszcze pod uwagę zestaw BDS 670. Moje pytania brzmią:

- czy użyte w zestawie 477 głosniki średnio i wysokotonowe są tej samej jakości co w tubie z 670?

- jaka jest różnica między amplitunerami użytymi w tych zestawach (iPad mnie nie interesuje)?

- odnosząc się do pkt2 czy potrzebuję kanału zwrotnego (cokolwiek to jest :)) który jest w 477, a nie ma go 670?

 

2. Mój "system" domwej rozrywki wymysliłem nastepująco:

- jednostka centralna to amplituner.

- do niego po HDMI idzie laptop, dekoder UPC i PS3.

- z aplitunera jeden kabel HDMI do TV 3D.

I teraz tak:

- czy takie podłączenie jest w ogóle mozliwe?

- jesli jest mozliwe, to czy mogę korzystać z urzadzeń peryferyjnych (PC, PS3, UPC) bez korzystania z amplitunera (dźwięk idzie z TV)?

- czy przy takim ustawieniu jest mozliwe przesłanie dźwieku z TV do amplitunera?

 

3. Kolejny bolący mnie temat, to kabel HDMI. Z tego co czytałem, potrzebuję standard min. 1.4. Kabel chce puścić w dwóch betonowych (niestety) ścianach. Kabel ten bedzie słuzył do połączenia laptopa z amplitunerem (pkt. 2) Kabel bedzie zaczynał się i kończył gniazdem HDMI firmy Berker. I teraz pytania:

- czy takie gniazdo nie zakłóci przesyłanego sygnału?

- czy mogę kabel ugiąć pod kątem 90 stopni (róg ściany)?

- w tym samym korycie w ścianie biegną również kable prądowe. Czy nie zakłócą one pracy kabla HDMI?

- na dwóch ścianach mam około 3,5 metra. Czy wystepują kable dobrej jakości w standardzi 1.4 w takiej długosci?

- czy podczas gry na laptopie wystepuje opóźnienie przesyłu sygnału na TV?

 

Uff..... z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do przetworników to nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Jesli mam być szczery to znacznie ciekawiej wygląda BDS 670, ponieważ ma ewentualnie możliwość rozbudowy do 5.1. BDS 477 jest wyłącznie stereo. To jest kompletnie inny amplituner niż w BDS 670. Same zdjęcia w sieci Ci to powiedzą. Co do kanału zwrotnego zalecam lekturę:

 

http://hometheater.about.com/od/hometheaterglossary/g/Audio-Return-Channel-Arc.htm

 

O ile dobrze mi wiadomo systemy BDS nie posiadają funkcji przepuszczania dźwięku po wyłączeniu. Nie mogę znaleźćżądnej informacji w tym zakresie, zatem zakładam, iż takiej opcji nie ma. Co do podłączenia innych urządzeń to oba modele posiadają 3 wejścia HDMI, zatem nie będzie problemu.

 

Co do kabla HDMI niestety Ci nie pomogę. Nie miałem żadnej styczności z przewodami, o których piszesz. Wiem, że z marką Lindy nie byłoby najmniejszego problemu.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się