MarekB7W

Przewody do B&W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Przymierzam się do wymiany przewodów głośnikowych do mojego dość wydaje mi się budżetowego sprzętu (przynajmniej jeśli chodzi o amplituner),  na który składają się jak na razie FRONTY: B&W DW 603 S3 i AMPLITUNER (który zamierzam oczywiście w przyszłości zmienić na coś mocniejszego) Denon AVR-1803. Połączone to jest ze sobą jak na razie w Bi-wiringu po przez Oehlbach Type 1200 2 x 2,5mm2 (jako kabel do niskich tonów) oraz Oehlbach Type 1054 2 x 1,5 mm2 (jako kabel do wysokich tonów). W niedługim czasie planuję rozbudować mój system o B&W DW 601 S3 (na tył) oraz o B&W LCR 60 (center). Dodam przy tym, że słucham muzyki różnej z przewaga muzyki elektronicznej, ale głównie sprzęt działa jako „przekaźnik dźwięku” z TV (bo trudno nazwać jak na razie 2 głośniki stereo kinem domowym).

 

Chciałbym prosić o poradę, po pierwsze na jakie przewody zamienić jeden lub obydwa posiadane przeze mnie Oehlbachy (muszą mieć po 3,5 mb). Dodam jeszcze, że ze względu na typ słuchanej przeze mnie muzyki oraz indywidualne upodobania zależy mi na maksymalnym „wyciśnięciu” basu z moich kolumn.

 

Po drugie chciałbym dokonać zakupu przewodów pod wspomniane wyżej przyszłe głośniki tylnie, trudność polega na tym, że przewody w tym wypadku ze względu na brak możliwości przeprowadzenia ich w podłodze, czy suficie musiałyby mieć długość ok 11 m każdy i tym samym mam obawy, czy ich długość nie wpłynie ujemnie na przekazywany w nich dźwięk. Jakie przewody polecili byście mi Państwo?

 

W grę wchodziłyby raczej przewody, których cena nie przekracza 80 zł za m2.

 

Proszę o poradę i pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam

MarekB7W

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma konieczności stosowania na przód i tył tych samych przewodów. Na przód wrzuciłbym Solstice 6 od Wireworlda, a na tył już coś budżetowego jak np:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p9986,bandridge-lc1259-lc-1259-przewod-glosnikowy-2-x-2-5mm2

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p212,profigold-pgc7154-przewod-glosnikowy-1-5mm2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się