Geronimo

Hifiman HE-500 i zwykły wzmacniacz Marantza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mam pytanie: czy słuchawki Hifiman HE-500 zagrają w miarę dobrze bez wzmacniacza słuchawkowego, będąc podłączone bezpośrednio do starszego wzmacniacza Marantz PM-32.Niestety,stać mnie na razie tylko na słuchawki.Kolejne elementy z mojego audiofilskiego świata chciałbym nabywać sukcesywnie w miarę posiadanej gotówki.

 

Drugie moje pytanie dotyczy interkonektów RCA: czy łącząc wzmacniacz słuchawkowy ze zwykłym wzmacniaczem czinczami firmy TaraLabs za ok.140 zł dla podpięcia słuchawek HE-500 mogę liczyć na dobrą pracę zestawu,czy raczej kupić lepsze interkonekty? Zakładam,że wzmacniaczem słuchawkowym w tym wypadku będzie EF-5.

 

Inne pytania:

 

jak podłączyć wzmacniacz słuchawkowy do zestawu stereo: czy do odtwarzacza CD do wyjść RCA,czy też do wzmacniacza do wyjść RCA?

 

Jaka jest różnica między Hifimanem HE-500 a HE-6 w prezentacji muzyki? Wiem,że HE-6 jest trudniej napędzić.Z ciekawości: co usłyszałbym podłączając HE-6 do tego Marantza PM-32?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

zakup HE-6 przy tym wzmacniaczu kompletnie nie ma sensu, zakup HE-500 jak najbardziej tak, Marantz słynie z tego, że nie oszczędza na wzmacniaczach słuchawkowych - mówię o tym z doświadczenia, bo słuchałem HE-500 z dziurki cedek CD5004 i było naprawdę dobrze.

 

po co chcesz łączyć ze sobą dwa wzmacniacze? Podłącz EF5 bezpośrednio do CD, to najbardziej optymalne połączenie!

 

możesz spróbować interkonektów Monkey Clarity

http://sklep.rms.pl/index.php?p7664,monkey-cable-mcyana1-clarity-analogue-interkonekt-2xrca-2xrca-1m

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się