mood

Zestaw amp+kolumny+br

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i widzę wielu doświadczonych użytkowników więc piszę:)

Zastanawiam się nad wyborem sprzętu.

 

Mianowicie złożyłem sobie coś w tym stylu:

1. Onkyo TX-NR626

2. Taga 606 v3

3. BD-F7500

 

I teraz pytanie - czy mogę liczyć na jakąś propozycję alternatywną od znawców, czy ten zestaw jest jak najbardziej ok?

Koszt całkowity poniżej 5k.

Wybór BR z uwagi na wifi (wymagane w każdym aktywnym el.) i inne posiadane urządzenia z tej firmy (TV, tablet, phone etc), które razem ładnie chcę sprzęgnąć.

 

Dodatkowo jaki sub do tego wybrać?

 

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie Onkyo TX-NR616, jest po prostu lepszy i póki jest nie zastanawiałbym się kompletnie nad 626. Ba, nawet 515-stka starczy Tobie pod kolumny z tego segmentu cenowego. Proponowałbym:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p11689,onkyo-tx-nr515-txnr515-sieciowy-amplituner-kina-domowego-7-2-z-hdmi-1-4-oraz-3d

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p10963,indiana-line-zestaw-kina-domowego-5-0-nota-555-c-240-550-740-wisnia

 

oraz

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p12350,asus-bds-500-bds500-odtwarzacz-plyt-blu-ray-3d-z-funkcjami-sieciowymi

 

Idealne zestawienie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję.

 

A jak to jest ze współpracą 616 lub 515 ze zwykłym (np tplink) adapterem wifi na USB?

Bo oba modele nie mają wifi i dlatego się skupiłem na 626. A ten Onkyo adapter to bardzo duży koszt jak za takie urządzenie.

 

A gorszy jest pod jakim względem ten nowy 626 model od starszych, 616 i 515?

 

Jaka różnica (poza dwukrotnie ceną) między Indiana Line a Taga? Musze znaleźć kompromis między jakością, funkcjonalnością (to co chcę) a ceną....

 

BR od Asusa, nawet nie wiedziałem, że robią coś takiego.... Ale tutaj to ja się chyba będę skłaniał jednak do F7500...

 

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do adapter TP Link nie jestem w stanie zająć żadnego stanowiska, ponieważ go nie testowałem. Nie chciałbym wprowadzić Cię w błąd.

 

Nawiązując do Onkyo zerknij tutaj:

 

http://www.onkyo.pl/_compare/pl,ONKYO,Produkty,Kino_domowe,Amplitunery_kina_domowego,

 

Różnica między Tagą i IL jest kolosalna w brzmieniu. Różnica ceny nie bierze się z niczego. IL jest znacznie precyzyjniejsza, lepiej wykonana. Same pozytywy. Wspominasz F7500 - osobiście z Samsunga to skusiłbym się jedynie na TV, i to jakbym miał pare ładnych tysięcy do wydania ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

To porównanie na stronie producenta jest po prostu słabe....

Większość parametrów pokazuje jakoby jeden nie posiadał a drugi tak - coś im się w tabelach pomieszało.

Ale abstrahując od tego uważam zgodnie z Twoją propozycją, że nie warto patrzeć na 626 a jednak 515/616.

Tutaj rodzi się pytanie - co polecasz? Czytałem na innym forum o jakiś problemach z HDMI w 616 oraz o tym, że się strasznie grzeje....

 

Aha, i znalazłem na forum z UK info, że firmowy adapter to nic innego jak tplink (oczywiście kwestia odpowiedniego modułu, podawali konkretnie, które zawierają ten sam układ ale już dokładnie nie pamiętam oznaczeń) w obudowie z logo:) A, że jestem już posiadaczem takowego to chyba wybór nie będzie trudny - oby tylko upgrade firmware nie przyniósł problemów....

 

Co do Samsunga - mam TV do, którego ten BR by idealnie pasował, ale im więcej recenzji/testów czytam tym bardziej mam wątpliwości - podobno słabo z dźwiękiem z materiału na płycie BR - szkoda:(

 

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

To porównanie na stronie producenta jest po prostu słabe....

Większość parametrów pokazuje jakoby jeden nie posiadał a drugi tak - coś im się w tabelach pomieszało.

Ale abstrahując od tego uważam zgodnie z Twoją propozycją, że nie warto patrzeć na 626 a jednak 515/616.

Tutaj rodzi się pytanie - co polecasz? Czytałem na innym forum o jakiś problemach z HDMI w 616 oraz o tym, że się strasznie grzeje....

 

Aha, i znalazłem na forum z UK info, że firmowy adapter to nic innego jak tplink (oczywiście kwestia odpowiedniego modułu, podawali konkretnie, które zawierają ten sam układ ale już dokładnie nie pamiętam oznaczeń) w obudowie z logo:) A, że jestem już posiadaczem takowego to chyba wybór nie będzie trudny - oby tylko upgrade firmware nie przyniósł problemów....

 

Co do Samsunga - mam TV do, którego ten BR by idealnie pasował, ale im więcej recenzji/testów czytam tym bardziej mam wątpliwości - podobno słabo z dźwiękiem z materiału na płycie BR - szkoda:(

 

Pzdr.

 

W życiu nie mieliśmy ani jednego zgłoszenia co do grzania się 515-stki i 616-stki. Nie wiem skąd się biorą takie bzdury w sieci. Jeśli ktoś robi szafkę pod wymiar, lub umieszcza amplituner w malutkiej półce to niech się nie dziwi, że się przegrzewa. Jest to oczywiste. To najczęściej problem generowany przez samych właścicieli wspomnianych amplitunerów.

 

Nawiązując do adaptera. Nie potwierdzam i nie neguje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymam się jeszcze chwilkę i odłożę na lepsze kolumny bo później nie zmienię przez dłuższy czas:)

No i skłaniam się do zmiany amp na 717. Same pozytywne komentarze i opinie na forach a i ten ma też THX Select2Plus, który o czymś musi świadczyć.

Obym tylko nie poszedł za samym marketingiem....

 

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sam marketing, najlepszą opcją jest posłuchać. Rozumiem, że miałeś na myśli Onkyo 818. Popatrz na same wymiary i wagę. To szybko zweryfikuje różnicę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Chodziło mi o Onkyo TX-NR717 a nie 818 (za drogo dla mnie).

Porównując 717 - 616 wychodzi na plus dla pierwszego.

 

Pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się