robingib

Dobór kabli głośnikowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w doborze kabli głośnikowych. Mój sprzęt to Marantz PM6004 i Wharfedale Jade 5, pokój 24 m2, preferowana muzyka to klasyka. Moje obecne kable to Bandridge LC1259. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dopiero przygodę z audio i mogę sie mylić w swojej ocenie, ale z basem nie jest żle, schodzi nisko i ładnie wybrzmiewa,  brakuje mi chyba przestrzenności, ale ogólnie jak na moje amatorskie ucho to jest dobrze. Interesuje mnie, czy wymiana Bandridge LC1259 na lepsze kable może coś poprawić no i oczywiście jakie kable. Martwi mnie też pytanie "I jak to gra?", jeżeli mogę prosić to prosze o swoją opinie na temat tego zestawu. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem kolumn Jade, więc nie mam zdania w temacie - pytam czego brakuje żeby podpowiedzieć jakie kable kupić.

 

Jeśli brakuje przestrzenności, to albo jest mało detali, co można poprawić kablem ze srebrem - to jest jeden z najtańszych i najlepszych kabli na rynku

http://sklep.rms.pl/index.php?p7669,monkey-cable-mcydb1-clarity-diamondback-przewod-glosnikowy-posrebrzany-2x3-3mm2

 

 

jeśli detale są, ale dźwięk nie odrywa się od kolumn oznacza to, że problem tkwi w ustawieniu kolumn oraz braku rozpraszaczy w pomieszczeniu.

 

 

PS jakie masz źródło?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zródłem jest Marantz CD6004. Tak jak pisałem jestem "amatorem" odsłuchu audio i trudno mi jest określić dźwięk i opisać to co słysze i rozumiem że trudno jest określić co mi potrzeba na podstawie tego co napisałem, ale dziekuje za próby pomocy. Zamówię  Monkey Cable i napiszę jakie są moje odczucia. Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się