Sign in to follow this  
maniuka

Kino domowe w oparciu o Yamahę RX-V673, a może o coś innego?

Recommended Posts

Witam!

Obecnie jestem w posiadaniu zestawu Yamaha PianoCraft DRX-730 wraz z głośnikami Yamaha NX-E700 (impedancja 6 Ω, moc 40 WAT nominalna, 110 WAT maksymalna, efektywność 85 dB).

Jako, że nie mogę podłączyć wyżej wymienionego zestawu do telewizora w ten sposób by odtwarzać dźwięk (z TV lub odtwarzacza Blu-Ray) przez Yamahę zastanawiam się nad zakupem amplitunera.

Wybór padł na ubiegłoroczny model Yamahy - RX-V673.

I tu moje pierwsze pytanie czy mogę wykorzystać głośniki NX-E700 z zestawu Yamaha PianoCraft DRX-730 i podłączyć je jako tylne głośniki do tego amplitunera?

Dodatkowo planuję dokupić przednie kolumny podłogowe -  rozważam Indiana Line Nota 550 N (Nota550N), czy to będzie dobry wybór? Jak będą grały te głośniki z amplitunerem Yamahy oraz czy będą współgrały z pozostawionymi głośnikami od PianoCraft'a?

A może polecicie mi państwo jakieś inne rozwiązania? - inne kolumny bądź amplituner... jestem otwarty na inne rozwiązania w podobnych granicach cenowych.

I czy taki układ (amplituner + 4 głośniki) będzie dobrze grał? gdyż na razie nie przewiduję zakupu głośnika centralnego ani subwoofera.

Pokój w którym będzie znajdował się zestaw mierzy około 20m2. Zestaw będzie wykorzystywany do słuchania muzyki /głównie rock/ oraz oglądania filmów 40%/60 % .

Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie sugestie,

Mariusz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nie wiem jaki masz TV ale na 99% możesz go połączyć z pianocraftem, nawet jeśli TV nie ma wyjścia 2xRCA to można "wyciągnąć" audio przez euro lub wyjściem słuchawkowym.

 

2. jeśli 60% czasu przeznaczysz na oglądanie filmów to ten zestaw bez centralki i suba raczej nie ma sensu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ad. 1. TV to plazma Panasonic TX-P42GT60. Może źle się wyraziłem bo mogę podłączyć TV z PianoCraftem (mam podłączony kablem HDMI) ale tylko w ten sposób, że dźwięk z Yamahy jest tylko w przypadku gdy odtwarzam coś z tejże Yamahy. Gdy źródłem obrazu i dźwięku jest już nie Yamaha a np. dysk podpięty do TV, film z Blu-Ray lub sygnał z satelity. Według mnie w tymże mini-systemie Yamahy brakuje jakiegoś wejścia czy to HDMI czy też optycznego bo ma takowe ale tylko wyjścia...

 

ad. 2. OK rozumiem, że dokupienie centralki do tego /podanego 2 posty powyżej/ zestawu to minimum. A czy przedmiotowy zestaw + cenralka /pytanie jaka?/ ma sens? Czy te głośniki od PianoCrafta będzie można wykorzystać?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. to zmienia postać rzeczy.

2. z tą centralką... to mówiąc bardziej obrazowo, tak jak byś kupił samochód bez przedniej szyby, niby ma koła i nie pada na głowę ale korzyść wątpliwa.

Co do kolumn to najlepiej aby wszystkie były z jednej serii.

Rozumiem, że budżet jest ograniczony i oczywiście z centralką i surroundami od pianocrafta te kino ma już sens

Przemyśl jeszcze taki zestaw:

http://sklep.rms.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=procinema&x=-1084&y=-354

najlepiej sprzedających się kin domowych w USA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi :) Sprawę PianoCrafta mam już wyjaśnioną bo już zacząłem podejrzewać, że coś źle podłączam...

 

Co do punktu 2 czyli zestawu amplituner + kolumny. Tak budżet jest ograniczony na początku powiedzmy do 3 - 3,5 tys.

Amplituner - tu najbardziej zastanawiam się nad Yamaha - RX-V673 (jak już wcześniej pisałem). ponadto biorę pod uwagę Pioneer VSX922 oraz Onkyo TX-NR616. Nie wiem czy są to dobre typy? Jaki z tych modeli jest 'najlepszy'? Co byście polecili?

Ze względu na ograniczony budżet /na początku bo stopniowo chcę uzupełniać elementy zestawu/ to myślę nawet nad zakupem i podłączeniem kolumn stereo... Jak pisałem rozważam Indiana Line Nota 550 N (Nota550N) a także Roth Audio Oli 30 oraz Yamaha NS-555. Dobry wybór?

Nie wiem czy zmierzam w dobrym kierunku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tych trzech zdecydowanie Indiana Line spięta np z Onkyo - w naszym salonie to produkt, który budzi zachwyt wśród poszukiwaczy budżetowego kina domowego.

 

 

Jesli chcesz więcej słuchać muzyki - zdecydowanie amplituner Harmana np AVR-170

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

Na innym forum również polecono mi amplituner Onkyo przy czym nie model Onkyo TX-NR616, który brałem pod uwagę, a model nowy Onkyo TX-NR626.

Gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że pod względem brzmienia , głównie w audio, ten nowy model Onkyo wypada gorzej od poprzednika TX-NR616 oraz ma mniejszą ilość portów HDMI. O ile ilość portów HDMI (6 szt.) jest dla mnie wystarczająca to niepokoi trochę ta opinia ale nie wiem czy jest ona na tyle obiektywna by się na niej opierać...?

Zastanawiam się także czy warto dołożyć parę stówek do kolumn Indiana Line Tesi 540 N... Czy są lepsze od Indiana Line Nota? I czy jest sens dopłacać by mieć np. kolumny z możliwością podłączenia bi-wiring?

 

Pozdrawiam, Mariusz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość dołożenia paru stówek to w takim wypadku wydał bym je na subwoofer. Zasadnicza różnica między nota a tesi to inaczej zbudowane przetworniki, tesi ma sporo większy magnes co dużo bardziej się przekłada na brzmienie niż bi-wiring w zwrotnicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this