Arek

Wybór zestawu stereo za około 5000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Postanowiłem ostatnio zaspokoic swoje mikroaudofilskie potrzeby i kupić jakiś zestaw stereo.Prosiłbym o pomoc i podpowiedzi.

 

Co potrzebuje

 

Najważniejsze dla mnie to dwie kolumny. Kolega z pracy polecił mi swój zakup to jest Klipsche RF 62 II (do dostania od 3k nawet, przeważnie okolice 3,5k za parę). Będę miał okazje odsłuchać sparowane z Cambridge audio Azur 550. Kolumny są priorytetem, bo w przyszłości pewnie będę je stawiał w większym pomieszczaniu - to wymienię wzmacniacz.

 

Wzmacniacz stereo. Mniej ważny. Tak żeby pociągnął kolumny.

 

Do czego potrzebuję

 

Na początek zestaw zamierzam podłączyć do TV/Konsoli PS3/Laptopa. A więc mamy i gry i filmy. W kwestii muzyki (chyba najważniejsze kryterium) słucham przede wszystkim rocka (klasycznego, maksymalnie hard rocka, ale nie heavy metalu i innych podobnych), trochę jazzu i bluesa, rzadziej muzyka symfoniczna. Zależy mi na solidnym środku, nie lubię na dłuższą metę narzucających się wysokich tonów.

 

Co biorę pod uwagę

 

Obecnie myślałem o kolumnach typu wspomniane Klipsche RF 62 II, Monitor Audio BX6, może Paradigmy 9 v7. Ale też słyszałem opinie dobre o Roth Oli 40/ Melodika. Zestaw na początku będzie grał na około 15 m2. 3 metry szerokości 4-5 długości, TV umiejscowiony na długiej ścianie.

 

Uwagii i podpowiedzi mile widziane.

 

Pozdrawiam,

Arek

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmm w kwestii droższych to chyba bym jednak został przy Klipschach (tutaj widzę jako minus słaby bas no i są trochę droższe) - jak Pan ocenia Klipsche?

 

I z czym ewentualnie zestawić Melodiki?

 

DOdatkowe pytanie: Czy w kwestii konstrukcji Melodiki różnią się od Rothów Oli? Czy są to kropka w kropkę te same kolumny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia słabego basu, bo bas jest bardzo dobry i mocno kontrolowany, a tego, że któryś z klientów porównał te kolumny do innego modelu za 5.000zł i wyszło mu że bas jest mniej charakterystyczny przy różnych instrumentach.

 

Klipsch to dobra kolumna, ale jest agresywna na górze i dość stonowana na średnicy.

 

Jedyna różnica między Rothami a Melodiką to kolor bolców mocujacych maskownice. W Roth są srebrne, w Melodice czarne. I tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Aha super dzięuje za info.

 

Jaki wzmacniacz stereo byłby dobry do Melodiki 40stki?

 

Cambridge? Marantze, NAD?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się