HondaAccord

yamaha rxv675 a wzmacniacz stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do wzmacniacza kina domowego Yamaha RX-V675 da się podłączyć jakiś wzmacniacz stereo?

Powyższy model nie ma pre out. Da się jakoś go inaczej podłączyć do wzmacniacza stereo? Np. Jakby wzmacniacz stereo miał jakieś wyjście stereo I by go podłączyć do wzmacniacza kina domowego pod audio analogowo.

Nie wiem czy dobrze kombinuje. ...jeżeli tak to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W teorii możesz do podwójnego wyjścia głośnikowego podłączyć i amplituner i wzmacniacz stereo - ale jeśli zapomnisz się i przy włączonym amplitunerze włączysz wzmacniacz to spalisz oba urządzenia.

 

Innymi słowy, najbezpieczniej kupić drugi komplet kabli i przełączać kable w kolumnach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to jest bi-amping.I dźwięk ze wzmacniacza stereo będzie 2.0. Co w takim wypadku z subem?

A nie da się jakoś zrobić ze wzmacniaczem stereo dźwięku 5.1? Np. Dźwięk 2.0 za wzmacniacza stereo a reszta ze wzmacniacza kina domowego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że albo jest potrzebny wzmacniacz kina domowego z wyjściem pre-out dla dzwięku 5.1 albo trzeba mieć wzmacniacz stereo i bawić się kablami przy tych samych głośnikach mając dźwięk 2.0.Czy dobrze rozumiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok.Zrozumiane ;)Dziękuję za wyjaśnienia.

Rozumiem że dobrze by było mój odtwarzacz Nad podłączyć do wzmacniacza Nad. Z braku miejsca najbardziej pasowałoby mi coś takiego:

http://sklep.rms.pl/nad-d3020-d-3020-wzmacniacz-stereo-cyfrowy-z-usb-dac tylko ta cena :o

Chyba że stereo postawię oddzielnie.Czy wtedy najtańszy wzmacniacz Nada będzie wystarczający?

http://sklep.rms.pl/nad-c-316-bee-c316-wzmacniacz-stereo

Czy może lepiej:

http://sklep.rms.pl/nad-c-326-bee-c326-wzmacniacz-stereo

 

A może coś z innej firmy?Niekoniecznie Nad.

Budżet to ok 2tys.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za doradztwo. Będę się starał wyrwać gdzieś model 326 ::)

 

Mimo wszystko zdaję sobie sprawę że aby wszystko fajnie dawało w kinie jak i w stereo wypadałoby zmienić głośniki ???

Zacząłby od frontów i tu pytanie: nie ma za bardzo przeciwwskazań aby fronty były z firmy A a reszta z firmy B?

Czy muszą być tej samej impedancji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to sytuacja idealna z prostego powodu - inne głośniki wysokotonowe mają wpływ na zmianę barwy dźwięku i może to wypaść słabo. Co do impedancji, nie powinno być problemu z podłączaniem różnych głośników.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ok.Dzięki za poradę i "drogowskazy" ;)

Niestety jest to prawie niemożliwe dla mnie od razu "bujnąć" się z jakimś nowym zestawem 5.0 typu Indiana,Melodika czy Def :-\

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja :)

Będę się nad tą opcją ratalną zastanawiał ale raczej wolę pozbierać z rok i nabyć za gotówkę.Przy założeniu że ktoś odkupi ode mnie te nieszczęsne Jamo :-\

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się