turbodymomen

single-wire czy bi-wire!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem vsx528 oraz taga 606v3 i w przyszłym tygodniu mam zamiar kupić kable głośnikowe.

Aktualnie sprzęt gra na starych kablach od wieży (chyba z 10-cio letnich kablach,które nie są nawet ofc) i już nie jest najgorzej!

Mam zatem pytanie o sposób połączenia w/w zestawu:

Czy połączenie bi-wire wniesie coś pozytywnego do odtwarzania dźwięku czy nie będzie słyszalnej różnicy ?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy tej klasie sprzętu znacznie rozsądniejszym zabiegiem jest zakup przewodu pozwalającego na standardowe połączenie, ale potrafiącego mieć w ryzach solidny bas kolumn Taga. Zdecydowanie coś z żyłą basową. Moja propozycja to:

 

http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2-z-zyla-basscore

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej podłączyć normalnie(jednym przewodem)? dodam że miałem na oku kable ofc 2x2.5mm za 4pln (w sklepie RMS)

Ogólnie na KD wyjdzie mi 30m kabla!

A jak bym kupił proponowaną Melodikę na fronty (2x3m) a na C,SR,SL w/w kabelek za4pln to miało by to sens?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważną kwestią jest wyposażenie frontów i centralnego w te same okablowanie - koniecznie. Kolumna centralna generuje największa ilość dźwięku w kinie domowym. Tylne kolumny możesz wyposażyć w odpowiednio tańszy przewód.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy tej klasie sprzętu znacznie rozsądniejszym zabiegiem jest zakup przewodu pozwalającego na standardowe połączenie, ale potrafiącego mieć w ryzach solidny bas kolumn Taga. Zdecydowanie coś z żyłą basową. Moja propozycja to:

 

http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2-z-zyla-basscore

 

 

Witam!

Nie zakładam już nowego tematu tylko odświeżę ten gdyż dotyczy kabli z żyłą basową.

 

Czy jest duża/znacząca różnica w jakości dźwięku między tymi kablami (wszystkie z żyłą basową) i na czym polega kierunkowość kabla głośnikowego?(w przypadku kabla Bridge):

1.Melodika MDC 2250  2x2,5mm2 z żyłą BassCore-20pln/mb

2.Profigold PGC 7254 2x2,5mm2 z Bass Conductor-18pln/mb

3.Bridge BERC 225 2x2,5mm2 z  Bass Conductor-12pln/mb

Czy najtańszy w zestawieniu Bridge jest dużo gorszym rozwiązaniem od pozostałych dwóch kabli? czy do mojego zestawu też by wystarczył?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak zwrócisz uwagę to zauważysz, że jest znacząca różnica w geometrii tych przewodów. BERC oraz PGC są praktycznie identyczne. Melodika posiada podwójne ekranowanie oraz przewody są względem siebie owinięte. Redukuje to możliwe zakłócenia. Zdecydowanie Melodika jest produktem wartym zakupu najbardziej spośród tych trzech.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się