tadek-79

Roth OLi RA4 i Melodika BL40

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to wlasciwe miejsce zeby w sumie troche sie pozalic na doradztwo na innych forach internetowych, ale ostatnio bylem na jednym i radzono mi przetestowac i kupic Roth OLi RA4 i ewentulnie porownac z Melodika BL40.

 

zrobilem tak jak mi radzono i strasznie sie rozczarowalem tymi Roth OLi RA4 w porównaniu do Melodika BL40. Te roth maja malo basu, do kina domowego to sie na pewno nie nadaja. Na innym forum przeczytalem tez ze subem jest jakis problem bo schodzi tylko do 50 hercow tyle co zwykla kolumna bez sensu, co to za kino.

 

w kazdym razie nie dosc, ze basu malo to i wokale jakies slabe w tym roth RA4 - wszystko slychac jakby z oddali, prosilem zeby podglasniali dzwiek ale to nic nie dawalo, ani z marantzem ani z onkyo. Ta melodika z kolei to przeciwienstwo, wokale ladne blisko na wyciagniecie dloni, gitarka wyrazna, perkusja mocna szybka gleboka, az nozka sama chodzi.

 

potem znalazlem ten test i rzeczywiscie gosc pisze to samo, ze ostra kiszka te roth ra4

http://blog.pclab.pl/violator/Roth.OLi.RA4.kontra.Melodika.BL40.czyli.historia.kolumn.takich.samych.ale.innych,314

 

ta melodiczka z kolei jest dobra - warto ja jeszcze z kims porwnywac czy brac i nie zawracac sobie glowy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest na miejscu i jakość dźwięku oceniasz jako wysoką, a wnioskuje po opisie, że tak jest - to po co przepłacać, skoro nawet w porównaniu do kolumny o 300zł droższej grają lepiej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tadek wszystko zależy czego szukasz. Jeśli czegoś co będzie żywe, detaliczne, z dużą dynamiką i dobrym basem to zdecydowanie Melodika BL40. Jeśli czegoś spokojnego, z bardzo łagodnym brzmieniem to Roth RA4. Nie da się jednak jednoznacznie bezsprzecznie stwierdzić co jest lepsze. Najlepiej jest posłuchać jeśli masz taką możliwość jednych i drugich i wydać opinie. Nie dziwie się jednak że większości osób bardziej podoba się Melodika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem na jednym z brytyjskich forów, bodaj what hifi, że oli ra-4 zestrojono bardzo mocno filtrując górne pasmo powyżej 5000 hz, co z jednej strony wyjaśnia skromną detaliczność grania, z drugiej jednak - kurcze, słyszymy dużo wyżej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się