malina2000

pioneer vsx 527 niski poziom dzwieku

Rekomendowane odpowiedzi

 

      Witam.Od wczoraj jestem posiadaczem Pioneer vsx527. Moj problem polega na tym ze ma on bardzo niski poziom dzwieku. To znaczy zeby w miare glosno slyszec dzwiek to potencjometr trzeba rozkrecic na ok 45 do 50 a skala jest do 65. Moje glosniki to Onkyo skf 528. 120W 6 omow. Dodam ze wczesniej mialem Yamaha rx- v376 i nie mialem takiegio problemu. Prosze o pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenia mam wszystkie dobrze.Stroilem mikrofonem i tez nic.A to nie ma znzczenia ze glosniki mam 6 omow a amplituner od 6 do 16?Jakas inna rada?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Strojenie mikrofonem i impedancja nic do tego nie ma. Albo amplituner jest uszkodzony, albo jest jakiś problem w samym połączeniu. Warto byłoby zresetować ustawienia amplitunera - producent z pewnością podaje te informacje w instrukcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa podpowiedź z działu instalacyjnego

 

Czy w ustawieniach AUDIO PARAMETER ma Pan włączone funkcje MIDNIGHT oraz LOUDNESS? Czy niski poziom głośności jest rówież na innch źródłach dźwięku takich jak TUNER FM, czy tylko na jednym źródle?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wita. Robilem reset i bez zmian. Co do poziomu glosnosci na innych zrodlach to na dekoderze nc+ jak wlacze radio lub np. You Tube to wtedy dzwiek jest glosny tzn. juz przy 30. Jesli na tym samym dekoderze wlacze stacje telewizyjne np. Eska Tv to ta sama glosnosc odpowiada na skali potencjometra 45. Jakas rada? O co chodzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro na innych źródłach problem nie występuje to oznacza że amplituner jest w pełni sprawny, a przyczyny należy szukać w dekoderze NC+. Kuriozalne pytanie, ale czy w dekoderze ma Pan ustawioną poziom głośności na MAXa? Proszę sprawdzić czy dekoder nie ma włączonych jakiś niepotrzebnych funkcji, jak wyciszanie dźwięku na reklamach itp. Szczerze mówiąc to różnice poziomu natężenia nadawanego sygnału z różnych źródeł to niestety normalna sprawa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ;D

Ja w swoim vsx528 mam za to za wysoki poziom głośności ;D

Jak chcę posłuchać muzyki do przysłowiowej poduchy to muszę używać trybu ECO2 (jest wtedy najciszej,choć i tak jak dla mnie trochę za głośno) a np słuchając Netradio na poziomie '1' mam 50dB! i ciszej się nie da ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się