rybaaaaa

Kolumny podł do NAD C740

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

lada dzień dotrze do mnie amplituner NAD C740 (podobno połączenie wzmacniacza C340 + tunera C440). Wg recenzji polecane są do niego "żywo brzmiące kolumny", wzmacniacz nieco ociepla brzmienie, gra głównie szeroką średnicą połączoną z niskimi tonami.

 

Czy np. Focal Chorus 714V (podobnież jest to właśnie żywa, jasna kolumna) zapewni synergię łącząc ją z w/w NADEM? (używana jest w cenie nowej np. Nota)

 

Rozważałem również Indiana Line Nota 550, bardzo podoba mi się jej stylistyka i recenzji dot. równowagi kolum Indiana Line.  Jednak czy w połączeniu z NADem brzmienie nie będzie zbyt "zmulone"? Czy nie w Nota 550 nie zabraknie basu?

 

Czy może Indiana Line Tesi 260/540? Skłaniałbym się ku podłogowym.

 

Preferencje: jazz, soul, klasyka, trochę muzyki rockowej +radio, DVD

Pokój 18m2, wysoki salon,

Odsłuch: radio w tle, podłączony pod TV i DVD oraz płyty, GŁÓWNIE CICHY ODSŁUCH -  od razu powiem co przez to rozumiem -taki poziom głosności, przy którym można  się porozumiewać w jednym pokoju nie krzycząc do siebie, oraz poziom, w którym dzieci bawiące się w pobliżu i osoby prowadzące codzienne czynności życiowe nie będą odczuwały dyskomfortu :) np. sprzątanie, gotowanie, praca przy komputerze:)

 

Głośny odsłuch również będzie, ale rzadziej.

BUDŻET: ok.1500 zł (200 zł dołożone kosztem dużej jakości nie robi znaczenia)

 

Proszę o Państwa propozycje i porady.

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku widzę porządne monitory z wysokotonówką z stopu metali np coś takiego

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-45-kolumny-stereo-surround-2szt

 

tutaj test

http://www.hi-fi.com.pl/testy/kolumny/1952-definitive-technology-sm-45.html

 

"z każdego impulsu robi się mała eksplozja, kaloryczne uderzenie powietrza. Mimo że nie są to duże kolumny podłogowe, ich zdolność wydobywania kontrastów jest zaskakująca. Tak, jakbyśmy dodali na dole jeszcze 20 litrów skrzyni i napędzili dwa razy większe przetworniki mocnym wzmacniaczem. Masie dźwięku nie towarzyszy hałas, tylko poprawne panowanie nad wybrzmieniami, atakiem i ewentualnie – trzymaniem ciśnienia na stałym, wysokim poziomie. Tutaj Definitive zachowują się jak kolumna podłogowa. Wrażenie jest tak dobitne, że wystarczy kilka sekund odpowiedniego materiału i pytamy: jak oni to zrobili? "

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety kolumny te (ok.2000 zł + min.400 zł standy) są poza moim zasięgiem finansowym. Wg testu ponadto potrzebują wydajnego wzmacniacza i dobrego ustawienia, podstawek.

Niemniej jeszcze raz dziękuję za typ, może jeszcze ma Pan jakieś propozycje?

 

W cenie ok 1500 zł myślałem o czymś używanym (teoretycznie wyższa półka, a jak nie zagra, to mniejsza strata przy odsprzedaży) bądź nowym - kompleksowym rozwiązaniem stojącym na podłodze, typu IL Nota 550.

 

Jeśli chodzi o estetykę, "oldschool" typu Indiana Line znacznie bardziej mi podchodzi niż np. nowoczesne wzornictwo Definitive Technology, jednakże jest to drugi plan. Pierwszy plan to jest brzmienie i to jest oczywiście priorytet.

 

Prośba o propozycje. A te Focale? oraz Nota 550?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwie propozycje, zaproponowano mi kolumny używane, ale w bardzo dobrym stanie, bez śladów użytk.:

 

- Kef iQ7

- Boston Acoustics 2050i

 

Czy ze względu na wyższą cenę wyjściową, Kef to sprzęt lepszej klasy? Lepiej zgra się z Nadem, czy wręcz odwrotnie?

 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się