zmysel

HiFiMAN HM-101 + kabel USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witram

 

To mój pierwszy wątek na tym forum wiec chciałem wszystkich powitać.

 

Teraz do rzeczy.

Posiadam USB DACa Hifimana (zakupionego w RMS.pl) do tego podłączone są na zmianę słuchawki creative aurvana live lub tez Microlab Solo 7c

.

Ostatnio zastanawiam się nad rekablingiem moich słuchawek - koszt jakieś 90 zł - decyzja już podjęta. To nad czym obecnie się zastanawiam do czy powinienem wymienić również standardowy kabel  na którym pracuje mój DAC czy może zostawić go w spokoju. Mam pewne obiekcje gdyż do DACa idzie wszytko w postaci cyfrowej wiec teoretycznie przewodnik nie powinien mieć znaczenia - tym bardziej przy długości 30 cm. Znalazłem sporo kabli ale ich ceny zaczynają się od 200 zł i idą w górę - wiec raczej bez sensu kupować coś tak drogiego do tego zestawu. Z drugiej strony chciałbym żeby kabelek był dopasowany do nowego kabla od słuchawek (niebieski neon) i tu znów dylemat - zrobić samemu używając wtyczki usb za 90 gorszy czy zamówić przewód na metry i osobno wtyczki. Ale takowego rozwiązania w rozsądnej zważywszy na pozostałe komponenty cenie nie znalazłem.

 

będę wdzięczny za pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie obyło się widzę bez złośliwości. Mniejsza o to.

Być może nie nakreśliłem problemu wystarczająco jasno i niektórzy źle mnie zrozumieli.

Sprzęt mam jaki mam i póki co go nie zmienię. Jestem że tak powiem estetą wiec zależy mnie również na wyglądzie mojego sprzętu.

 

Pytanie brzmi czy w takiej klasy sprzęcie warto wymienić kabel USB na coś lepszego - jeżeli tak to na co?

 

 

Tak teraz nie powinno być problemu z odpowiedzią na pytanie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

innymi słowy dać sobie spokój? - przerost formy nad treścią dla obecnego zestawienia?

 

Ciekawi mnie Pańska opinia dotycząca wykonania kabla usb samemu - chodzi o dostępność elementów składowych typu wtyki itp czy może o coś innego?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie posiadasz długoletniego doświadczenia w robieniu kabli, możemy domniemać, że Twoja praca nie dorówna jakości przyzwoitego kabla z fabryki. Więc zrobić możesz, ale spodziewaj się pogorszenia jakości, a nie jej polepszenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się