K_AMI7

Kabel SPDIF coaxial (do Creative-a)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Trafiłem na pewien problem w podłączeniu swojego sprzętu, opiszę wszystko jak najlepiej, aby w pełni zobrazować na czym owa trudność polega.

 

Otóż posiadam PC z zainstalowaną kartą muzyczną Creative SB X-Fi Xtreme Gamer (model karty SB0730), która posiada w swoim zestawie wyjście:

Line In / Mic In / Optical Out współdzielone przez pojedynczy 3.5 mm jack (w specyfikacji Optical Out wspiera stereo SPDIF).

 

Moim zamiarem jest podłączenie owej karty muzycznej do niedawno nabytego DACa FiiO D03K Taishan, posiadającego cyfrowe wejścia S/PDIF w formie Optical i Coaxial.

W myśl tego, co przeczytałem na tej stronie: http://www.spdif.pl/spdif-jack-rca.htm

potrzebuję specjalnego kabla SPDIF (mały jack mono - cinch (RCA).

 

Nabyłem ten kabel i niestety po podłączeniu nie jest nadawany jakikolwiek sygnał z mojej karty muzycznej do zewnętrznego DACa i dalej do głośników.

 

Przejrzałem mnóstwo forów, zarówno polskich jak i zagranicznych i nigdzie nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Wiem, że należy włączyć w ustawieniach DIGITAL OUT, lecz takie ustawienia w moich sterownikach najzwyczajniej nie są dostępne.

 

Czy ktoś z Was kiedykolwiek spotkał się z takim problemem i wie jaka jest na to rada? Widziałem wiele komentarzy na stronach sklepu RMS z tymi kablami i wszyscy twierdzili, że połączenie działa bez problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się