osk4r2

Technics SU-X901 zwarcie podczas odtwarzania muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów , jestem tu nowy i mam pewien problem ze sprzętem marki technics, od pól roku jestem posiadaczem dobrego zestawu grającego kupiłem od znajomego dzialal pięknie na początku , niestety od paru tygodni nie mogę słuchać muzyki ponieważ słychać dziwne trzaski po kilku minutach odtwarzania i nie ważne z czego bym ta muzykę poszczał czy aux czy kasety albo gramofon i tak jest tak samo... Sad

cały zestaw jest podłączony razem i działa( dzialal) bardzo dobrze oto zestaw

 

 

korektor graficzny SH-E66

tuner radiowy ST-X901L

odtwarzacz CD SL-PJ37A

odtwarzacz kaset RS-X901

gramofon SL-300R

wzmacniacz SU-x901

+ oryginalne instrukcje obsługi do każdego sprzętu wyżej wymienionego.

 

mam 5 głośników razem, są one podłączone w taki oto sposób, na jeden kanał subwoofer no name jakiś 8 ohm 17cm 100rms, na drugim kanale 2 głośniki 13cm pioneer-a 4 ohm (45rms jeden) wpięte razem by tworzyły 8ohm, i 2 fabryczne surrond-y 8 ohm 25rms.

cały zestaw dzialal dobrze do czasu aż coś strzeliło po raz pierwszy w głośnikach, nawet jak słucham muzyki bez głośników basowych to i tak trzask występuje w surrondach po krótkim czasie...

resetowanie nic nie daje tzn wyciągniecie z gniazdka i ponowne podłączenie, trzeba odczekać kilka godzin żeby słuchać muzyki kilka minut ....

 

w instrukcji wyczytałem ze gdy takie coś występuję to jest to zabezpieczenie przed zwarciem dla sprzętu, moje pytanie brzmi co może powodować takie zwarcie ? czy to wada fabryczna ? jeśli tak to co takiego się uszkodziło ? może spaliłem sprzęt przez podpięcie dwóch 4 ohm głośników pod 1 kanał ?

proszę o rady, wskazówki cokolwiek żeby przywrócić ten legendarny sprzęt do działania, kupując ten zestawik spodziewałem się niezawodności z lat 90-tych wkoncu to stary technics Smile jestem amatorem w sprzęcie audio znam tylko podstawy CA, czyli wiem jak podłączyć jak ustawić trochę ale żeby znać wszystkie podzespoły we wzmacniaczach albo w czymś to nie bardzo, proszę o każdą odpowiedz, pozdrawiam mądre głowy. oto link do filmiku gdzie ten ''trzask'' wystepuje'' na filmiku są podłączone tylko 2 surrond-y i 1 głośnik basowy.

youtube- watch?v=zeo1UeU4klA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się