Sign in to follow this  
slip66

Kolumny do Yamaha A S-1000

Recommended Posts

Witam

 

Iż to,że jestem nowym użytkownikiem forum i amatorem tej materii,proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Poszukuję kolumn do w/w wzmacniacza.Obecnie są podpięte Dali concept 6.Kompletnie nie współpracują z tym wzmacniaczem.Wcześniej był podłączony pod Dali Marantz,model SR 4500.Lecz uległ uszkodzeniu..Żaden ze mnie audiofil,lecz cenię sobie czystość górnego pasma i schodzący nisko,dający poczucie obecności bas.Muzyka,to głównie rock,metal.okazjonalnie pop.Lubię mocne granie,wyczuwalne.Nie tak jak w przypadku B&W.Tam jest za spokojnie.Bardziej pod Jazz,klasykę..ale to tylko moja ocena.Czy będą to podłogowe,czy stojakowe,bez różnicy.Pokój to ok.20m2.

 

Chciałbym wykorzystać potencjał tego wzmacniacza.Nie ze względu na jego moc(bo ta,na taki pokoik,jest druzgocąca) Lecz na synergię między urządzeniami.Jeśli Państwo pomogą,a o to właśnie proszę.Chciałbym wiedzieć w którą stronę w wyborze poprostu nie iść.Zawęzić rozmiar poszukiwań.Proszę również o wypowiedzenia się w kwestii oporności danych kolumn.Bo dziś,z modelem Dali Con.6,Yamaha gra na 1/4 skali.Odkręcenie gałki rujnuje jakość dźwięku.

 

Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i za pomoc.Aha! Cena! Mogę przeznaczyć na kolumny 5tys.Oczywiście jeśli zajdzie potrzeba z drobnymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyślałbym też nad Definitive Technology BP10, grają wybitnie przestrzennie, z mocnym basem.

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-bp-10-bp10-kolumny-podlogowe-2szt

 

" "Bardzo duża scena - przestrzeń bardzo efektowna, choć bez precyzyjnych lokalizacji. Ładny, niski, czytelny bas, średnica odrobinę wyszczuplona, ale razem z dobrze dopasowaną górą pasma dźwięk jest bardzo klarowny, z przyjemną dawką blasku"

http://sklep.rms.pl/pliki/pdf/bp-10-test-recenzja-opinie.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this