Sign in to follow this  
swietlik

jak zkonfigurować yamaha HTR-2866 z tv

Recommended Posts

Witam. Posiadam amplituner  yamaha HTR-2866 i TV samsung ue40F6650ss.Chce wyprowadzić dźwięk z TV na kolumny przez amp.przez HDMI. Doczytałem ze powinno działać bo i TV i amp posiada i obsługuje  ARC . Już 2 dni próbuje z konfigurować tak amp żeby dźwięk mieć na kolumny 5.1. próbuje różnych ustawień i nadal nić. Może ktoś zna rozwiązanie tylko przy użyciu HDMI bez konieczności kabla optycznego.    ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie działa. Próbowałem już nawet przywrócić ustawienia fabryczne i nastawić od nowa. Po włączeniu HDMI mogę odtwarzać  dźwięk z amp (radio) na Tv ustawiając głośniki telewizyjne (to chyba kabel HDMI mam dobry) lecz ustawiając na Tv głośniki (odbiornik) włącza się też automatycznie po włączeniu amp., na Tv pojawia sie napis połączenie Antynet+ a na amp Tv AV4. Tylko nie zapalają się z prawej strony na wyświetlaczu odpowiednie głośniki. Tak jak by nie wychodził sygnał. W opcion>signal info> mam:

format>no signal

chanel>----

Sampling>-----

Bitrate>-----

Input>------

qutput> hdmi 576p

" co mam, a czego nie mam człączone"

Prosze o jakieś ustawienia i podpowiedz

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko jest mi podpowiedzieć nie będąc na miejscu i nie pobawiwszy się telewizorem i amplitunerem. W takiej sytuacji pierwsza rzecz jaką bym zrobił to infolinia serwisu obu marek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłem jak kazałeś. Kontakt z serwisem. Pierwsza sugestia to kabe HDMl. Aby wszystko działało  musiałem zmienić nowy i lepszej jakości 8 kanałowy  3D o przepustowości 1.4 A. Podłączyłem i teraz jest OK. wszystko śmiga jak należy. Mimo to dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this