Sign in to follow this  
cangooro

Thorens 170 EV nowy - przeciąga muzykę

Recommended Posts

Witam

kupiłem u Państwa nowego Thorensa 170 EV. Dotarł w piątek. Kupiłem specjalnie nowego analoga -Daft Punk. Wszystko podłączone (oprócz masowego, bo nie wiem co z nim zrobić). Włączam płytę, zaczyna grać i słychać jak przeciąga muzykę. na jednej stronie przeciąga bardzo, zmieniłem na drugą trochę mniej. druga płyta nie przeciągała. włączyłem z powrotem tą co przeciągała i nie przeciąga (choć co jakiś czas przeciągnie pojedyńczy dźwięk). Pomyślałem, że może musiał się rozkręcić.

Kupiłem dzisiaj nowy Kings Of Leon i znowu to samo. nie da się słuchać. Płyta 2lp, z czego 2 strony ciągnie bardzo, a 2 jakby mniej albo w ogóle. o co może chodzić? czy to kwestia regulacji? czy tą czarną osłonę talerza trzeba zdejmować przy słuchaniu czy nie?

proszę o info. lekko się rozczarowałem na razie.

pozdrawiam

Tomek

Witaj,

Kabel uziemiający podłącza się do takich śrubek które są w gramofonie i przedwzmacniaczu.

" i słychać jak przeciąga muzykę" -  masz na myśli efekt jakby były za wolne obroty?

Zdejmij talerz i sprawdź pasek czy tam jest wszystko okej.

Dobrze by było sprawdzić też inne kwestie kalibracji przede wszystkim waga i antyskaiting chodź w tym wypadku objawy były by raczej inne.

Czarnej osłonki się nie zdejmuje.

-co do kabelka uziemniającego, to ten gramofon jest z przedwzmacniaczem wbudowanym, a w ampli nie mam gdzie tego kabelka podłączyć - rozumiem, że w tym wypadku może on być ,,luzem" ?

-co do przeciągania to tak - mam wrażenie jakby obroty były nie tak. na pasku się nie znam, żeby sprawdzić czy jest ok. kupiłem gramofon jako nowy i na początek niezbyt miła niespodzianka. Odnoszę wrażenie, że to może być kwestia docisku płyty. Jak zdjąłem tą czarną tackę z talerza, płyta weszła głębiej i było lepiej a nawet całkiem dobrze. tylko jeśli ona ma być cały czas założona, to trochę kiepsko jak na nowy gramofon, że przeciąga.

- poza tym zauważyłem też, że automatyczne włączanie nie za każdym razem zadziała, czasami trzeba ręcznie pchnąć talerz, żeby sie uruchomił

- i nie funkcjonuje też automatyczny powrót ramienia, ramię kręci się po ostatnim kawałku w miejscu i nie wraca (nie dochodzi też do końca płyty).

czy ma tu znaczenie że płyty są 180g?

proszę fachowców, zwłaszcza Panów sprzedawców z rms o info, bo nie wiem czy reklamować czy go zwrócić i wymienić, bo mam na to chyba 10 dni.

Gramofon nie jest typem urządzenia jak odtwarzacz CD gdzie wkłada się płytę i wciska play. Te urządzenie wymaga trochę więcej zaangażowania i pracy zanim zaczniemy słuchać płyt.

- w Twoim wypadku uziemienie może być luzem.

- wygląda na to, że jest problem z napędem, obstawiał bym pasek, co prawda jest to część eksploatacyjna ale zadzwoń do sprzedawcy na pewno zaproponuje jakieś rozwiązanie,

- powrót ramienia to może być kwestia ustawienia antyskatingu.