szeldon

Denon PMA-520AE - głośniki TONSIL PREMIUM FRONT. Ma sens taki zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chciałbym wydać maksymalnie 2 tysiące na wzmacniacz z wejściem phono dla gramofonu i dwie kolumny podłogowe. Do tej pory słuchałem wszystkiego na głośnikach creativa komputerowych 2.1 i nie czułem dyskomfortu, więc podejrzewam, że wielkiej jakości nie oczekuję:) Niemniej jednak chciałbym coś, co nie będzie fatalne i będzie lepsze niż poprzedni zestaw. Do tego samego podłączę gramofon, tv i komputer. Nie potrzebuję żadnych CD, tunerów i itp. Interesuje mnie sprzęt nowy (błagam o nie namawianie na kupowanie używek, bo przy moim poziomie wrażliwości mógłbym nie umieć ocenić, że coś jest w słabym stanie). Od podłączenia z tv nie oczekuję wielkich efektów dźwięku zza siebie itp. Zestaw będzie stał w pomieszczeniu około 25m2. Słuchać pewnie będę każdego możliwego gatunku muzycznego.

 

W związku z możliwością kupna bardzo promocyjnie wzmacniacza Denon PMA-520AE chciałbym użyć właśnie jego i do niego dobrać głośniki. Rozważam poniższe:

http://www.skleptonsil.pl/517543/tonsil-premium-front

http://www.polpak.com.pl/produkt/7596/KOLUMNA_GLOSNIKOWA_TAGA_HARMONY_AZURE_F-60 - tę opcję mniej bo są zdecydowanie droższe.

 

Moglibyście uświadomić mnie w słuszności lub głupocie swojego wyboru?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że drugi rozważany zestaw jest z Denon PMA-720AE, ale wtedy głośniki by musiały być maksymalnie za 1200.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendację. A czemu podstawkowe? Trochę boję się stawiania na szafce, bo na niej będzie stał też gramofon i zastanawiam się czy nie będzie to miało wpływu na skakanie igły. Niezły jest ten gramofon i może nie będize miało to wpływu. Nie mam doświadczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że zdecydowałbym się na którąś z proponowanych opcji. Jeśli dobrze rozumiem, to będę potrzebował następujących kabli:

 

  • wzmacniacz-głośniki: RCA-RCA
  • gramofon-wzmacniacz: RCA-RCA (gramofon ma wyjście RCA)
  • tv-wzmacniacz: mini jack-RCA
  • komputer-wzmacniacz: mini jack-RCA

Czy dobrze rozumiem?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się