Sign in to follow this  
Adamx25

słuchawki bluetoot a źródło dzwieku

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie przesyłania dźwięku przy wykorzystaniu bluetko. Nie mogę tego nigdzie znaleźć.  Jaki wpływ na jakość dźwięku  ma  urządzenie odtwarzające? Czy chodzi tylko o rodzaj kodowania , np. apt-x?  No bo jeśli dobrze rozumiem to dźwięk wysyłany jest w formie cyfrowej więc DAC urządzenia nie ma żadnego znaczenia.  W takim przypadku , pomijając oczywiście jakość odtwarzanego materiału, odpowiedzialność za jakość dźwięku  biorą na siebie  słuchawki i ich DAC. Czy takie rozumowanie jest poprawne?

Wynikało by z tego że kupując dobre słuchawki podłączone do telefonu z apt-x ale z kiepskim DAC-iem  osiągnie się lepsze rezultaty niż kupując doskonały muzycznie telefon ale gorsze słuchawki.

 

Druga sprawa.

Czy kupując porządniejsze słuchawki , np.:

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-symphony-1-aktywne-audiofilskie-sluchawki-bluetooth-z-dac-usb-i-redukcja-szumow

podłączone do telefonu z apt- x  mogę liczyć na dźwięk bez zakłóceń na bardzo dobrym poziomie? Jak w tej chwili kształtuje się jakość dźwięku  lepszych słuchawek  bluetooth  w porównaniu z odpowiednikami kablowymi w podobnym przedziale cenowym.

Chodzi mi o to czy może nie warto zwracać sobie głowy telefonem  tylko kupić jakikolwiek z kodowanie aptx  i porządne słuchawki  i cieszyć się muzyką.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twoje myślenie jest prawidłowe, jeśli odbiornik czyli słuchawki są bardzo wysokiej klasy to dźwięk będzie bardzo wysokiej klasy, bo dźwięk jest transmitowany cyfrowo. Symphony to bodaj najlepsze na świecie słuchawki Bluetooth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this