Sign in to follow this  
piesyda

Co zmienic w swoim sprzecie audio aby nabył na jakości dzwieku ?

Recommended Posts

Hej ,

Posiadam kino domowe Denon avr-x500 plus glosniki wherfedale quartz q7/qc/q1 ale uzwyam tylko podlaczenia  2.0 - kolumn q7 .

Jakie macie opinie na temat tych kolumn oraz amplitunera ?

co musialbym wymienic aby mooje audio zyskalo na jakosci ? wymienic ampli na jakis lepszy czy bardziej kolumny ?

To jest problem typowych zestawów marketowych, gdzie zarówno wzmacniacz, jak i kolumny to urządzenia bardzo niskiej klasy. Prawidłowa odpowiedź brzmi - powinieneś wymienić wszystko, bo oba elementy są niskiej jakóści. Jednak na początek spróbowałbym z kolumnami. A potem wzmacniacz, ale stereo, a nie kina domowego.

Tak wiem , kiedys zrobiłem błąd . Chce teraz zrobic to rozważnie .

Stary sprzet sprzedam za jakies grosze i chcialbym kupic sprzet stereo do ok 8 tys zl.

Mam jednak kilka watpliwosci nad wyborem sprzetu , ponieważ czesto slucham muzyki z laptopa  / spotify itp / usb .

Co bedzie najlepsze ?

czy amplituner ktory jakosciowo ma slabszy dzwiek ale ma wszystko w sobie . ?

czy osobno wzmacniacz zintegrowany plus odtwarzacz strumieniowy

czy moze wzmacniacz ktory posiada Dac , przetwornik , funkcje sieciowe typu np. NADc338 ( przykładowo)

Ponieważ jezeli puszczam muzyke z laptopa - z spotify to po co mi wtedy streamer ?

Kolumny musza byc podlogowe , powierzchnia ponad 20m2.

Poleci ktos jakies najlepsze rozwiazanie dla mnie . Zaznacze , ze zalezy mi na jakosci dzwieku .

Rozumiem , ze opcja zewnetrznego daca wplynie na jakosc dzwieku i bedzie lepsza niz wbudowanego ?

Jednak to co mi jeszcze zalezy to laczenie sie ze wzmacniaczem przez telefon np wifi.

Wiec najlepiej aby mial funkcje sieciowe wlasnie. Jaki wzmacniacz wtedy i czy jest ro oplacalne ?

Zewnętrzny DAC to znaczący zysk na jakości dźwięku, z powodu oddzielnego zasilania i braku szumów z sekcji analogowej wzmacniacza. Ze wzmacniaczy sieciowych polecam sprawdzone i stabilne urządzenia

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-amp-wamp-bezprzewodowy-audiofilski-wzmacniacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

https://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

Z tego co rozumuje to najlepsza opcja będzie dobry wzmacniacz plus zewnętrzny przetwornik DAC po to aby wzmocnic zrodlo przesylanego dzwieku z laptopa , wiec w tym przypadku nie będzie mi potrzebny streamer .

Do tego dobrac jakies rozsadne kolumny i powinno byc ok ?

Wiem , ze kolumny trzeba odsluchac ale jakie beda dobre  do takie j muzyki Trance gdzie wazne sa szczegóły , zarówno jak i wokal jak i nizsze brzemienia .

ok , dzieki za porady , niedlugo bede sie wybieral do sklepów na odsluchy.

Mam jeszcze jedna prosbe odnosnie akustyki w pokoju oraz rozmieszczenia .

Na załączonych plikach pokazałem wymiary pokoju itp

dlugosc 4.5mx szer 4,20

Na 1 załączniku pokazane jak to wyglada teraz a na 2 załączniku jak mysle wg jak to ustawie wszystko .

Czy to na 2 zalaczniku jest ok ? a moze jakos inaczej ? jakie odleglosci powinny byc zachowane pomiedzy ustawieniem kolumn a miejscem odsluchu czyli kanapy/lozka.

Czy kolumny moga stac przy samej scianie ?

pokoj.png.6b839de3100bd3c4fa43290a7860bda2.png

pokoj2.png.999b7dc1c2d67c4752a94563a6409674.png

pokoj.png.8b44bfb318e0b794c5408cd4c4b12e9b.png

pokoj2.png.3978ca2b95bf87899a5c4a0a8ca93b5f.png

jakas konkretna odleglosc powinna byc zachowana od sciany ?? 50 cm czy mniej ?

co mozna zastosowac przy mniejszym nakladzie finansowym aby jakos zredukowac ilosc halasu wydobywajacego sie z mojego pokoju ? jakies proste zasady , które maja wpływ .