Sign in to follow this  
Hadar

Przenośna wieża all-in-one na imprezy na dworze do ok. 1500PLN

Recommended Posts

Cześć,

 

mój tata do mnie wczoraj dzwonił, żebym mu pomógł wybrać system system audio podobny do tego co widział u znajomego. Chodzi mianowicie o zestaw all-in-on w postaci jednego dużego głośnika, który jest przenośny (widziałem, że często mają kółeczka i rączkę jak torby podróżne) i który mógłby używać pod altaną na dworze. Nie do końca wiem jak coś takiego się nazywa, ale widziałem coś takiego w ofercie Sony, LG i Manty.

 

Tutaj przykładowe linki jak wygląda coś takiego (nie sprawdzałem z jakiego segmentu cenowego są):

1.? https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v50d

2.? http://www.manta.com.pl/pl/spk5022

3.? http://www.lg.com/pl/audio/lg-OJ98

 

Nie mogłem w Internecie znaleźć jakichkolwiek testów czy porównań takiego sprzętu, więc się zwracam z prośbą do Was o pomoc przy wyborze. Wymagania są takie:

- dobry współczynnik jakość/cena,

- cena do ok. 1500 PLN (+/- 200, jeżeli naprawdę warto, aczkolwiek fajnie by było jakby się zamknęło do 1000 PLN),

- obsługa CD-Audio,

- obsługa płyt lub pendrive'ów lub kart SD (wystarczy jedno z nich) z plikami mp3 (lub w innym formacie),

- zdolność do nagłośnienia jakiś 50 m^2 na świeżym powietrzu,

- oświetlenie LED-owe, fajnie by było jakby w rytm muzyki, ale niekoniecznie, chodzi o to, żeby nadać trochę "dyskotekowego" klimatu,

- ciut zwiększona odporność na warunki pogodowe (wszakże podczas takiej imprezy, nawet jak sprzęt będzie schowany pod altaną, to przecież temperatury mogą być niższe i wilgotność wyższa niż jakby sprzęt grał w pokoju),

- miło by było jakby miało radio (ale nie jest to konieczne),

- jakość dźwięku nie musi być dla audiofilów, byleby nie charczało, nie szumiało i nie piszczało zbytnio. xD

 

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądając ofertę różnych producentów i pytając się na różnych forach znalazłem na razie takie cztery produkty, które mniej lub bardziej spełniałyby założenia.

 

do 1000 PLN: Sony MHC-V11 https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v11

 

do 1500 PLN: LG OM7560 http://www.lg.com/pl/audio/lg-OM7560

 

do 1600 PLN: Philips NTX400 https://www.philips.pl/c-p/NTX400_12/zestaw-glosnikowy

 

do 2000 PLN: Sony MHC-V50D https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v50d

 

Który z tych produktów Waszym zdaniem jest najlepszy? A który najbardziej opłacalny? Który z nich powinienem polecić tacie? Może coś przeoczyłem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pan_Stanisław_Poleca

 

Pokazałem te cztery urządzenia mojemu tacie. Tata stwierdził, że Sony MHC-V50D jest za drogi, do Philipsa NTX400 ja samemu nie byłem przekonany, więc też go skreślił, w tym momencie się zastanawia między LG OM7560 a Sony MHC-V11.

 

W każdym razie Sony MHC-V50D ma jeden głośnik niskotonowy, dwa głośniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe, zaś Sony MHC-V11 jest pozbawiony głośników średniotonowych, więc spodziewam się, że jakość dźwięku jest dużo niższa.

 

Aczkolwiek LG OM7560 wygląda jakby miał jeden głośnik niskotonowy, dwa głośniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe (czyli jak Sony MHC-V50D), ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że tak rzeczywiście jest.

 

Ogólnie rzecz biorąc LG OM7560 ma masę różnych niepotrzebnych bajerów, dziwnych mikserów etc, ale się zastanawiam jak wypada w kwestii jakości dźwięku w stosunku do Sony MHC-V11 i Sony MHC-V50D i czy warto dopłacać 500 PLN do LG OM7560 czy lepiej zostać przy Sony MHC-V11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój tata i mój młodszy brat pojechali dzisiaj do Galerii Ostrovia, żeby w tamtejszych RTV EURO AGD i MediaExpert sprawdzić zaproponowane przeze mnie cztery urządzenia.

 

Sony MHC-V50D podobał się im zdecydowanie najbardziej, ale tata stwierdził, że był zbyt drogi.? Sony MHC-V11 był dla taty zbyt mały, prezentował się jak zwykły mały głośniczek no i ten jego znajomy miał identyczny, to? nie chciał papugować. Philips NTX400 im się w ogólnie nie podobał.? LG OM7560 ogólnie uznali za całkiem fajny, ale ich zdaniem miał zbyt ordynarny, wiejący tandetą wygląd. Ale będąc tam zauważyli jeszcze LG FH6, którego ja im nawet nie proponowałem, bo nie obsługiwał płyt CD.

 

Odsłuchiwali chyba tylko? Sony MHC-V11,? LG OM7560 i? LG FH6. Ich zdaniem grały podobnie tylko FH6 miał najsłabszy bas (co jest zrozumiałe, bo wydaje mi się, że to urządzenie nie ma osobnego głośnika niskotonowego), a? LG OM7560 miał największą moc (i chyba mocno basowe brzmienie, ale mogli mieć podkręcone basy zbytnio - ogólnie tata był zdegustowany poziomem wiedzy pracowników RTV EURO AGD, gdyż nie potrafili nawet własnego sprzętu obsługiwać). Gdyby nie to jak ordynarnie i tandetnie? LG OM7560 wyglądał to by się na niego zdecydowali, a tak tata wziął jednak LG FH6 za 1200 PLN, mimo że nie obsługiwał płyt CD i nie miał osobnego głośnika niskotonowego. Dla porównania LG OM7560 kosztuje w większości sklepów ok. 1850 PLN, ale na Allegro są jeszcze trzy nowe sztuki do kupienia od OleOle.pl za 1500 PLN.

 

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this