Sign in to follow this  
Macieku

Głośniki sufitowe/ścienne do salonu - wzmiacnacz OMNITRONIC MCS-1250

Recommended Posts

Dzień dobry, mam kilka pytań do Pań i Panów specjalistów od nagłośnienia, a mianowicie? właśnie jestem w trakcie planowania nagłośnienia do domu, lubię dobre brzmienie, ale dotychczas ograniczało się to do jakiś gotowych zestawów i to też nie najwyższych lotów, które nie wymagały doboru sprzętu.

 

Jestem więc laikiem i wiedzy na temat nagłośnienie nie mam praktycznie żadnej :). Nie jestem też audiofilem, który wychwyci wszystkie niedociągnięcia, ale to może i dobrze, bo jak stanę na moim portfelu, to nie sięgam do tych wyższych półek :)

 

No, ale do rzeczy, wzmacniacz już mam, choć dość nietypowy, bo OMNITRONIC MCS-1250 MK1. Po tygodniach poszukiwań padło na niego ze względu nagłośnienie wielostrefowe, bo na tym bardzo zależało, a z tego co dotychczas ustaliłem, to jedyny wzmacniacz multiroom, który nie jest w cenie niezłego samochodu :D Wzmacniacz ma wzmacniacz stereo 6x50 RMS, w salonie będą wykorzystane 4 kanały w pozostałych pomieszczeniach po 2. 

 

Moje pytanie dotyczy  doboru do ww. wzmacniacza głośników  podtynkowych (sufitowych, ściennych ? zwał jak zwał), które będą zamontowane w skosie sufitu z karton-gipsu - w salonie nie ma stropu, więc przestrzeni do nagłośnienia jest sporo, bo jest bardzo wysoki i dość spory (55 m2).

 

Po nadszarpnięciu budżetu przez wzmacniacz, na te 4 głośniki w salonie niestety nie mam do wydania za wiele, bo łącznie ok. 1000 zł, ale oczywiście w ostateczności mogę dołożyć te 200-300 zł, jak będzie warto ? oczywiście nie spodziewam się, że kupie za tą kwotę sprzęt audiofilski, bo zapewne jeden głośnik kosztuje kosztuje tyle albo i więcej. Chciałbym wybrać najlepsze jakie się tylko da przy budżecie 1000 - 1300 zł. W pozostałych pomieszczeniach nie zależy mi na powalającym dźwięku, więc ograniczę się do głośników do 100 zł/szt. (tutaj też z chęcią przyjmę sugestie:)

 

Dotychczas zwróciłem uwagę na następujące głośniki:

 

MAGNAT IWP 82: http://allegro.pl/magnat-iwp-82-glosnik-instalacyjny-wodoodporny-i6741046414.html

 

DEXON RP81: http://allegro.pl/dexon-rp-81x81-glosnik-kwadratowy-i6561711086.html

 

PYLE PDIWCS62 (to w sumie to centralny głośnik, ale bywają też inne): http://allegro.pl/glosnik-scienny-stereo-centralny-pyle-pdiwcs62-i6814987144.html

 

Magnat Interior IW 610: http://allegro.pl/magnat-interior-iw-610-dealer-poznan-i6855434761.html

 

Omnitronic CST-8: http://allegro.pl/glosnik-sufitowy-omnitronic-cst-8-40-w-bialy-i6897670251.html

 

LD SYSTEMS CIWS 62: http://allegro.pl/ld-systems-ciws-62-6-5-glosnik-instalacyjny-i5349300647.html

 

Jakiś ?no name?: http://allegro.pl/glosnik-do-zabudowy-90-140-w-40-20-000-hz-bialy-i6927553793.html

 

Reasumując chciałbym Państwa prosić o radę, które z ww. głośników najlepiej współgrałby z moim wzmacniaczem w takim pomieszczeniu jak moje, przy założeniu, że raczej nie będzie subwoofera. Oczywiście jeśli mają Państwo jakieś propozycję innych głośników, to z chęcią je przyjmę, bo nie zamykam się na powyższe modele, to tylko propozycja  ? choć bliższe wizualnie są mi raczej głośniki prostokątne, ale jak będzie jakiś dobry okrągły, to nie pogardzę.

 

Proszę też o wyjaśnienia, czy przy tym układzie należy zastosować głośniki 4 czy 8 ohm?

 

W opiniach proszę o wyrozumiałość, bo nie znam się zupełnie na tych tematach.

 

Pozdrawiam

Macieku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

Zakładając,  że nie chcesz w salonie subwoofera oraz koniecznie chcesz wykorzystać posiadany wzmacniacz (chociaż amplituner kina domowego sprzed kilku lat do kupienia na znanym portalu aukcyjnym w granicach 600zł. będzie miał wejścia HDMI, drugą strefę niezależną od kina w salonie i np. radio internetowe...) to musisz inwestować w głośniki jak największe, i to producenta który zajmuje się rozwiązaniami instalatorskimi - sprawdzonymi:

Tutaj dwudrożny na ośmiocalowej membranie do salonu:

https://sklep.rms.pl/apart-audio-cm1008-cm-1008-2-drozny-glosnik-sufitowy-scienny-do-zabudowy

 

I dwa pozostałe:

https://sklep.rms.pl/visaton-fr16wp-glosnik-scienny-sufitowy-do-zabudowy-wodoodporny-ip65

 

Nie zwracaj uwagi na oporność głośnika, Twój wzmacniacz procuje w zakresie 4-8 Ohm i trzeba szukać głośnika który będzie po prostu sprawdzony i dobry.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this