jackyjoy123

Jaki wzmacniacz do AE Aegis Evo One ?.

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

Ostatnio zacząłem rozmyślać nad nowym wzmacniaczem. Posiadam monitory Acoustic Energy Aegis Evo One, które mi jak najbardziej odpowiadają brzmieniowo. Stoją w trójkącie równobocznym w pokoju ~10m2 o kubaturze ~2,5 x 3,5m w odległości 2m od siebie na standach 65cm wysokości. Obecnie podpięte sa do nienagannego Denona AVR1802 (chwale go za dobry DAC, z którego bardzo często korzystam). Oczywiście całość pracuje w trybie stereo. Kolumny są podpięte obecnie przewodami Cordial CLS225. Całośc kształtuje się dość dobrze, jednak jako niniejszy Denon jest wzmacniaczem bardzo neutralnym, któremu niekiedy brakuje ciepła i wymachu, tak też czuję, że moje monitory stać na więcej (brzmią poprawnie, panorama jest dobra jednak brakuje ciepła).

I w tym miejscu własnie zadaję pytanie - jaki polecili byście wzmacniacz (nowy lub używany) do ok 1000-1500zł, nalezy tutaj równiez wziąć pod uwagę moc. Musi mieć min 2x50...60W (kolumny mają bardzo niską efektowność, producent podaje 89dB, jednakże słychać że jest ona o wiele niższa - w granicy 86-87dB).

 

thanks

jackyjoy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się