MoviePassion

Members
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez MoviePassion


  1. Jak pan widzi nie zakładałem budżetu aby nie psuć przyjemności składania dobrego zestawu. Gdybym maił stanowisko eksperta do spraw ekspertów "alaMisiewicz" to zakupiłbym wszystko top bez zastanowienia ale ciężko zarabiam moje pieniążki i jestem skromną osobą, istnieją pewne zasady zdrowego rozsądku w wydawaniu :)

    Koncentrujmy się na kinie domowym ( korzystajac z porady kupie końcowkę mocy stereo poźniej, muzyki słucham bardzo rzadko, brak czasu)

    Odnośnie amplitunera - jestem w stanie kupić nawet Onkyo TX-RZ3100, czy ta klasa amplitunera wystarczy? tutaj znalazłem test zachwalający http://www.areadvd.de/tests/xxl-test-onkyo-11-2-kanal-netzwerk-receiver-tx-rz3100-meister-aller-klassen/

    pan sugerował oddzielne elementy dla przykładu:

    Yamaha CX-A5100

    Yamaha MX-A5000

    takiego zestawu Onkyo nie udało mi się znaleźć bo widzę tylko procesor kina domowego Onkyo PR-RZ5100 natomiast nie widzę wielokanałowej  końcowki mocy 11 kanałowej.

    W mojej kolekcji bluray są już pierwsze filmy z formatem dźwięku DTS-X i całkiem spora ilość w Dolby Atmos, dlatego inne nie posiadające obsługi tych formatów nie wchodzą w grę bo dźwięk główny w przypadku Dolby Atmos bedzie "obcięty" do DD.5.1 640. Moim zdaniem warto kupić urządzenie posiadające obsługę najnowszych formatów dźwięku jesli musimy z pewnych przyczyn zakupić ten sprzęt właśnie teraz a to zawęża ofertę.

    Potrzebuję bardziej specyficznej porady w doborze kabli subwoofer (bo jest to pierwsze dla mnie kino domowe tej klasy i nie wiem jakie mam dobrać wtyki, jedyne co wiem w tej chwili to długość kabla) oraz kosztorys wykonania całego kabla.

    Czy może pan podać bezpośredni kontakt m@il oraz telefon na priv? ... to powinno przyśpieszyć zamówienie i może uda się przed świętami i nowym rokiem.

     


  2. Zgadzam się na proponowaną zmianę. Budujmy więc kino premium Stanisławie.

    1. więcej mocy - Front - BP9080x mam tam wbudowane moduły atmos

    2. tył mi nie pasuje na tych małych kolumnach surround nie zamontuje ani nawet nie ustawie pary atmos, jeśli wybiore pare kolumn podłogowych z seri 9000 wtedy zamontuje moduły A-90 ale wtedy mamy 4 suby (2 przód i 2 tył) czyli 4 subów nie podłącze? ... pozatym czy jest sens dawac az tak dobre kolumny na tył? ...czy stosuje sie mieszane konfiguracje róznych firm (inne na tył) ? ...nie wiem jak to rozwiązać ...

    3. Amplituner pozostaje ten sam Onkyo TXRZ1100?

    4. jakie kable do BP9080x kompletne

    5. kabel do przesyłu dźwięku z odtwarzacza(media PC) do amplitunera, do tej pory używałem

    - kabelek optycznego do dźwięku ( rozumiem, że teraz jest zbędny-do kosza)

    - kabelek HDMI do video http://sklep.rms.pl/en/lindy-41403-kabel-hdmi-1-4a-high-speed-cat2-ethernet-3d-3m#specyfikacja_techniczna ten kabelek posiadam zakupiony w waszym sklepie (ale jeden nie wystarczy)


  3. Wstępny projekt - nagłośnienie kina domowego.

     

    przeznaczenie: kino domowe, drugorzędna muzyka w formacie FLAC

    pomieszczenie duże

     

    OPCJA 1:  5.2.4

    Amplituner: Onkyo TXRZ1100

     

    FRONT:  Klipsch RP-280F

                  Klipsch RP-140SA

     

    CENTRAL: Klipsch RP-450C

     

    REAR: Klipsch RP-260F

                Klipsch RP-140SA

     

    Subwoofers: 2 x Klipsch R-115SW

     

    OPCJA 2:  7.2.4  była to pierwsza konfiguracja, którą rozważałem ale zrezygnowałem uznając za "drogi kaprys" bo za dodanie 2 kolumn surround bocznych - przyjdzie zapłacić o niemal 100% więcej - cena amplitunera onkyo TXRZ3100 (bez dodatkowych kolumn surround).

     

    jako, że nie mam wystarczającego doświadczenia, pozostawiam całkowitą wolność do zmian dla wszystkich komponentów ( dla lepszego efektu nagłośnienia)

     

    OKABLOWANIE kompletne:  później .. gdy komponenty będą już znane.


  4. Różnice rozumiem - Kolumna Klipsch PR-280FA posiada wbudowany fabrycznie, w górnej części obudowy za pomocą pianki, moduł atmos ....

    czy istnieją różnice w jakości dźwięku jeśli zakupie osobno:

    PR-280F + RP-140SA i ustawie na górze ?

    studiowałem detale i według mnie nie ma różnicy w jakości zastosowanych podzespołów w kontekscie jakości dźwięku, jedyna polega na tym, że obodowa wykonana jest z naturalnej okleiny.

    podsumowując:

    RP-280FA - 4900 zł

    RP-280F + RP-140SA - 2200 zł + 950 zł  = 3150 zł

     

    na zdrowy rozum jeden produkt powinien być tańszy niż połączenie dwóch osobno w oddzielnych opakowaniach itd. jak widać tak nie jest ... różnica naturalnej okleiny za 1750 zł na jednej sztuce ?

    wzbudziło we mnie wątpliwość czy warto wydawać te pieniądze czy lepiej dodać do innych komponentów.

     

    z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ... przyszły klient, zainteresowany zakupem całego zestawu nagłośnienia kina domowego od A do Z :)