zafirkalvin

Members
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez zafirkalvin


  1. On 8/22/2011 at 12:34 AM, Hagaen said:

    Witam wszystkich serdecznie. Jeśli napisałem w złym dziale to proszę o przeniesienie, nie umiałem lepiej dopasować tematu.

     

    Od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć posiadania własnego zestawu audio. Katalizatorem mojego pragnienia jest zapewne awaria głośników w laptopie. Przeglądam Wasze forum, jest tu sporo ciekawych propozycji sprzętu, zaimponowało mi to jak ochoczo użytkownicy pomagają. Jestem w tych tematach praktycznie zielony, ale jak już zdążyłem się trochę doczytać, to wyrobiłem sobie kilka typów. Teraz prośba do Was. Pomóżcie mi wybrać. Sprawdźcie czy moje typy są w miarę rozsądne, czy to dobry i trwały sprzęt? Liczy się jakość dźwięku, moc również ma znaczenie, ale także możliwość dodania w późniejszym terminie (jak dozbieram pieniążki) gramofonu i ewentualnie magnetofonu/odtwarzacza CD.

     

    Rodzaje muzyki

    Muzyka jakiej słucham jest różna, ale w ogromnej większości jest to rock/metal/blues, czasami jazz, reagge. Rzadko Hip Hop, choć ostatnio coraz częściej się na tym łapię. Malutko popu, bardzo rzadko techno (odmian, których nazw nie potrafię przytoczyć). Założenie jest więc takie, że chciałbym coś co jest w miarę ciepłe, realnie oddaje dźwięki instrumentów i wokal, coś co ma dobrą głębię, ale też zniesie z dobrym efektem czasami kawałki z mocnym basem. Bas jest dla mnie bardzo ważny, nawet w rockowych kawałkach. Niektórzy go nie słyszą, albo słabo słyszą. Ja zawsze słyszę, zwracam uwagę na wszystkie instrumenty.

     

    Gdzie zestaw ma pracować?

    Rozmiar pokoju? Tutaj jest taki problem, że na stancji rozmiar pokoju jest mały, w domu jest taki standard, coś między 15, a 20 m^2, natomiast zdarzać się też będzie, że zestaw będę woził ze sobą w różne miejsca z bliżej nieokreślonym metrażem. Czasami nawet włączę go na działce, pod tarasem, który jest z przodu i boków niezabudowany niczym. Wtedy właśnie liczyć się będzie dla mnie moc i jakość podczas jej uwalniania.

     

    Wymagania

    - cena zestawu (amplituner lub wzmacniacz + 2 monitory) ~800 zł +/- 100zł

    - moc około 70 - 150 W RMS / kanał (średnia około 100W jest chyba najlepsza)

    - możliwość podpięcia pod komputer/laptop (AUX, CHINCH)

    - możliwość późniejszego podpięcia innych źródeł dźwięku (gitara, odtw. CD, gramofon*)

    - jakość dźwięku musi być najlepsza z możliwych

    - bezawaryjność

    - monitory 3-drożne (to chyba lepsza konstrukcja od 2-drożnych?) stereo /2szt.

    - liczy się design - mają być w dobrym starym stylu (może być vintage, kanciaki z Japonii i Europy, podobne do Rotela, Technicsa, Pioneera, Kenwooda, Harmann Kardona, Maranza, itp., mogą być nawet starsze. Osobiście uwielbiam analogowe strzałki pokazujące TUNING, Mierniki poziomu VU i szczytowy PPM, byłoby super, gdybyście mi coś takiego znaleźli, ja nie dałem rady ;/ )

    * na przykład taki gramofon TECHNICS SL-220

     

    Moje typy

    Zastanawiam się nad następującymi markami (z przesyłką podałem wszystkie ceny, najczęściej z alledrogo):

    Wzmacniacz/Amplituner (nie wiem co wybrać, w sumie chciałbym mieć tuner tam...):

    - AMPLITUNER TECHNICS SA-GX230D ~ 280zł (lub inny model tej firmy)

    - AMPLITUNER ROTEL RX-602 ~ 330zł (lub inny model tej firmy)

    - AMPLITUNER ONKYO TX-9022 RDS ~ 320zł (lub inny model tej firmy)

    - AMPLITUNER YAMAHA RX-395RDS ~ 345zł (lub inny tej firmy)

    - AMPLITUNER PIONEER SX-777 ~ 330zł (lub inny tej firmy)

    - AMPLITUNER NAD 7225PE ~370zł (lub inny tej firmy)

    - AMPLITUNER HARMAN KARDON HK795i ~ 420zł (lub inny tej firmy)

    - AMPLITUNER KENWOOD KR-V6020 ~ 330zł (lub inny tej firmy)

     

    - AMPLIFIER KENWOOD KA-1080 ~ 240zł

    - AMPLFIER PIONEER A-447 ~ 320zł

    - AMPLIFIER HARMAN KARDON HK6100 ~ 300zł

    - jakieś wzmacniacze Marantza lub tych firm, które są w amplitunerach wymienione.

     

    Głośniki: (tutaj wiem mniej tak na prawdę, więc proszę o  Onlinesbi TutuApp aadhar card pomoc w wyborze odpowiednich, trójkanałowych monitorów około 100W). Ja myślę o takich:

    - JAMO CORNET 65II ~450zł

    - KENWOOD LS-54 ~ 400zł

    - Alton 70 ~ 400zł

    - BRAUN LS-65 ~ 480zł

    - może coś od Bose?

     

    Dodam tylko, że przewiduję, że minie miesiąc jeszcze, zanim będę mógł sobie pozwolić na zakup tego zestawu, chyba, że coś uda mi się znaleźć po na prawdę okazyjnej cenie, grubo odstającej od średniej. Przypominam, budżet to 800złotych + ewentualnie 100zł (które jednak wolałbym przeznaczyć na kable).

    Ten parametr mocy (50W) wszystkiego nie określa. Na to proszę nie zwracać aż tak dużej uwagi. Niektóre z produkowanych wzmacniaczy mają po 35-40W:


  2. On 6/30/2013 at 6:18 PM, kondra1005 said:

    witam . stalem sie szczesliwym posiadaczem jbl 580. chwilowo podpiete sa pod kino domowe sony HT-DDWG800. potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza stereo ktory podepne za pomoca pre-out do kina.

    slucham raczej ostrej muzy ( metal ) z upodobaniem do perkusji. kolumny beda chodzic z sub. dynamicznym i cos takiego od wzmacniacza takze bym oczekiwal .  Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire zastanawiam sie nad HK 6150 nie wim jednak czy spelni on moje oczekiwania oraz czy moge pod niego podpiac moje kino oraz kolumny 6ohm . cena raczej nie ma znaczenia ( z rozsadkiem :)  )

    specyfikacja moich kolumn:

    Kolumny głośnikowe o mocy 200W z wysokotonowym głośnikiem tubowym

    Głośnik średnioniskotonowy: 2 x 165 mm, PolyPlas z technologią SFG

    Głośnik wysokotonowy: 25 mm głośnik kompresyjny z magnesem neodymowym z technologią Teonex umieszczony w tubie pokrytej szkłem

    Pasmo przenoszenia: 40 Hz - 40 kHz

    Skuteczność (2.83V/1m): 90 dB

    Impedancja nominalna: 6 Ohm

    Rekomendowany wzmacniacz: 200W

    Obudowa: 19mm płyta MDF z bass-refleksem

     

     

     

    Podstawowe pytanie brzmi, czy będziesz je wykorzystywał do kina domowego czy do stereo? 


  3. On 8/1/2017 at 9:21 AM, Lion50 said:

    Witam. Ostatnim sprzętem hi-fi ,którego posiadałem był zestaw Technics ze wzmacniaczem 2 x 35 Watt. A były to lata 1997-98. Od tego czasu minęło 20 lat a technika znacznie poszła do przodu, szczególnie w sferze PC. Siedzę sobie i tak myślę: jaki mógłbym stworzyć zestaw hi-fi, hi-end czy jak to tam inaczej nazwać ? I patrząc na różne nowinki techniczne dochodzę do wniosku,że jestem już tak oświecony ,że w końcu nie wiem już nic. Ze względu na marskość mojego portfela zakupiłem ostatnio wzmacniacz słuchawkowy Nu Force uDAC-3 i słuchawki Audio Technica ATH M-50 aby posłuchać sobie muzyki Flac z Youtube ,ale niestety jestem rozczarowany. Ani nie sprawiają mi przyjemności słuchawki na moich delikatnych ,wyrafinowanych uszyskach ani moc wzmacniacza. Po prostu wolę swobodną muzykę wydobywającą się z kolumn a słuchawki mogę używać raz na tydzień.

    I tu zaczyna się dylemat. Co tak na prawdę jest mi potrzebne w dodatku z prawie pustym portfelem ? Więc cała sprawa wygląda przyszłościowo ,ale i tak warto się dowiedzieć na co musiałbym zbierać zaskórniaki zamiast nowych skarpetek...

    Otóż : podobają mi się audiofile słuchający muzyki z gramofonu - niestety tutaj na gramofonie się kończy a kolekcjonowanie płyt od zera w moim wieku to już lekka przesada. Może zatem Wzmacniacz plus CD ? No tak,ale ze względu na tuner radiowy musiałby być amplituner np. Yamaha. Ok. tylko czy będzie mi się chciało nagrywać płyty, szukać ,kompletowa ? Szczególnie ,że na CD nie można już nic wymazać lub dograć ... Jednak najczęściej wybieranym sposobem na słuchanie muzyki jest pobieranie płyt w jakości Flac lub słuchanie muzyki z Youtube. Więc na jaki sprzęt musiałbym patrzeć aby mieć w miarę przystojny wzmacniacz lub amplituner 2x 60, 2x 75Watt , Dwie kolumny podstawkowe ,które takowe wzmacniacze obsłużą a wszystko to podłączone pod laptoopa. i aby na takim zestawie dało się posłuchać muzykę analogową ? Proszę o jakieś sensowne doradztwo w tej kwestii, ale odtwarzacze CD i gramofony odpadają. Czy bez gramofonu lub CD to jeszcze będzie muzyka audiofilska ?

    jakie konkretnie modele masz na mysli?