White Bird

Ruszyła strona White Bird Amplification

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pragnę donieść że ruszyła już wstępna wersja strony White Bird Amplification - manufaktury zajmującej się wytwarzaniem lampowych urządzeń audio oraz sprzętu dla muzyków. Na chwilę obecną w ofercie jest tylko kilka urządzeń, ale z biegiem czasu będzie się ona sukcesywnie poszerzać.

 

Wszelkie pytania proszę kierować na e-mali stork@wp.pl lub telefonicznie 608 728 660

 

www.white-bird.pl

 

Zapraszam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proszę zatem napisać coś więcej np na temat sprzedawanych przez Państwa wzmacniaczy słuchawkowych. Różnica cenowa pomiędzy tymi wzmacniaczami to 200zł. Proszę wyjaśnić forumowiczom jak ta różnica cenowa przekłada się na odsłuch.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie no w drugim przypadku ma wyświetlacz. Sterownik wraz z wyświetlaczem i analizatorami to pewnie te dodatkowe 200zł.

 

Notabene jak za wzmacniacz słuchawkowy 550 zł to słona cena.

 

Nigdy nie ruszało mnie pojęcie "dźwięku lampowego" stąd też i mój sceptycyzm, szybciej kręcę się w świecie BB. Dobra jak już zrobią w pełni lampowy wzmacniacz i przedwzmacniacz nie oparte o technologię dyskretną, 7 kanałowy z dekoderami DD i DTS minimum pod 6.1 prosiłbym o kontakt. A no i tak żebym nie musiał jakiejś atomówki na podwórku stawiać bo zaraz obrońcy Rozpłudy się u mnie z namiotami rozbiją. Uprzedzając pytania torowiska także pod domem nie mam, proszę zopakować toto na jakieś ciężarówki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, z mojego punktu widzenia 550 to jak na wzmacniacz słuchawkowy to taka średnia cena… Naprawdę dobre słuchawki to co najmniej ok. 1000 zł...

Ale to moja subiektywna opinia. Może to trochę moje zboczenie zawodowe ;P ale po pewnym czasie jak słyszysz coraz lepsze konstrukcje, to te tańsze po prostu przestają wystarczać ;P

Droga cały czas w górę... ale chyba w końcu musi się gdzieś zakończyć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To prawda, kiedyś słuchało się radia na długich przy pomocy odbiorników na pierwszą wynalezioną diodę tzw. kryształek. Niestety technika nijak ma zamiar się zatrzymać i prze do przodu. Czy to źle?, ano chyba nie bo dalej jeździlibyśmy autkami na korbkę a żony prasowały by żelazkami na duszę.

 

Przy pomocy procesorów DSP można zasymulować dźwięk lampowy, niestety nie ma już takich możliwości w drugą stronę. Co do parametrów wzmacniaczy lampowych, no cóż nie powalają, ale mają rzesze fanów i niech tak zostanie. Kraken Alchemist'a także ma swoich wielbicieli, ba sam może sobie kiedyś kupię. A, że połowie znajomym nie będzie się to podobało, cóż mieszkamy w wolnym kraju.

 

Z mojego punktu widzenia nie wydałbym pięciu paczek na brumiący wzmacniacz do słuchawek. Szybciej kupię słuchawki za 1kzł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

OK, ale do czego byś podpiął te słuchawki? Bo zwykły wzmacniacz słuchawkowy, wbudowany w np. CD może tutaj sobie nie poradzić zbyt dobrze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie no to już nie ma dyskretnych wzmacniaczy do takich słuchawek?, naprawdę ::)?

 

To pewnie nie kupiłbym tych słuchawek za 1kzł grających na niewiadomo czym. Albo może tak kupiłbym ale jak nie macie grających np. z ampli to sobie zmienię sklep/dostawcę/model. Dżwięk z lampki nigdy mnie nie kręcił, choć muszę przyznać że gdzieś jeszcze mam jakiś wzmacniacz lampowy naszej rodzimej konstrucji. 

 

Do rzeczy nie wiem co to za słuchawki a z wszystkich słuchawek jakie mam to najbardziej lubię takie małe Philipsy na uszy bo są lekkie. Czy grają, grają, czy dobrze, nie ale są lekkie i tyle.

 

Nurtuje mnie tylko jedna sprawa zauważona słusznie przez Pana Przemysława Zajczyka otóż różnica w cenie. Za co musi potencjalny klient dopłacić 200 zł, czy za dzwięk? Czy dostrzegam problem złocenia złacz w toslinku? zaraz się pewnie dowiemy że lampa ECC88 sąsiada gra znacznie gorzej od naszej pomimo że opuściły tą samą fabrykę, ale przecież my mamy stolik w kuchni na kołkach a sąsiad tylko na nóżkach i to takich badziewiarskich filcowych. Stąd różnica musi być słyszalna/odczuwalna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, są przypadki,że różnica w brzmieniu jest umiejscowiona w 'naszej' psychice. Zapłaciłem więcej to MUSI grać lepiej, nawet jak nie gra, to sobie wyobrażę ,że słyszę różnicę.  ;D ...

Natomiast jeśli mówimy o wzmacniaczach słuchawkowych, to nie wyobrażam sobie słuchania muzyki prosto z dziurki we wzmacniaczu lub z CD. Większość popularnych sprzętów po prostu nie jest w stanie napędzić  wysokoomowych słuchawek. Także wydając pewną kwotę na słuchawki, siłą rzeczy należy zaopatrzyć się we wzmacniacz słuchawkowy. Czasem nawet najprostszy poprawi znacznie dźwięk. Bez niego słuchawki po prostu nie rozwinął skrzydeł. Będą grały ... ale co to za granie.

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problemy są tu dwa pierwszy i podstawowy to zostaliśmy zalani wprost słuchawkami wzmacniaczami, amplitunerami głośnikami itp. wszystko to jest w 3D oczywiście bo i jak niby inaczej, i z wodotryskiem. Szczerze powiedziawszy głośnik/słuchawka ma grać a to czy kabel doprowadzający do nich sygnały jest czerwony, zielony czy też pozłacany ma znaczenie marginalne i ewentualnie może się nie zgadzać po prostu z kolorem krawata. Ileż to razy po otwarciu pudła urządzenia człowiek staje osłupiały bo miało być przecież takie super/naj, a w środku? kicha totalna. Zamiast BB siedzi coś z obozu Cirrusa ew. już o zgrozo jakiś TL. I za co tu płacić te przytoczone 200zł?. Za slogany reklamowe?. Sprawdzaliśmy ostatnio z braciakiem kolumienki znanej firmy rozprowadzane niestety przez sklep, w skład którego wchodzi tudzież forum i w środku jest zwrotnica 6dB /6,8uF/100V/ na wysokich, niskie idą pełnym pasmem. I nie kosztują 200zł. Na stronie producenta jest napisane za to wyraźnie cięcie na 4kHz, zapomnieli tylko dopisać czym zostało to pocięte ew. podać choćby spadek. Mając już producenta "na pokładzie" można się wreszcie spytać "Antek" a coś tam za ustrojstwa powstawiał że to ma grać lepiej o te 200zł, bo jeżeli chodzi o sam wyświetlacz to sobie odpuszczam w komórce mam ładniejszy przynajmniej kolorowy.

 

Druga rzecz to właśnie psychika, czy głośniki za 1Kzł lepiej zagrają od tych za 100zł? większość odpowie pewnie że tak, a prawda jest taka, że przy głośnikach za 10Kzł to producent wie i stosuje parametry TS, przy 1Kzł producent już tylko wie, a przy 0,1Kzł ma w d... stosowanie jakichkolwiek parametrów oprócz ceny. Zeby było ciekawie to za chwilę do głośników za 1Kzł sprzedawca wciśnie nam przewód tegoż samego producenta robiony według zasad z 0,1Kzł, ale już za 1Kzł i jeszcze dorzuci niemalże gratis Hoolfiego czy inny demagnetyzer. Czy taki sprzęt będzie na pewno grał dobrze? Pewnie nie ale za to będzie odmagnetyzowany dokumentnie. Jeżeli naprawdę sprzęt jest taki dobry to dlaczego jest taki problem z dostaniem np. wykresu szumowego dla wzmacniaczy? czy też zdobyciem parametrów TS?. Przeciętny Kowalski kupuje głośniki według krawata i chyba to on szczerze powiedziawszy jest górą, bo łamżenie za konkretnymi parametrami sprzętu w sklepach czy też u producenta jest beznadzieją. Sprzęt gra, a to jak to się dowiesz jak już kupisz. /Na słuchawkach za 1Kzł jest wykres charakterystyki przenoszenia?/

 

Powracając do zapytania pana Przemysława Zajczyk czy wzmacniacz za 750 jest lepszy od tego za 550?, jest bardziej funkcjonalny ale ma on służyć do podświetlania?, jest natomiast gorszy z uwagi właśnie na zastosowany wyświetlacz wraz z czujnikami i wnoszone przez niego zniekształcenia. Także jak chcemy fajną lampkę to wybieramy opcję za 750 zeta, jak chcemy żeby to napędzało nam tylko słuchawki ale za to z minimalnymi zniekształceniami to 550zł. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli chcemy mieć poprawnie grający sprzęt za 'normalne' pieniądze wybieramy sprawdzony DIY - ale to tak na marginesie  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, zawsze sam wtedy ustalasz parametry, co jest potrzebne, na jakiej jakości podzespołach nasz sprzęt złożyć etc. STX rozprowadza głośniki, przy okazji można u nich zamówić zdjęcie parametrów rzeczywistych TS głośnika po "dotarciu". Czy kolumna złożona z głośnika za 100-120 zł prawidłowo zestrojona zagra gorzej od fabrycznego klocka dwa trzy razy droższego?. Zdecydowanie dużo lepiej no chyba, że głośnik wrzucił Iksiński do przysłowiowego pudła po butach, ale to już raczej nie pójdzie w kategorii klon Totema.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapraszamy na stronę White Bird Amplification www.white-bird.pl Została poszerzona oferta wzmacniaczy słuchawkowych oraz pojawił się przedwzmacniacz Firebird. Do produkcji powraca także wzmacniacz słuchawkowy Sensauris w kolejnej, nowej odsłonie.

 

pozdrowienia

WBA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam. W ofercie WBA pojawiły się małe zmiany: Wszedł do produkcji wzmacniacz HPA Master oraz Grand Twin PRO. Kilka modeli zostało wycofanych jednak niebawem oferta zostanie rozszerzona o nowe wzmacniacze z najwyższej półki: Virtus na 2 x 6336A pracujący w układzie wtórnika White'a oraz eksperymentalny wzmacniacz na lampach nadawczych z metalowym korpusem - 2C39B. Poza tym lampowy przedwzmacniacz gramofonowy współpracujący z wkładkami MM oraz MC. Zapraszamy na www.white-bird.pl oraz na Allegro http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=675789

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się