Sign in to follow this  
Administrator

Odsłuchy w salonie RMS.pl wrzesień 2009

Recommended Posts

Witamy serdecznie!

Organizujemy kolejne odsłuchy w Salonie RMS.pl. Odbędą się one w przeciągu miesiąca. Tym razem przygotowaliśmy poniższy zestaw:

 

Elektronika:

 

- Odtwarzacz CD Xindak MUSE 2.0 DELUXE

W urządzeniu zastosowano wysokiej jakości napęd marki Sony. Za zasilanie odpowiada ekranowany zasilacz toroidalny. W stopniu wyjściowym zastosowano lampę E88CC w ekranie działającym również jako radiator. Odtwarzacz wyposażono w znakomity wzmacniacz słuchawkowy.

 

- Przedwzmacniacz Xindak XA-3250

W przedwzmacniaczu użyto lamp: 12AX7 w stopniu wejściowym oraz 12AT7 w stopniu wyjściowy. Piąta lampa odpowiada za stabilizację napięcia w sekcji filtracji napięcia. Regulacją głośności zajmuje się renomowany potencjometr z napędem marki Blue Alps.

 

- Końcówka mocy Xindak XA-8550

W końcówce mocy zastosowano wysokiej klasy tranzystory Sankena 2SC3264 oraz 2SA1295.

Moc 2x130 W.

 

Kolumny:

 

- Paradigm Studio 100 v.5

Kolumna 5 głośnikowa, 3-drożna, podłogowa. Zastosowane głośniki to wysokotonowy

25 mm z kopułką wykonaną  z czystego aluminium anodyzowana złotem, chłodzony ferrofluidem. Głośnik średniotonowy to 178 mm przetwornik z membraną z czystego aluminium anodyzowana satyną, chłodzony ferrofluidem, cewka 38mm, kosz wykonany z odlewu wysokociśnieniowego alumninium. Głośniki niskotonowe to 3 przetworniki o średnicy 178 mm z membraną  polipropylenową wzmacnianą minerałami.

Pasmo przenoszenia przy +/- 2db: 44 Hz - 22 kHz,

Czułość 93 dB (90 dB komora bezechowa)

Moc 230 W

 

Interkonekty:

- XLO ULTRA

Przewodnik o geometrii typu "Field-Balanced" nie wymagający ekranowania wykonany z miedzi beztlenowej klasy 4N (czystość 99,994%) powleczony izolacją diaelektryczną wykonaną z Teflonu (DuPont).

 

Kabel głośnikowy:

- XLO U12SG-8

Przewodnik o geometrii typu Litz, 4 żyły (8 AWG) z beztlenowej miedzi klasy 4N (czystość 99,994%) powleczony izolacją diaelektryczną wykonaną z Teflonu (DuPont). Zastosowano w tym przewodzie pozłacane miedziane wtyki, zaciskane na przewodniku.

 

O konkretnym terminie poinformujemy w najbliższym czasie.

 

odsluchy.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termin odsłuchów został ustalony na 29.09.2009 r. godzina 17:00!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Prosimy potwierdzić przybycie mailowo na adres: sklep@rms.pl w tytule wpisując „Odsłuchy wrzesień 2009”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przygotowaliśmy krótką relację z odsłuchów, zapraszamy do lektury!

 

Dzięki uprzejmości jednego z uczestników mieliśmy okazję posłuchać złotych płyt CD, dla wielu z nas był to pierwszy kontakt z nośnikami wykonanymi w tej technologii. Do odsłuchu został wybrany bardzo popularny wśród melomanów album Pink Floyd „The Dark Side of the Moon” w wersji złotej wydawnictwa Japońskiego oraz z USA a także ten sam album nagrany na tradycyjnym nośniku.

Różnica jakościowa złotych płyt wydawnictwa Japońskim oraz z USA była dla wielu z nas nieuchwytna, za to w porównaniu z tradycyjnym krążkiem okazał się sporym zaskoczeniem. Już w pierwszych sekundach utworu ze zwykłej płyty czuło się, że dźwięk jest mniej spójny, gorzej poukładany niż na złotym nośniku. Kwestia tej niespójności może wynikać z innego remasteringu płyt. Tradycyjny nośnik wydał się być głośniej nagrany ale też było w nim więcej chaotyczności.

Co do sprzętu, pierwszym zestawem którego słuchaliśmy był wzmacniacz dzielony Xindak XA-3250 + XA-8550 + odtwarzacz CD MUSE 2.0 DELUXE: oraz kolumny Paradigm Studio-100. Po kilkakrotnej zmianie repertuaru oscylującego wokół spokojnego brzmienia, jazzu, bluesa, muzyki instrumentalnej większości z nas brakowało trochę przestrzenności oraz przeszkadzała dosyć ostra ale szczegółowa góra poza tym muzyka „nie unosiła z fotela” tak jak by się oczekiwało po sprzęcie tej klasy. Kolejnym etapem była zmiana elektroniki na wzmacniacz oraz odtwarzacz CD hybrydowy firmy Vincent SV-236MK, CD-S6. Efektem tej zmiany były spokojniejsze górne rejestry ale jednak nadal czegoś brakowało.

Pod sam koniec postanowiliśmy zmienić repertuar, włączając coś bardziej dynamicznego z mocnym gitarowym brzmieniem i tu dopiero okazało się do czego są stworzone te kolumny. Porywająco zagrał utwór „Shot in the back” grupy Testor lub repertuar Marilyn Mansona. Miało się poczucie, że każdy dźwięk jest doskonale przez nie kontrolowany dużą zasługę ma tutaj wzmacniacz Xindaka który znakomicie sobie poradził z tymi kolumnami przy bardziej dynamicznych utworach. Efektem naszego spotkania był wspólny wniosek, że bardzo trudno o uniwersalne kolumny które zaskoczą słuchacza w każdym repertuarze, Paradigm Studio-100 są na pewno świetnym rozwiązaniem dla osób częściej słuchających muzyki elektronicznej, lubiących dynamiczny bas lub mocne gitarowe brzmienia. Sama budowa i wygląd kolumn może sugerować, że są to kolumny nie lubiące nudy stworzone po to by wstrząsnąć fotelem w którym się siedzi. Mają potencjał, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w dużych pomieszczeniach.

Podsumowując- jeśli szukasz sprzętu do rocka, muzyki elektronicznej te kolumny są do tego stworzone.

odsluchy-wrzesien-4.jpg.220808377b00f434a64917c470336d66.jpg

odsluchy-wrzesien-3.jpg.601a1fbac2242558fd3ec889a5c0585d.jpg

odsluchy-wrzesien-2.jpg.c2dc64019f87763c9fce11c97ba88bdd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this