wilqpl

Głośniki i Amplituner Do 3500Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na głośnikach i amplitunerach nie znam się.

Czytałem w internecie sporo na ten temat.

Chcę zaproponować pewien zestaw i urządzenia, które pragnę do niego podłączyć.

Sugerowałem się głównie firmami i ceną.

 

głośniki: JBL ES80 lub droższe JBL ES90.(facet w sklepie mi je polecił) zależy mi na dobrym dźwieku, nie mam jakiś nadzwyczajny wymagań. Może wyrobią się z czasem.

 

amplituner: Denon AVR-1610 (http://www.megamedia.pl/amplituner-av-denon-avr-1610.php) lub

Denon DRA-F107 (http://www.kino-domowe.pl/go/_info/?user_id=2626) lub Denon AVR-1306 (http://sklep.rms.pl/index.php?p4098 )

Zależy mi na tym, aby miał wejście do gramofonu. Posiadam Technicsa SL-221 z wkładką typu MM.

Do amplitunera chcę też podłączać komputer, jeśli to jest możliwe. Radio nie jest mi bardzo potrzebne, to jeśli znajdzie się lepszy wzmacniacz to jestem w stanie go kupić.

 

Do tego zestawu, chcę jeszcze dokupić odtwarzacz CD lub DVD. Proszę o poradę, czy kupować jakiś drogi np. Denona lub Yamahy, czy starczy zwykły Sony lub coś innego.

Ważne jest, aby odtwarzacz posiadał port USB do którego mogę podłączyć dysk zewnętrzny dysk twardy.(jeśli wogóle takie odtwarzacze istnieją)

Proszę o sugestie i opinie na temat tego co wybrałem. Jeśli 3500 zł to za mało to zostanie mi tylko odkładać dalej.

Duży nacisk kładę na słuchanie płyt z gramofonu, ale także posiadam dużo CD. Chciałbym aby wszystkie elementy zestawu były czarne.

 

Czytałem jeszcze, że kupno grubych kabli łączących np. amplituner i głośniki poprawia jakość dźwięku. Czy to prawda?

 

Widziałem wczoraj w sklepie, zestawy kina domowego np. Denona z głosniakami WHARFEDALE. Czy takie zestawy są dobrej jakości, czy raczej iść w kierunku składania sprzętu?

 

Jeśli macie pomysły na swoje zestawy chętnie je zobaczę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem jeszcze, że kupno grubych kabli łączących np. amplituner i głośniki poprawia jakość dźwięku. Czy to prawda?

 

Ważniejsza jest jakość przewodnika niż jego grubość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A grubość dobiera się wg. prostego prawa oma, a które to jest podstawowym prawem rządzącym elektroniką, a nie wiedzą pseudo znawców. Ciekawe czy owy znawca sklepowy podłączyłby u siebie w domu przód na 20mm^, a przecież na pewno jest on grubszy od 5mm^. Spytał się chociaż o przybliżoną odległość głośników, od ampli czy tak wyrecytował za tysiącem jemu podobnych "grubsze jest lepsze?"

 

Co do CD lub DVD, co to jest zwykły Sony?, Sony robi modele zarówno dla ubogich jak i przebogatych, a to że tych drugich nie można u nas zobaczyć/kupić świadczy tylko o "olewaniu" klienta. Jeżeli masz dużo CD i cenisz jakość kup oddzielne CD unikniesz zjawiska jitera przy 48->44,1, nie wiem tylko czy na WHARFEDALEACH da radę zjawisko usłyszeć.

 

A powracająć do tematu jeżeli Ci się Denon podoba i wraz z WHARFEDALAMI spełnia twoje wymagania co do jakości odtwarzania to nad czym się zastanawiać?. Większość wzmacniaczy KD i tak jest robiona na tranach z rodziny 5200/1943 Toshiby a różnice w wykonaniach wzmacniacza napięciowego kompensowane są układami korekcji pomieszczeń. Stąd różnica w brzmieniu wynika raczej z zastosowanych przetworników i ew. ich ustawienia /kolumny BR/.Niestety to właśnie głośniki mają za zadanie przetworzyć napięcie na dźwięk i w większości przypadków to właśnie one są winne za niedoskonałośći w przetwarzaniu sygnału.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się