Tedeusz

Podłączenie Latrop HP Paviion 6810em do Logitech Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem kabel:

http://sklep.rms.pl/index.php?p684,kabel-spdif-karta-muzyczna-amplituner-digital-d-sp15-1-5m

w celu podłączenia laptopa HP Paviion 6810em do Logitech Z-5500.

Specyfikacja laptopa:

http://h20195.www2.hp.com/V2/GetPDF.aspx/c01506892.pdf

Karta dźwiękową w laptopie obsługuje DD i DTS, jak włączam żeby przesyłało dzwięk przez SPDIF, to po podłączeniu kabla nic nie idzie, żaden dźwięk?!

Przy przełączeniu w laptopie na sygnał dźwiękowy z SPDIF toi wtedy ten sygnał jest przesyłany przez kabel HDMI, Ja chce jednak aby szedł przez "kabel SPDIF karta muzyczna-amplituner Digital (D-SP15)".

Czy ktoś wie, jak w ustawieniach laptopa może jak przełączyć sygnał audio aby był nadawany przez SPDIF?!

Z góry dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A na pewno można?, czy cyfrówka nie jest tylko wyprowadzona po optyce? /oprócz HDMI oczywiście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Napewno. Po przełączeniu w ustawieniach laptopa w karcie muzycznej jest napisane wyjście optyczne (jack - pierwszy od prawej z przodu laptopa). BO z laptopa są dwa wyjścia audia, najednym jest napisane SPDIF i jest wejście 3,5mm, do tego w karcie muzycznej są ustawienia DD i DTS. Szukam i nie moge znaleśc, jak przełączyć dźwięk na optyku z jacka a nie HDMI.

Ma Ktos jakiś pomysł??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę doszukać się składni w tym poście, ale SPdif jest w lapkach najczęściej wyprowadzony przez optykę w jacku i HDMI. Kabel który kupiłeś nijak ma się do optyki, a co za tym idzie nie za bardzo rozumiem jakich ustawień należałoby wogóle szukać. Standardowo w kompiku mam dwie karty dźwiękowe na grafie po HDMI /zanegowana/ i standardowa z wyjsciem optycznym. W większości kart przełączyć trzeba tylko rodzaj dżwięku z analoga na cyfrówkę i ew. jak to ma miejsce w SB poszerzyć ustawienie o dekodowanie strumienia DD/DTS przez zewnętrzny dekoder.

 

Niestety w stacjonarce wyjście optyczne jest najczęściej wydzielone, czego nie można powiedzieć o laptopach. Co gorsza w większości laptopów nie ma wyjścia cyfrowego po koaksialu, do którego zakupiony został tematowy kabel.

 

Jeżeli mój tok rozumowania Pańskiej odpwiedzi jest trafny należy dokupić albo przejściówkę jack->kabel optyczny, albo konwerter optyka do koaksiala. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To jak, to tego wyjścia co mam w lapku, musze mieć wejście 3,5mm RCA i z drugiej strony SPDiF (tzn. optyke) ?! Jeżeli to, to czy takie kable istnieją?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jasne kup kabel który z jednej strony będzie miał wtyk RCA i transportował sygnał za pomocą elektronów w przewodniku którym najczęściej jest miedź, a z drugiej strony niech będzie zakończony kilkunastoma rurkami szklanymi w których sygnał jest transportowany za pomocą światła i kończy się wtykiem Toslink.

 

Najbardziej humorystyczny watek na forum  ;D Ciekawe kiedy obsłucha sklepu to przeczyta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytam się serio. Dla Mnie sygnał dźwiękowy to zarówno COAX jak i SPDIF. Skoro laptop ma wyjście mini-jack SPDIF to kupiłem kabel mini-jack - COAX RCA w celu przesłania sygnału cyfrowego z laptopa do głośników. Takie kabla używam w komputerze stacjonarnym (z tą róznicą że kabel jest RCA-RCA) i sprawdza się bez problemowo a w ustawieniach karty muzycznej jest włączony sygnał SPDIF i nigdzie nie ma mowy o COAX. Czy ktoś miał może podobny problem z jakimś laptopem i jakoś go rozwiązał. Moim zdanie błąd nie leży w kablu, ale w rozłączeniu sygnału cyfrowego w komputerze, tak aby był on wysyłany nie przez HDMI ale przez SPDIF i czy Ktoś wie jak to rozwiązać ??? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno, że w ustawieniach karty muzycznej w laptopie jak włącza się wyjście cyfrowe, to jest opis: "Conexant High Definition Audio". Moim zdaniem problem jest w przełączeniu dźwięku z HDMI aby szedł on przez mini-jack do RCA...Miał ktoś taki problem i go rozwiązał?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupię taką przejściówkę, to wkładam ją do laptopa i do niej optykę i podłączam na optykę do głośników?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się