Obsługa RMS

Odsłuchy w salonie RMS.pl - 19 listopada 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchy Listopad 2010

termin: 19.11.2010, Piątek.

godzina: 17.00

 

Tematem odsłuchów będzie porównanie przetworników cyfrowo-analogowych:

Arcam rDac

http://sklep.rms.pl/index.php?p6718,arcam-rdac-zewnetrzny-konwerter-cyfrowo-analogowy-dac

 

Styleaudio Ruby 2

http://sklep.rms.pl/index.php?p6996,styleaudio-ruby-2-mini-dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-z-usb-d-a

 

Cambridge Audio DACMAGIC

http://sklep.rms.pl/index.php?p4012,cambridge-audio-dacmagic-przetwornik-dac-cyfrowo-analogowy-d-a

 

 

Zachęcamy do przyniesienia referencyjnych nagrań w postaci plików cyfrowych FLAC.

 

 

Prosimy o potwierdzenia przybycia na adres odsluchy@rms.pl

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czas już chyba na konkrety, za 2 dni spotkanie. Udało mi sie zdobyć czarny album naszej ukochanej kapeli Metallica 24/96, 2LP i CD. Może niech kto ma weźmie tę płytę w jakiejkolwiek wersji i formacie, będzie ciekawie. Wogóle byłoby fajnie bezpośrednio porównać rewelacyjnie przyjętego rDaca z vinylem, stąd pomysł żeby kto ma, wziął różne wydania tych samych płyt.

Myślę że moglibyśmy wpisywać repertuar tu na forum, byłoby łatwiej coś dobrać do porównań.

Ciągle nie mam wspominanego i odsłuchiwanego na ostatnim spotkaniu King Crimson 200g, może Valuch już zostałeś szczęśliwym posiadaczem ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Crimsonów na 200g winylu powinienem mieć już dziś, bo kurier ma paczkę w 'doręczeniu'

 

'Czarny' album Metalliki mam na winylu 1st press Vertigo 'Swirl"

 

 

 

edit - już mam album w rękach :) , grzeję lampy i za 10min zacznę odsłuch  ;D

 

edit2 -  

 

primo - tłoczenie świetne, płyta równa jak stół i 'cicha'

secundo - realizacja/mastering  - kotły, 'przeszkadzajki' gitary, wokal Lake-a , dźwięk pełny, mocny  ;D ;D ;D

tertio -  nie ma potrzeby wydawania 50 Funtów na wydanie Pink Rim ( bo z takim porównywałem,lecz słuchałem tłoczenia Polydora i EG Records na czarnym labelu,  nie wiem jak gra Pink ! Island ) nowy remaster gra tak jak trzeba, nic tylko kupować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Relacja z odsłuchów.

 

- StyleAudio Ruby 2

- Cambridge Audio DACMAGIC

Zarówno Ruby 2 jak i DACMAGIC zostały podpięte do komputera stacjonarnego z pomocą kabla USB 2.0

 

 

oraz prezentacja zestawu Arcam:

- odtwarzacz CD FMJ CD17

- wzmacniacz stereo FMJ A38

 

    Do odsłuchów DACów użyliśmy Arcama FMJ A38 oraz sprawdzonego wcześniej zestawu czyli kolumn Dali Ikon 6 MK2, interkonektów Ultralink Discovery oraz kabli głośnikowych Xindak FS-2.

 

  Odsłuchy rozpoczęliśmy od przesłuchania kilku nagrań w plikach FLAC. Na pierwszy ogień poszedł znakomity album dwóch legend bluesa - Erica Claptona i JJ Cale'a - Road to Escondido. Skorzystaliśmy z utworów Hard to Thrill oraz Don't Cry Sister. Następnie przeszliśmy do referencyjnych nagrań z albumu Closer to the Music vol 1 wytwórni StockFisch: Steve Strauss - Mr Bones oraz Allan Taylor - The Beat Hotel. W przypadku obu albumów publiczność zapytana o lepszy DAC wskazała na Cambridge Audio, argumentując, że wykazuje się większą spójnością sceny i dynamiką. Odsłuchy listopad Rms.pl StyleAudio Ruby 2 zagrał z kolei ciszej i delikatniej, łagodniej pokazując mocne akcenty instrumentalne oraz wokalne. Przeszliśmy do albumu Time Leszka Możdżera i dwóch utworów: skocznego Easy Money oraz kołyszącego Smells Like Teen Spirit. Oba wykazały dużą czułość na detale i ciekawą, ciepłą prezentację muzyki akustycznej przez Ruby 2 oraz bardzo dobrą budowę scenę w wykonaniu Cambridge'a w czym pomagała bardzo dobra rozdzielczość odtwarzanego dźwięku. Don't Misunderstand Me w wykonaniu Claire Martin na DACMAGICu pokazał pewną i otwartą prezencję instrumentów oraz mocny dobrze zlokalizowany wokal. StyleAudio pokazał utwór w zupełnie odmienny sposób - niespieszny, przymknięty, wymagający tym samym większego wsłuchiwania się.

 

Na życzenie publiczności porównaliśmy oba przetworniki w utworach: Metallica - Enter Sandman, Peter Gabriel - Mirrorball i Listening Wind oraz klasykach Bacha - między innymi Toccata and Fugue in D minor. Cambridge po raz kolejny zaprezentował znaną z innych produktów Brytyjczyków neutralność i jasność przekazu, ponadprzeciętną dynamikę przy zachowaniu szerokiej rozdzielczości, która zbudowała bogatą i ciekawą scenę muzyczną.

 

    Następnie przeszliśmy do prezentacji zestawu Arcama FMJ CD17 i A38. Stereo od Arcama zagrało wraz z Dali Ikonami 6 MK2 znakomicie. System wykazał się potężną głębią brzmienia, mięsistą otwartą średnicą oraz niesamowitą dynamiką. Detaliczność połączona z bezpośredniością przekazu i bajecznie szczegółową sceną niezależnie od słuchanych utworów zrobiły bardzo duże wrażenie na publiczności. CD Arcama zagrał dużo ciekawiej od Cambridge, co jest całkowicie uzasadnione różnicami ceny pomiędzy dwoma urządzeniami. Jednak w przypadku kompletowania zestawu w podobnej kwocie cena gra drugorzędną rolę, stąd zdecydowanie polecamy łączyć produkty stereo od Arcama w kompletne zestawy. Cambridge DACMAGICa polecamy osobom, które szukają energicznego, pewnego siebie i jasnego brzmienia, zaś Ruby 2 to dobry wybór dla osób, które lubią wysmakowanie i detale, cenią sobie miejsce na biurku ale chcą mieć przy tym DAC wyposażony w wyjście słuchawkowe.

odsluchy4.jpg.8f2fd1f145df6cb2a5e222a5231aa00f.jpg

odsluchy3.jpg.f073f843fc3ceb56a7c1207ca64b33a1.jpg

odsluchy1.jpg.b1003ac2ef89f0306313a317a06507c9.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety rDAC-a zabrakło z powodu dużego zainteresowania tym modelem - po prostu kolega nie dopilnował i się ostatni sprzedał. Ale obiecuje, że przy następnych odsłuchach przetestujemy jeszcze co najmniej Cambridge Audio DACMAGIC z Arcam rDAC.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się