mlody354

Kolumny Yamaha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako że jestem tu nowy proszę o wyrozumiałość. Mało znam się na sprzęcie audio, otóż posiadam głośniki o numerach seryjnych yamaha 140008, 110009, 120003 niestety prócz głośników i prostych filtrów które były w nich nie mam nic a bardzo chciałbym złożyć z nich kolumny ponieważ na oko wydają się bardzo porządnymi głośnikami. Głośniki zostały znalezione w roztrzaskanej kolumnie o dziwo im nic nie jest są w idealnym stanie. Tak więc proszę informacje na temat kolumny zbudowanej na takich głośnikach impedancja wejściowa, moc, wymiary kolumny i ewentualne porady co do budowy tej że kolumny.

Pozdrawiam Krzysiek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz same głośniki. Nie masz pojęcia o budowaniu kolumn. Prosisz o: informacje na temat kolumny zbudowanej na takich głośnikach impedancja wejściowa, moc, wymiary kolumny i ewentualne porady co do budowy tej że kolumny.

 

Hmmm...

 

Chcesz frytki do tego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Generalnie potrzebna Ci jest osoba, która posiada szeroką wiedzę, najlepiej popartą praktyką, z zakresu DIY (do it yourself). Osobiście, moja wiedza z zakresu konstrukcji głośników od podstaw, nie jest wystarczająca by Tobie cokolwiek doradzić. Tym razem nie pomogę :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Są to głośniki robione przez Yamahę lub kupowane jako no-name i brandowane, więc pewnie nie znajdziesz ich parametrów w necie, a bez tego nie da się zaprojektować obudowy i zwrotnic do nich. Możesz zapytać na elektrodzie, ale wątpię w powodzenie. Najlepszym wyjściem było by zrobienie identycznej obudowy do tej roztrzaskanej.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się