marek1976

PILNE pomoc w nagłośnieniu salonu 45m2, za 4 tygodnie przychodzą tynkarze ...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam dom w budowie, stan surowy, w najbliższą sobotę przychodzi elektryk kłaść kable

Serdeczna prośba o pomoc w doborze nagłośnienia, chodzi mi o lokalizację głośników oraz orientacyjne gabaryty, gdybym np. znał konkretny przykład głośnika, to znalazłbym jego wymiary.

 

Wymagania

- głównie do cichego słuchania muzyki /najczęściej radio/ w tle, np. podczas kolacji lub spotkania, tak jak jest w lepszych kawiarniach

- raz na dwa tygodnie film, ale też cicho, ma być trochę lepiej niż głośniki w telewizorze

 

Salon łącznie z jadalnią ma 45m2 + przejście do kuchni 12 m2.

Nie jesteśmy audiofilami, a ucho podejrzewam poniżej przeciętnej :-) Żonie natomiast i naszej architekt nie za bardzo pasują głośniki ustawione na środku salonu :-(

Budżet na same głośniki 3000 zł, max 5000zł

 

 

 

Poniżej wizualizacja salonu oraz rzut z góry. Wiem, że nie będzie prosto ...

 

d09453593e270ab5.html

f92396f04263443c.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam dom w budowie, stan surowy, w najbliższą sobotę przychodzi elektryk kłaść kable

Serdeczna prośba o pomoc w doborze nagłośnienia, chodzi mi o lokalizację głośników oraz orientacyjne gabaryty, gdybym np. znał konkretny przykład głośnika, to znalazłbym jego wymiary.

 

Wymagania

- głównie do cichego słuchania muzyki /najczęściej radio/ w tle, np. podczas kolacji lub spotkania, tak jak jest w lepszych kawiarniach

- raz na dwa tygodnie film, ale też cicho, ma być trochę lepiej niż głośniki w telewizorze

 

Salon łącznie z jadalnią ma 45m2 + przejście do kuchni 12 m2.

Nie jesteśmy audiofilami, a ucho podejrzewam poniżej przeciętnej :-) Żonie natomiast i naszej architekt nie za bardzo pasują głośniki ustawione na środku salonu :-(

Budżet na same głośniki 3000 zł, max 5000zł

 

 

 

Poniżej wizualizacja salonu oraz rzut z góry. Wiem, że nie będzie prosto ...

 

d09453593e270ab5.html

f92396f04263443c.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym etapie dowolne głośniki wchodzą w grę.

W tej chwili chciałbym położyć kable w odpowiednie miejsca, zanim przyjdą tynkarze, zakup głośników dopiero po wakacjach.

 

Amplituner stereo lub kino domowe, sam nie wiem, bo w większości będzie słuchane radio.

 

Odnośnie głośników

- żona jest za tym, aby jak najmniej rzucały się w oczy, mogą być zawieszone na ścianę, albo wręcz do zabudowy (in-wall), mogę jeszcze wykuć dziurę w murze 25cm, choć przy takim układzie pokoju, raczej trudno będzie znaleźć odpowiednie miejsce na nie

 

- fronty: zawsze byłem za wolno-stojącymi, ale żona nie zgodzi się aby odsunąć je na metr od ściany :-( więc muszę pójść na kompromis - wolno-stojące odsunięte 30 cm lub przywieszone do ściany ... między sufitem a oknem balkonowym mam ew. 45 cm)

 

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie rady.

 

Marek

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym etapie dowolne głośniki wchodzą w grę.

W tej chwili chciałbym położyć kable w odpowiednie miejsca, zanim przyjdą tynkarze, zakup głośników dopiero po wakacjach.

 

Amplituner stereo lub kino domowe, sam nie wiem, bo w większości będzie słuchane radio.

 

Odnośnie głośników

- żona jest za tym, aby jak najmniej rzucały się w oczy, mogą być zawieszone na ścianę, albo wręcz do zabudowy (in-wall), mogę jeszcze wykuć dziurę w murze 25cm, choć przy takim układzie pokoju, raczej trudno będzie znaleźć odpowiednie miejsce na nie

 

- fronty: zawsze byłem za wolno-stojącymi, ale żona nie zgodzi się aby odsunąć je na metr od ściany :-( więc muszę pójść na kompromis - wolno-stojące odsunięte 30 cm lub przywieszone do ściany ... między sufitem a oknem balkonowym mam ew. 45 cm)

 

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie rady.

 

Marek

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę !

Zatem fronty stojące

 

Mam pytanie o tył - bo za bardzo nie mam koncepcji, gdzie je umieścić i na jakiej wysokości (?)

Na załączonym rzucie widać, że z tyłu nie ma ściany na pełnej długości :-(

 

Do dyspozycji są tylko ściany widoczne na skanie (w które można się wkuć lub coś zawiesić na nich) albo sufit, na którym można tylko coś zawiesić (wkucie odpada)

 

NA MARGINESIE

Kiedyś w sklepie przyjrzałem się nagłośnieniu - mieli ok 8  szt. małych monitorów chyba Tannoy M1, porozstawianych po całym sklepie i moim zdaniem grały całkiem OK. W innym sklepie mieli malucienkie głośniczki i duży sub i moim zdaniem grało to słabo. Przez moment zastanawiałem się, czy ustawienie kilku monitorów w różnych kontach miałoby sens przy tym układzie, ale rozumiem lepiej dać klasyczne 5.0 ew. 5.1 ...

 

I od razu podpytam o kable pod tynk - jakie kupić/przekrój, aby nie wydać za dużo, a były OK. Kiedyś kupowałem kable Jamo OFC i wydały mi się OK.

 

Jeszcze raz dziękuję !

Marek

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę !

Zatem fronty stojące

 

Mam pytanie o tył - bo za bardzo nie mam koncepcji, gdzie je umieścić i na jakiej wysokości (?)

Na załączonym rzucie widać, że z tyłu nie ma ściany na pełnej długości :-(

 

Do dyspozycji są tylko ściany widoczne na skanie (w które można się wkuć lub coś zawiesić na nich) albo sufit, na którym można tylko coś zawiesić (wkucie odpada)

 

NA MARGINESIE

Kiedyś w sklepie przyjrzałem się nagłośnieniu - mieli ok 8  szt. małych monitorów chyba Tannoy M1, porozstawianych po całym sklepie i moim zdaniem grały całkiem OK. W innym sklepie mieli malucienkie głośniczki i duży sub i moim zdaniem grało to słabo. Przez moment zastanawiałem się, czy ustawienie kilku monitorów w różnych kontach miałoby sens przy tym układzie, ale rozumiem lepiej dać klasyczne 5.0 ew. 5.1 ...

 

I od razu podpytam o kable pod tynk - jakie kupić/przekrój, aby nie wydać za dużo, a były OK. Kiedyś kupowałem kable Jamo OFC i wydały mi się OK.

 

Jeszcze raz dziękuję !

Marek

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest taka możliwość, satelity umieść na wysokości uszu, gdy siedzisz. jeśli masz możliwość podwieszenia klasycznych monitorów jako satelity to super:

http://sklep.rms.pl/index.php?p10840,indiana-line-tesi-240-n-tesi240n-kolumny-stereo-surround-czarne-2szt

 

monitory na front to średni pomysł - szczególnie jeśli na razie nie masz subwoofera. Z czasem szczerze Ci życzę, abyś się zaopatrzył!

 

Co do kabli, Melodika 2,5mm na fronty i centralkę

http://sklep.rms.pl/index.php?p9777,melodika-mdc2250-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2-z-zyla-basscore

 

1,5mm na satelity

http://sklep.rms.pl/index.php?p9790,melodika-mdc2150-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x1-5mm2-z-zyla-basscore

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się